Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 23 ян. 2005, 21:05 ч.

защо не иска да яде пюрета?

• 443
  • 9
  •   1
Отговори
  • ВАРНА
в началото на 3 месец педиатърът ми каза че  е време да го захранвам с пюрета първо плодови после картофено,но той упорито ги отказва даже се разплаква при вида на лъжичката .притеснявам се и не искам да превръщам всяка промяна в храненето в мъчение .има ли вероятност да не му се нрави лъжичката или да изчакам със захранването.трябва да спомена ,че в момента сме на адаптирано мляко. ще съм ви благодарна за съветите Thinking  Thinking

# 1
  • в село на завоя преди Шенген
ИЗЧАКАЙ С ЗАХРАНВАНЕТО
То детето само Ще си покаже кога е уzряло zа пюре и хранене с лъжичка
Най добре даже иzчакай до края на 6 месец
НиЩо че е на адаптирано мляко

# 2
  • София
Абсолютно подкрепям горния постинг.Детето само ти е показало, че не е готово.Изчакай още малко.Прочети статиите в библиотеката за късното захранване, за да не се притесняваш, че лишаваш детето си от нещо - напротив.

# 3
  • ВАРНА
благодаря ви вече ги прочетох и съм малко по уверена.може би трябва просто да му се (Максим) доверявам повече.

# 4
Детето не е готово за захранване.
Изчакай.
Прочети темите за късното захранване и ще се убедиш сама.

# 5
  • София
Да изчакай, не е готово. Аз захраних на 3м и половина, но не съм имала проблем, обаче то на мойта каквото и дадеш това лапа /да ми е жива и здрава/, тя се дразнеше от лъжичката и от това, че бавно става, не е като с шишето, но вече няма проблеми. Давай му лъжичката да си я държи и да си играе с нея, нека да те гледа как ядеш, такива работи, но изчакай не му давай зор.

# 6
Аз давам плод.пюре с шише с биберон с най-широка дупка(на Ганчев са течни пюренцата),не отлагам,защото е с жесток запек(и термометъра спря да помага),а от пюре се пооправи,но ти сама прецени дали има смисъл да даваш! Thinking

# 7
  • Интернет
Да не те отчайвам, но и при нас беше същото положението, започна да яде пюрета на около 8 месеца.
Като станете малко по-големи, през няколко дни можеш да пробваш да даваш нещо с лъжица докато започне да яде.
Но ако смяташ, че ще го храниш насила, няма да стане.

# 8
  • Sofiq
Цитат на: бубулечка
Да не те отчайвам, но и при нас беше същото положението, започна да яде пюрета на около 8 месеца.
Като станете малко по-големи, през няколко дни можеш да пробваш да даваш нещо с лъжица докато започне да яде.
Но ако смяташ, че ще го храниш насила, няма да стане.

Вие май сте рожденници Laughing Да сте живи и здрави и много, много щастливи!!!

# 9
  • Интернет
Благодаря за пожеланията Simple Smile Да сте здрави!
Рожденният ден беше преди 12 дни, но тази лентичка все още Happy Birthday показва  Thinking

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт