Отговори
# 15
  • Мнения: 2 818

Как според теб се отразява процесът на раждане върху съдбата и характера на детето... Thinking


   Не искам да се задълбочавам по този въпрос точно сега(за това трябва да се отвори отделна тема,според мен).Питах за друго....но все пак......Сигурна съм,че мислите и чуствата на майката влияят на бебето още от началото на бременността,по време на раждането и доста време след това.Важно е как се чуства една родилка,от какви хора е заобиколена,присътства ли таткото,какви емоции изпитват всичките в момента на раждането.Това е една много особена материя,но си е МАТЕРИЯ и тя непременно  навлиза в бебето по някакъв начин.
   Затова има значение,според мен,дали раждането е леко или тежко.
   Това е,накратко.......


 Hug

(малко спам, ама не се въздържах  Flutter )

# 16
  • Мнения: 7 418

Много добри съвети тук във форума могат да ти дадат emem и hedra. Не че другите не могат, но просто те са ми се запечатали в главата. Peace

  Да!И аз съм чела публикациите им.Абсольутно се смятам за тяхната съмишленничка.

# 17
  • Мнения: 476
Родих на 31г. след лека бременност. За съжаление раждането беше дълго и тежко, с епизиотомия. Възтанових се сравнително бързо. Раждането и престоят ми в болницата са най-хубавият период от живота ми.
Желая ти леко раждане и не се тревожи излишно.

# 18
  • Мнения: 99
Здравей!
Имам едно прекрасно слънчице, което родих вагинално, само с 2 напъна. На 35 съм и ми е първото бебче. Да, имам малко гоблени(шев и кройка), но разкритието ми вървеше бавно и, честно казано, предпочитам аз да съм "позакърпена", но бебето да се роди здраво, бързо и без проблеми за него. Възстанових се много бързо, чувствам се добре вече 2 месеца и половина. Благодаря на д-р Богословова, която малко преди събитието ми препоръча да родя както природата е дала. Естествено, зависи от конкретния случай, но ако всичко е наред, не мисля, че е нужно да играят скалпелите. Препоръчвам много движение, плодове, зеленчуци, нормално хранене без идея "за двама" и най-вече усмивки и любов!
За мен също е важна атмосферата, в която се зачева, развива, ражда едно създание.
От сърце ти желая спокойни и усмихнати дни до важния момент и безпроблемно раждане!
 Hug на коремчето!

# 19
  • Мнения: 8 163
И още как!

# 20
  • Мнения: 58
На 32г. съм и родих първото си дете вагинално преди 10 дни(на 06.12.2006).Имам един вътрешен шев,който и да искам няма как да усетя.Не се наложи епизотомия или друга намеса.Гинекологът, който ми следеше бременността ме настройваше за секцио по различни причини,но аз се усамних...Свързах се с перфектен акушер-гинеколог,който ме посъветва на всяка цена да опитам вагинално раждане и ако има проблем чак тогава да ме оперира.Благодарна съм му безкрайно.Днес ,10 дни след раждането, по нищо не усещам с тялото си че съм раждала.Моят съвет е ако нямаш категорични медицински причини да раждаш със секцио,да родиш така както природата е отредила-според мен не са празни приказки,че по-добро от естественото няма(освен, когато по медицински причини категорично се налага-но възрастта не е сред тях).Успех и леко раждане!

# 21
  • София
  • Мнения: 978
Здравей аз съм на 33г. и родих на 22.11.06г. имам няколко вътрешни един външен шев. Дискомфорта от тях усещах само един ден и после все едно не съм раждала. Иначе самото раждане протече без проблеми с 3 напъна родих моя прекрасен син.
За вътрешните разкъсвания и епизотомията има значение подготовката на мускулатурата има специални упражнения за това, а дори и в процеса на раждане да се наложи възстановяването е много бързо. действително еластичността на тъканите отслабва, но всичко си е строго индивидуално все пак.
Аз не съм правила никакви упражнения.
Леко и безпроблемно раждане.

# 22
  • Мнения: 4 399
Аз пък родих на 34 със секцио. Но не защото костите ми са се втвърдили или кожата ми е била нееластична. Раждането започна като нормално и премина в секцио по спешност заради позицията на бебето. НИкога не съм имала страх заради възрастта си.

А не тебе кой ти е казал че секциото е лесно и приятно раждане?  Shocked Питаш какъв е шанса за лесно нормално раждане, и някак си по презумция се разбира че секциото винаги е лесно. А това е нещо с което не мога да се съглася, нито е лесно, нито е приятно.

# 23
  • Мнения: 391
Аз родих на 33  първото си дете и също като теб много се притеснявах. Раждането беше  вагинално . Родих много бързо - в рамките на три часа  и почти не усетих болка . Имах  разкъсвания ,но това е защото бебето беше голямо- 3,850 .Разкъсванията ,обаче ,не трябва да те притесняват-дори и относно интимните отношения с твоя любим след време .Ако  те зашият както   трябва- ще си пак същата.Много бързо се възстанових след раждането .Мисля ,че родих толкова лесно ,защото много се движих по време на бременността.Благодарна съм на гинеколожката ,на която се доверих , и която ме убеди раждането да е  по естествения  начин .Тя ми повтаряше ,че не бива да се притеснявам ,защото има  жени  и на 40 години ,които раждат нормално . Освен това ,според  лекарите във Франция ,например, добре е жената да роди първото си дете до 36 години .Зная ,че  няма как да не се притесняваш ,но всъщност възрастта  в конкретния случай не е пречка да имаш нормално раждане и прекрасно здраво дете. От сърце ти желая леко раждане.

# 24
  • Мнения: 2 952
Че 30 не е  голямо число бе  Simple Smile Но в БГ се ражда по-рано....

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 942
Родих на 31, бебчо беше едричък (3.850) и аз естествено не напъвах както трябва, но се разминах самос 3 шева Simple Smile Бях натрупала 23кг сега ми остават 7, бяха по-малко но със заместването на храненията пак си върнах няколко Sad
Леко раждане и здраво бебче

# 26
  • Мнения: 7 418


А не тебе кой ти е казал че секциото е лесно и приятно раждане?  Shocked Питаш какъв е шанса за лесно нормално раждане, и някак си по презумция се разбира че секциото винаги е лесно. А това е нещо с което не мога да се съглася, нито е лесно, нито е приятно.
   Всъщност,аз и дума не съм написала за секцио.
   Точно него бих искала да избегна и пуснах тази тема,за да видя колко жени са успяли да го избегнат на възраст след 30?
    Ако ме питаш мен,смятам,че секциото е много по-лесен начин да родиш(защо мислиш,тези които решават всичко с заплащане прибягват към секцио?Бритни Спиърс,Гуин Стефани,японската принцеса,Радост от "Огледала",Ирен Онтева,Ивайла Бакалова това са само някоко имена,за които се сещам в момента.Те всички са избрали да родят секцио!)
    Но..........!!!!!!!!!!!
    В момента гледам на процеса на раждане от духовната му страна и смятам,че вагиналното раждане определено е за предпочитане.Защото бебето се ражда тогава,когато НЕБЕТО му нареди,а не ,когато на лекаря му е удобно.
     Засега отговорите по темата са доста позитивни,което ми внушава още повече оптимизъм,може би не само и на мен?

# 27
  • Мнения: 5 026
Аз родих на 30 години и то с разкъсване. А как ме бяха зашили  #2gunfire  #Cussing out  #2gunfire.... това е друга тема. Чувала съм, че при правилно водено раждане няма разкъсвания, независимо от възрастта на родилката.

# 28
  • Мнения: 3 092
Аз съм на 29 , но в стаята , в която бях имаше една жена , която беше на 36 и роди 300 пъти по-лесно от мене!Много по-бързо се възстанови и изобщо искренно и се радвах  Laughing
и с риск да оспамя темата трябва да кажа че многото движение на мен не ми помогна да родя лесно.Аз съм висока и според док трябваше да родя много лесно -дрън дрън  .Едно майче високо около 1.60 бе родило бебе над 4 кила за няколко часа.
И не на последно място имах страшно позитивно виждане относно раждането - с цялото си сърце вярвах че ще мине много леко - мисля че това ми помогна да победя колкото мога болката и въпреки всичко да доведа нещата до успешен край  Simple Smile
Раждането е нещо много индивидуално и аз пожелавам на авторката на темата то да е леко и бързо.Успех! Hug

# 29
  • Мнения: 702
Родих на 33г.  с епизотомия и имам два шева. Раждането мина много леко, възтанових се много бързо и успях да гушна бебчето почти веднага, за разлика от тия които раждат секцио.
По време на бременноста неми се появи нито една стрия, но за съжеление корема ми остана малко отпуснат.

Общи условия

Активация на акаунт