Вещомани ли сте?

  • 3 956
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
честичко се улавям, че прибирам неща, за които съм сигурна, че няма да ми потрябват повече. но  скоро се изнесохме от жилището си и искам да ви кажа, че изхвърлих дооооста непотребни неща. така че явно си идва времето и "почистваш" без да се замисляш много!
а ако трябва да съм конкретна- да, май съм вещоман, колкото и да не ми е приятно!

# 46
  • Мнения: 2 622
Напротив,с лекота изхвърлям стари вещи и дрехи,дори после да съжалявам...
В момента чакам съпругът ми да донесе нови столове за кухнята и умувам как да го убедя да се разделим с изпочупените стари.Защото той е такъв Плюшкин,пълна противоположност на мен.

# 47
За огромно мое съжаление определям себе си като ужасна вещоманка!!! Embarassed Това е едно от нещата, които адски много искам да променя у себе си... Embarassed
  Sad и аз така.....събирам и прибирам всякакви непотребни джвъчки Sick

# 48
  • Мнения: 1 561
Голяма, и на мен ми  е криво да изхвърлям, все съм с мисълта, че ще ми потрябва за нещо.
но нямам място и редовно прочествам и така си правя ново, за новите боклучки.

# 49
  • Мнения: 6 164
Падам си по изхвърлянето! Mr. Green

# 50
  • Мнения: 3 537
Трудно изхвърлям нещо.Имам разни боклуци,с които ми е трудно да се разделя,а няма и къде да ги държа... ooooh!

# 51
  • Мнения: 5 475
Ненужните неща изхвърлям или раздавам ....
Нищо не складирам.  Peace

И аз съм такава! Wink

# 52
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Не не съм ! Всичко което ми е ненужно изхварлям или раздавам .   Peace

И аз така,не обичам да ми се събират излишни неща,които пък мога да послужат на някои друг.

# 53
  • Мнения: 595
Не,не съм,но това не значи че не обичам да ми е красиво и комфортно.

# 54
  • Мнения: 420
  За да с е отърва от чувството за вина, когато реша да махна нещо, го подарявам на някой, който ще му се зарадва. Не можете да си представите на какви неща се радват хората! Скоро подарих на един комшия 20 годишния  балатум на кухнята. С радост си го отнесе човека, а аз съм удовлетворена, че не го изхвърлих.
  Всяка пролет преглеждам наличните дрехи. Тези, които не съм носила през годината, изхвърлям. Ако нещо ми е свидно, прибирам го пак, но на следващата година, ако пак не е докосвано, вече със сигурност заминава на боклука.
  Според фън-шуй,  веднъж  годишно  newsm75трябва да изхвърляме 12 /макар и дребни, но непотребни/ неща от къщи. Това позвалява на добрата енергия да се движи из къщата. Правя го вече няколко години и определено се чувствам по-добре. Дори и да е само внушение, пак върши работа.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 381
Мисля, че да. Държа на вещите, които купувам и притежавам. Старите дрехи ги слагам в торбичка и ги оставям до контейнера. Няма смисъл да ми пълнят гардероба. Има неща, които имат чисто сантиментална стойност за мен и ги пазя години наред. Обаче, понякога, като ме удари музата на разчистването - хайде на боклука!  Laughing

# 56
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не бих казала, че съм. По-скоро не!

# 57
  • Мнения: 2 386
Аз съм вещоман и не се срамувам от това. Имах трудно детство с баба и дядо и ми се налагаше да правя от нищо-нещо,съответно за всяка вещ се намираше предназначение-прекроена дреха,декорирана завеса и.т.н.И до ден днешен се старая да спазвам това правило,въпреки,че вече не ми се налага да го правя.А когато складирам нещо и не го ползвам повече от 5 години,тогава прилагам фен-шуй  Peace и се чувствам заредена с енергия..

# 58
  • Мнения: 999
всичко пазя и най малката подробност, и не защото всичко ми трябва а защото наистина е мания. smile3511 преди  1 месец се насилих да изнеса на вън едни стари пантофи на мими, някой като мине да ги вземе, и само гледах през прозореца да видя дали са там. хем ми беше хубаво че някой в нужда ще ги вземе хем ми беше гадно.просто мразя да се разделям с вещите си.

# 59
  • Мнения: 63
Не, не съм даже се дразня на свеки, която е изключителна вещоманка, като почне да трепери над разни боклуци вкл. пластмасовите купи за 1 лв от пазара. Разбира се всичко има мярка. Въпросът е да живееш в комфорт със себе си.

Общи условия

Активация на акаунт