Направих меденки-тухли

  • 2 055
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 052
Вчера направих меденки, когато ги извадих от фурната ги покрих с кърпа, после ги сложих в кутия. Няколко часа по-късно вместо мекички меденки имах насреща си малки тухлета. Как да ги размекна, или да си ги запазя за лошата съседка с невъзпитаното куче?

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 516
МОжеш да ги слепиш една за друга с мармалад. И ги сложи в някаква кутия. Утре ще омекнат.  Laughing

# 2
  • Мнения: 25 599
В началото меденките винаги са много твърди. Колкото повече стоят, по-меки и вкусни стават!  Wink Laughing

# 3
  • ново
  • Мнения: 5 961
МОжеш да ги слепиш една за друга с мармалад. И ги сложи в някаква кутия. Утре ще омекнат.  Laughing
В този случай няма начин да не станат мекички.

Някъде Наталина беше писала, че се съхраняват в плътно затваряща се кутия с парче ябълка, като парчето се подменя всеки ден.

# 4
  • Мнения: 4 176
Явно са препечени.
Съветвам да го слепиш.
 ИЛи можеш да направиш някакъв сироп и да ги потопиш и извадиш веднага. После ги сложи в кутия на хладно с парчета ябълка вътре.
Можеш да ги сложиш и в гевгир, а гевгира в/у тенджера с вряща вода. Да станат на парна баня. После пак в кутия с ябълки и пак на хладно.

# 5
  • Мнения: 505
Освен да ги слепиш със сладко, можеш и да потопиш всяка до половинат в разтопен шоколад. И аз като останалите смаятам, че като престоят ще омекнат. А ако не омекнат, винаги можеш да ги украсиш и да ги закачиш на елхата, като много оригинална украса  Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 35 937
 Hug помислих, Joy че ще правиш къщичка /сладка/

# 7
  • Мнения: 1 052
Денис hahaha
Намазах ги със сладко, и сега ще нарежа ябълка. Но аз и така си ги ям. Joy

# 8
  • в къщи
  • Мнения: 467
Ха,пък аз си мислех,че само моите меденки стават така Joy.И ние си ги ядем твърдички Laughing,даже така по-ни харесват,ама питаш ли бабата в къщи-голям провал са меденките ми за нея Crazy

# 9
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Дайте рецепта за тези меденки де......

# 10
  • Мнения: 27 524
ето я моята коледна медена къщичка   Grinning



# 11
  • Мнения: 5 140
Дайте рецептичка моляяяяяяя.
Нямам спомен миналата година как ги правех и откъде взех рецептата.
От тук от форума беше, но не се сещам от кой.

МОжеш да ги слепиш една за друга с мармалад. И ги сложи в някаква кутия. Утре ще омекнат.  Laughing

Така ги направих и аз преди и омекнаха.

# 12
  • в къщи
  • Мнения: 467
Еееее,Блонди,тази къща не си я правила ти Mr. Green нали?

 Моята рецепта(не от форума) е:
2 яйца,1ч.захар,1ч.олио,1канела,2с.л. мед,1ч.л. сода кипната в оцет,брашно-колкото поеме.Овалвам ги в орехи,или слагам в тестото.

# 13
  • Мнения: 1 052
Има в коледната тема в готварския много рецепти, както и в гответе с мен-www.gotvetesmen.com.
Аз ги направих така:
2 кафени чаши брашно
1/4 пакетче бакпулвер
1 кафена чаша мед
1/2 к. ч. захар
100 гр. масло
и 2/3 к. ч. кисело мляко.

Половината разбърках с какао и разделих на две. Искаше ми да станат на тъмни и бели квадрати, но нищо, следващия път.

Снимка
http://images12.snimka.bg/001738574.jpg

# 14
  • Мнения: 27 524
Еееее,Блонди,тази къща не си я правила ти Mr. Green нали?

Нееее, само я сглобих и украсиииих  Mr. Green
ама ти си трай  Laughing

# 15
  • в къщи
  • Мнения: 467
 Joyаааа,на никой няма да кажа Laughing
Все пак-браво,добре си се справила! Peace

# 16
  • sofia
  • Мнения: 1 426
ето я моята коледна медена къщичка   Grinning





Страхотна е!

# 17
  • София
  • Мнения: 35 937
Денис hahaha
Намазах ги със сладко, и сега ще нарежа ябълка. Но аз и така си ги ям. Joy
Аз нали бавно включвам  newsm78 - каква е ролята на ябълката...

Не се ядосвай и на мен ми се е случвало да станат твърди - топим ги във вода и ядем Joy
Като постоят няколко дена - омекват..............ако не сте ги изяли. Wink

# 18
  • Мнения: 139
Моите меденки също станаха на камък и аз много се притесних че нещо съм оплескала понеже за първи път правя...Вкъщи уж ги опитват за пред мен, ама иначе чувам как тракат зъбите и колко трудно ги ядат...
Ще пробвам това с ябълката...Лошото при мен е че ги украсих отгоре и ако ги слепя май няма да е много добре??? Rolling Eyes

# 19
  • Мнения: 1 052
Омекнаха, но да кажа не останаха много да доомекват Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 447
Аз така се изложих миналата година  Embarassed Ама не бяха просто твърди - беше невъзможно да се отхапят... Държах ги, държах ги, на парна баня ги слагах, накрая ги залях с вряло мляко... Не, несломими бяха  Tired
Тая година май съм се справила по-добре... е, не са мекички като купешките меденки, по-хрупкави са, но могат да се ядат. Сложила съм ги в хладилника и са поомекнали, в краен случай ще направя номера на Наталина с ябълката.

# 21
  • Мнения: 124
хватката е да не слагате повече от определеното по рецепта брашно.
ако ви е меко тестото, каквото предполагам че е, тъй като се прави с масло, просто го забъркайте и оставете да се охлади. после си вадите по малко, разточвате, нарязвате и печете.
три поредни коледи изпочупих зъбите на родата доде се усетя,че така трябва Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 3 421
  Ех, как обичам меденки - всякакви ги ям - твърди, меки, слепени, пълнени Laughing
 Прочитайки тази тема веднага се обадих на мама да й кажа, че за Коледа ще правим меденки(т.е. тя, но аз ще се включа в помагането Laughing). Мама ги прави на топчици, после ги дълбаем, пълним с крем и ги слепваме. Могат и да се овалят в нещо по желание - по-вкусно нещо не съм яла.
 Но аз разбира се не знам рецептата, защото мама ни глези. Като се върнем след Коледа ще я напиша и ще се взема в ръце и аз да направя нещо сама.

# 23
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
И аз направих меденките,залепих ги с мармалад и ги сложих в кутия с парченце ябълка.Вече са поомекнали,но са малко грамадни и се поразляха,докато разбера,че не трябва да мажа тавата с масло.Както и да е,вкусни са.Искам да питам може ли глазурата да я направя преди Коледа или трябва по-рано,страх ме е да не се развали като ги нареда едно върху друго.???

# 24
  • София
  • Мнения: 2 623
Миналата година и моите бяха станали като тухлета,
но ябълката свърши чудеса  Hug След 1 седмица
бяха меки и много вкусни Simple Smile Наистина време му е
майката. Помня, че използвах рецептата на
Искрица Надежда  Hug

# 25
  • Мнения: 139
Искам да питам може ли глазурата да я направя преди Коледа или трябва по-рано,страх ме е да не се развали като ги нареда едно върху друго.???

radost24 аз ги направих миналата събота, украсих ги с белтъчена глазура и ги оставих така да престоят 1 нощ. На другия ден глазурата е стегнала. Аз ги наредих една върху друга в няколко кутии - нищо им няма. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт