Дас Зийбте дойче Вайнахтстема

  • 11 516
  • 278
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 334
Хм, нашта консултантка ми беше казала, че ако реша да започна работа моето разрешение ще и отнеме мах. 10 дни да го извади - но това е може би защото съм вече регистрирани т.н. всичко си е легално. А мъжа ми като беше в Бг чака не повече от месец.
  bouquet

Ами статута ми е на току що завършила студентка.Каквото и да значи това.Даже и студентска виза нямам в момента.Разхождам се с един fikcionbescheiningung , защото визата изтече септември, пък аз чаках досега за резултатите от дипломната мми работа.
И аз съм регистрирана и на мен всичко е легално. Ще видим..Благодаря ти.Ще звъня пак.

# 31
  • Мнения: 1 334

Бискара zа Арбаитсерлаубнис ли става дума? Ако zа това zависи от твоя статус и тоzи на мъжа тиси мисля.
До скоро  Simple Smile

Да, за това става въпрос.

# 32
  • Germany
  • Мнения: 1 262
аз обаче бях чула, че след 1.01.2007 вече такова разрешение от Арбеитсамта нямало да ни е нужно, но колко е верно.... newsm78

# 33
  • Мнения: 1 334
аз обаче бях чула, че след 1.01.2007 вече такова разрешение от Арбеитсамта нямало да ни е нужно, но колко е верно.... newsm78

Е, това вече не знам.Тука в Мюнхен е ужасно..чака се със седмици за неща които в другите по малки градове стават по-бързо. Не ги разбирам.Всичко им е бавно и славно.Сега да не се засегне някой. Wink
Ще ги чакам, нямам друг избор. Ще видим.

# 34
  • Мнения: 1 584
аз обаче бях чула, че след 1.01.2007 вече такова разрешение от Арбеитсамта нямало да ни е нужно, но колко е верно.... newsm78

Аз знам, че издаването на работна виза ще е по-лесно - одобрят ли те за работа, от службата по труда не могат да ти откажат виза (както се е случвало досега) и отпада условието да се докаже, че никой немец не е кандидатсвал за твоята позиция, или ако е кандидатствал - защо предпочитат чужденец и всякакви подобни размотавания.

# 35
  • Munich
  • Мнения: 155
Biskara, мъжът ми чака в Мюнхен за такава виза след дипломирането си първия път 6 седмици, втория пет, последния път 2006 пролетта. Успех!
Извинявам се за намесването в темичката ви.

# 36
  • Мнения: 1 334
Biskara, мъжът ми чака в Мюнхен за такава виза след дипломирането си първия път 6 седмици, втория пет, последния път 2006 пролетта. Успех!
Извинявам се за намесването в темичката ви.

E, ти ме уби. Ясно е, че се чака...Аз 2 месеца и половина чаках 2 преподаватели да се срещнат в Университета да ме оценят.Да не говорим, че работят в една и съща сграда, 3 пъти звънях и накрая предложих да им уредя среща.Явно им се стори прекалено от тяхна страна и от кумува срама за половин час свършиха работата.
Ох, до пролетта не мога да чакам.ще им звъня и ще ги притеснявам, то е ясно.

Много ви благодаря, момичета  bouquet

# 37
  • Мнения: 4 399
Благодаря ви за линковете! Ще ги проверя. Мен по-скоро ме интересу цената в магазините, но явно никой няма представа. Пък още по-малко е ясно какви ще са цените от 01.01.2007. Confused

Николета, много ти благодаря за сладките. Дано намеря време да ги направя, ако не- за следващата Коледа ще останат  Grinning Ти как си, дай някоя снимка да се порадваме на корема  Heart Eyes
Вяра, виж също и http://www.babyone.de. Нашето столче на Рьомер си го взехме лично от тук: http://www.bottosso.de/ Роза ми пише от време на време лс, много работи и няма време за форум  Grinning

Радвам се че Роза е добре и само заетостта и е причина да не се мярка наоколо. Тия дни четох един постинг за Хонда и се сетих и за Роза. Тя е главния виновник този подфорум да съществува.  Grinning


За стол4етата zа кола, ли4но аz не бих купила стол4е втора употреба от неиzвестен проиzход. Едва ли вси4ки продава4и в ебей Ще си кажат, 4е не е унфалфрай  Thinking От поzнати или роднини бих "рискувала". Ина4е ми прави впе4атление, 4е стол4етата на Макси Коzи идват малки. Ние имаме едно "Сити" и на Рьомер "Бейби Сейф Плюс" и на Рьомер е определено по голямо  Peace  За това Ще си останем верни на Рьомер, и ние Ще купим Кинг ТС Плюс на пролет  Peace  Вяра, с цени не мога да помогна, съжалявам  Sad

Да, и аз не бих купила столче втора ръка. Когато търся в ебей, гледам само новите и то не тези от частни продавачи. Ние се спряхме на Рьомер Кинг не само заради размера но главно защото е с най-добрите резултати на тестовете от години насам. На практика и в магазините само това ни препоръчаха.

# 38
  • Мнения: 1 610

Риен, а ти zаЩо си толкова против Рийстер Рентето? Ако ми обясниШ, zаЩо според теб една Капиталлебенсферzихерунг е по иzгодна, Ще те по4ерпя  Mr. Green 
Да знаеш Татяна,че го приех това за почерпката за чиста монета, пък си ми наблизо, мятай една тава плетцхени да се пече , 4е почвам да обяснявам
Ристерренте е динамична застраховка. Мога да ти го пресъздам и с прогресивно нарастващи суми, както и фордерунгквотата е прогресивно нарастващас еднакъв процент.Тоест все тая. Първо условие изобщо ристер ренте да бъде изгодна е месечната вноска да бъде поне 70 евро. тогава, уж държавната добавка е в размер на около 25-30 процента.Ак о ще внасяш някакви 50 евро, изобщо не се мъчи. ако остане застраховката в динамичния си вид, на следващата година месечната вноска нараства с 25 процента, от 70 евро на 92, а пенсията се увеличава също от 114 на 154.Първия факт застрахователите го пропускат, а на нарастналата пенсия наблягат. Но тъй като никой не е луд ежегодно в рамките на 20 години да ужеличава сумата с 25%, ще го сметнем с една константна ристер ренте.Хипотетично при нея ежемесечно внасяш 70 евро в рамките на 20 години, и след навършване на 65 започваш да получаваш 114 евро месечно.
Зна4и проста математика- 70 евроХ 20 години Х 12 месеца= 16800 евро за целия период. Ако тези пари ги вложиш при една капиталова ненарастваща застраховка т.е. при същите условия с годишно между осем и десет процента лихва ще получиш годишно 135 евро, за 10 години ще получиш лихви в рамките на  1350 средно.закръглено сумата при една капиталова застаховка , която ще ти се натрупа е 18000.Сега може да ме обориш, че смятам с много висок процент, но смятам за десет години, вместо 20.
Да предположим, че нашия субект е вложил тези 70 евро за ристер ренте. След като навърши 65 години ще започне изплащане на рентата- около 110 евро месечно трябва да бъде тъй като субекта е решил всяка година да я намаля, следователно да намали и фордерунгите, което за целия период е в размер на 4 процента. Приемаме стойността 114 евро, за една от възможните в нашето изчисление и боравим с нея.
5 години Х 12 месеца Х 114 евро= 6840 евро, 10 години= 13680 евро, 13години и @  месеца след 65 трябва да се живее , за да се изплати сума по-висока от сумата, която ще се получи при една капиталова застраховкат.е. 18012.
Ей тук е уловката- ако умреш преди 78 години и 2 месеца , направо си загубил на 200 процента.
4етох някъде при мъжете средната продължителност на живота е 73 години, а при жените 79.Дай боже всекиму да доживее дълбоки старини, но на 90 защо ще ми е нужна добавка към пенсията? На екскурзия ли ще отида...или ще си купя едно ново БМВ да дразня дезита по дюселдорфските улици / брей и аз помня кат' камила, правя си устата дъ ма напрайте байрактар!/
Както и да е, аз се мъча да убедя мъжо за една къщичка в балкана, понеже кумовете ни се занимават с имоти в българия, той обаче дърпа към морето. Така искам да инвестираме , а не с капиталови застраховки, да не ме разберете погрешно.


Извинявам се за намесването в темичката ви.
Ах, какви са тези извинения. Добре дошла и да пишеш повече.

# 39
  • Мнения: 1 584
Странно  newsm78 нашият проф. по гражданско право веднъж ни занимава с такъв казус, че родителите не носят отговорност за повреди нанесени от деца и табелките Eltern haften fuer ihre Kinder са само за сплашване на непознаващите закона, но нищо повече. А от друга страна пък, бавачката защо не си вдигне чупливите неща извън обсега на децата, а и предполагам самата тя има някаква застраховка Thinking  за такива случаи

Еми и тя имала ама трябвало моята да покрива щетите Shocked Аз и без това избрах друга гледачка  Peace

Иначе относно застраховките - имаме някаква Хафтпфлихт правена отдавна и не знам подробности.

Сега на малката направихме Шпарбух (в Дрезднер) и Рентен (към Алианц). Ние нямаме никакви допълнителни застраховки - нито живот, нито пенсионни..

# 40
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Риен това за застраховките  си го обяснила многоооооо добре!

А сега като за малоумен....може ли да ми обясните разликите...предимствата и недостатъците за 1-но и 2-ву годишно майчинство  Зная че сте го обсъждали в първата тема....ама пак не го вдянах....
Ние още не сме подали документи...Моя иска да пуснем за 1 година....Но аз искам да съм наясно..../това бюджет ..ли се казва?/

# 41
  • Мнения: 11 313
И след пространните обяснения на Риен за застраховките, да вметна една заядлива забележка - като си правим такива застраховки колко ще са те на стойност като им дойде времето за получаване. При тази тайна и бавна инфлация, направо ще са трохи.
Да не говорим пък за факта, дали ще доживеем дотогава.
Само един пример с девера ми - 2 капиталлебенс-, една беруфсунфеихкаитс- и една Рийстерренте и накрая човека взе, че се гътна на 41 г.
Дей и Киро на Кирия?

Мариела, точно бюджет е тази за 1 година.
Преценете много добре дали си струва обаче да е за една година според това дали ти ще стоиш цялата първа година у дома или ще почваш работа. Ако ще почваш работа, то подайте молбата за бюджет, иначе не си струва - нали ще си само с майчинство.
Но пак зависи от дохода ви до момента.

# 42
  • Мнения: 2 292
И след пространните обяснения на Риен за застраховките, да вметна една заядлива забележка - като си правим такива застраховки колко ще са те на стойност като им дойде времето за получаване. При тази тайна и бавна инфлация, направо ще са трохи.

Именно. След 40 години може и по евтинко да ти иzлеzе да си налепиш стените с 18000 днешни евро на банкнотки, отколкото да си купиш тапети с тях.
Историята покаzва, каква инфлация има и на колко години и какви сривове има и то периодични. Само хората (щтрауси и половина) не могат да престанат да вярват, че на тях това никога няма да се случи.

# 43
  • Мнения: 592
Rien, ти ме гръмна, никога не съм си правила таzи  на пръв поглед елементарна сментка.
Аz склйу4их преди около 2 год. 4астна Рентеферzихерунг на Аллианz, zаЩото при  нея може да поискаШ да ти се иzплати цялата сума на веднъж  или да полу4аваШ Zusatzrente в порядъка 200_360 ? zависи на колко години си ги поискаШ. ОЩе пове4е 4е по всяко време мога да я прекъсна и да пребера натрупалото се до сега с лихвите.  Не исках тогава риестеренте zасШото при zаминавана zа 4ужбина  губиШ правото си да я полу4аваШ, а  zабравих дали можеШе да се иzплати наведнъж. Ина4е имам една допълнителна пенсионна zастраховка от работодателя и един Bausparvertag, които се плаЩа от VWL ( pak ot rabotodatelq i az додавам малко), 4е има добра лихва.
Ина4е нямам никкави Unfall ili Lebensversicherung.Бих склйу4ила Berufsunfähigkeit, но тя е много скъпаzа моята професия ( мед сестра), трябваШе да плаЩам като гламава и дай боже доживея ренте не полу4авам ниЩо, zатова предпо4етох 4астната пенсионна.
Ина4е май имаме zадължителните Haftplicht u.s.w.
Окаzа се оба4е преди време, 4е мъжа ми имал някаква УUnfallversicherung ( кои zнае кога са му я пробутали) и естествено ако ниШо не ти се слу4и не полу4аваШ ниЩо _ прекъснахме я.
Не виждам смисал да пляЩаШ някакви zастраховки, при които полу4аваШ пари ако си инавалид или умреШ или не раzбирам неЩо.  newsm78 Ако някоий  е по_наясно с теzи неЩа може да ми отвори о4ите  Rolling Eyes

Мариела, ако искаШ 1 година отпуска по май4инство 6те полу4аваШ бйуджет т.е. 450?, а ко са 2 години по 300? месе4но. Сметни си zа теб кое ти е по_иzгодно. Ако не мислиШ да работиШ веднага след едната година тогава си вzеми 2, а мисля 4е и по това време имаШ право на мини job, които пари не се облагат.
Обърни се към Versorgungsamt  да ви съветват и да вииz4ислят парите, zаЩото zависи и от това мъжа ти колко вzима.

Пак се увлякох.
Хайде до скоро.

# 44
  • Мнения: 2 292
в Дресднер предлагат унфалферz. zа детето, като се внася на вноски или наведнъж около 6000 еур. и като стане на 18 детето си ги полуzава, но преz теzи 18 год е унфалферzихерт. не раzбрах дали си полуzава парите , ако се слуzи и zастр. ивент, но ще питам. 

Общи условия

Активация на акаунт