БисИри и правописни истории 6

  • 41 052
  • 823
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 4 390
Да, Монда. Laughing В някои краища на България казват "доматито", "дънкито"...

# 436
  • Мнения: 13 512
а, при нас съм чувала да казват"доматиту", ама дънкито-не. Особено пък млади хора newsm78

# 437
  • Мнения: 2 381
"..... посетих клиника по непродуктивно здраве."  Confused Не зная да се смея или да плача.


........... второ, че са нарочни, за да не познаем авторката. Wink

Авторката се появи малко по- късно в същата тема и мисля, че се бъркаш Simple Smile

# 438
  • Мнения: 13 512
"..... посетих клиника по непродуктивно здраве."  Confused
сигурно се е разсеяла нещо- не може да бърка репродуктивно с непродуктивно,още повече ,че е била там. Но пак си е бисер, де

# 439
  • София
  • Мнения: 2 162
Ами всъщност в моя случай не е заглавие, а фактори, които се изброяват. Например: Темпът на отслабване- отчита се, че бързото сваляне на килограми и т.н. Но си мисля, че принципът със заглавията е същият.

Няма значение, дали е изречение в постинг или в заглавие, правилата на правописа, са едни и същи, навсякъде.

Т.е. пълен или кратък член?

# 440
  • Мнения: 7 723
Заглавие на тема:
протрито влагалище+бяло течение. ПОМОЩ   Thinking

# 441
  • Мнения: 747
сигурно се е разсеяла нещо- не може да бърка репродуктивно с непродуктивно,още повече ,че е била там.

Може, може. Аз за сметка на човешкото страдание избягвам да се смея, но съм чувала да питат: Това ли е изопната лаборатория /работя в радиоизотопна лаборатория/. А една женица, милата, видимо смутена, се приведе над регистратурата и попита; "Извинете, тук ли се прави цицография на бял дроб?" /имаше предвид сцинтиграфия/
Сори за оффа, такива случаи не би трябвало да са предмет на темата.

# 442
  • Мнения: 3 835
Ами всъщност в моя случай не е заглавие, а фактори, които се изброяват. Например: Темпът на отслабване- отчита се, че бързото сваляне на килограми и т.н. Но си мисля, че принципът със заглавията е същият.

Няма значение, дали е изречение в постинг или в заглавие, правилата на правописа, са едни и същи, навсякъде.

Т.е. пълен или кратък член?

Ами, както си го написала в случая, е вярно. Аз за това не написах нищо конкретно.

# 443
  • София
  • Мнения: 2 162
Мерси, Тео!

# 444
  • Мнения: 6 167
Може ли в заведенйе кадето има прощална вечер на деца които са на 14 години да се сервира алкохол на външни лица.в смисъл такъв,че персоналът знае за провеждането на това мероприятие.!?


пари, пари. с ударение на А.

# 445
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Може ли в заведенйе кадето има прощална вечер на деца които са на 14 години да се сервира алкохол на външни лица.в смисъл такъв,че персоналът знае за провеждането на това мероприятие.!?


пари, пари. с ударение на А.
И заглавието на темата е: "имам 1 вапрос", но току-що някой го промени Confused

# 446
  • Мнения: 3 835

Подлогът, винаги се членува с пълен член!!! newsm78 Hug

# 447
  • Мнения: 7 723
Може ли в заведенйе кадето има прощална вечер на деца които са на 14 години да се сервира алкохол на външни лица.в смисъл такъв,че персоналът знае за провеждането на това мероприятие.!?


пари, пари. с ударение на А.
И заглавието на темата е: "имам 1 вапрос", но току-що някой го промени Confused

Ей, що ме изпредварихте, бе  #Cussing out
Аз, докато бързам да отговоря по темата, вие........ Laughing

# 448
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
ние сме с астма можели да се излекужаме с хомеопатия моля помогнете .ако някой може да ми даде съвет защтото аз съм в безизходица все ощте кашля и ме притеснява дали да си почним с помпата отново

# 449
  • Мнения: 3 835
ние сме с астма можели да се излекужаме с хомеопатия моля помогнете .ако някой може да ми даде съвет защтото аз съм в безизходица все ощте кашля и ме притеснява дали да си почним с помпата отново

Още малко червено, ако сложиш, ще е по-близко до истината. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт