Детето и музиката

  • 1 925
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 205
  Здравейте! Тук има тема, която се занимава с музиката, но към децата, които показват предпочитания. Аз просто искам да споделим опит относно децата по принцип- какъв тип музика им пускате/ определено детска или тази, която вие предпочитате/, колко силно я пускате и въобще забавните и интересни моменти, свързани с нея! Може да споделите и откъде сваляте детска и въобще музика...

# 1
  • Мнения: 8 505
Детски песнички не и пускам,само ги пеем двете (тя пее,а аз грача).Слуша музиката,която предпочитаме с баща и,като я пускаме не специално за нея.Колко силна е музиката-според настроението-от min до mаx.
Ако искаш да свалиш детски песнички,погледни в тази тема.

# 2
  • Мнения: 2 161
Здравейте! Тук има тема, която се занимава с музиката, но към децата, които показват предпочитания. Аз просто искам да споделим опит относно децата по принцип- какъв тип музика им пускате/ определено детска или тази, която вие предпочитате/, колко силно я пускате и въобще забавните и интересни моменти, свързани с нея! Може да споделите и откъде сваляте детска и въобще музика...
Когато бях бременна с голямата си дъщеря,се спуквах да слушам АББА.Танцувала съм на по-подвижните им парчета сама като луда Simple Smile.Вярвах,че ако в корема ми детето слуша любимата ми музика,когато излезе на бял свят ще има моите предпочитания.И с втората си бременност съм постъпвала така-лягам и пускам диск с музика,която харесвам.Мисля,че родителите могат да формират вкусът на децата си.Ако слушат чалга-и децата ще я запеят бързо.Ако слушат класическа музика,няма как и децата да не я възприемат.Колкото и изтъркано да звучи,в къщи се слуша всякакъв вид музика,без чалга.И въпреки това голямата ми дъщеря по едно време страшно харесваше една фолк певица.не ми беше приятно,но я оставиш да си изживее увлечението.Е,изживя го.В нета се разпространява една енциклопедия на Труд.В графата композитори има кратка биография за почти всички и към някои има откъси от техни произведения.Пусках ги на малката постоянно и сега като чуе някои ги познава.И това много ме радва.В къщи много си падаме по евъргрийни.И децата ги харесват.Онзи ден дъщеря ми ми каза,че в класа им вече почти никой не слуша чалга.А що се отнася до детските песнички,в тракерите има много такива-Две калинки като балеринки и много от този вид.

# 3
  • Мнения: 205
   ...и аз съм на вашето мнение, че детето има пристрастия към музиката, породени от вкусовете на родителите му...аз лично на моя син му пускам и детска музика като пеем заедно и музиката, която обичам аз...и забелязвам как когато сме извън къщи и чуе познат ритъм, започва да "танцува" и да пляска с ръце...като гледам обаче не много мами се интересуват от музиката и ролята й за детското израстване...а тя оказва голямо влияние върху емоционалното развитие на детето...а също ни разтоварва в така стресирания живот и ни помага за постигане на душевно спокойствие, което е толкова важно за нашите деца...не мислите ли???...

# 4
  • Мнения: 7 723
Аз нямам спомен откога не съм слушала друго, освен детски песнички. Напоследък голямата ми дъщеря е прехласната по руските песнички от моето детство, за което, признавам си, аз имам голяма заслуга. От време на време си пуска и CITY-тв- пак моя е заслугата, защото обожавам Мадона.
За кратко премина и през чалга- вълната, но само и единствено от рекламите по телевизията. А и няма как на едно 7- годишно момиченце да не му направят впетчатление всички красиви гърли, които се мъдрят навсякъде по билбордове и плакатчета. Няма как да не иска да прилича на тях..... отплеснах се. Shocked
Понеже в момента вкъщи всички се въртиме повече около малката ми дъщеричка, която има собствено мнение, слушаме най- много Пеят, скачат палците, У дома часовник трака, С червените ботушки и други ясленски песни Peace

А какво ще кажете за хита на КАНАЛЕТО и КУ- КУ Бенд-
Вчера в детската градина
ток удари двама- трима.
Две дечица - веселушки
светят като крушки.
Дзън- дзън- дзън..........и т.н Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 532
Аз й пея откакто се е родила.От доста време й пускам детски песнички и тя много се радва,танцува на тях и особено на тези ,които са й любими.За сега не съм й пускала още от моите музики,освен Enigma.
Наистина много реагира на музика и мисля,че това е именно,защото откакто се е родила все пея.На певица се превърнах. Grinning

# 6
  • Мнения: 14 903
Много харесват да слушат и пеят детските песнички, които учат в у-ще и преди в ДГ.  Преди няколко години хита беше Гергана не помня песента, после я измести "Лебедово езеро", сега е Лили Иванова - Танго пак не знам точното име. Delinquent Habits - Return Of The Tres -  е хита само на сина. Просто свалям различна музика и пускам.

# 7
  • Мнения: 122
Малката предпочита предимно детски песнички, които слушаме или аз и пея. Баткото слуша рок, като тати.

# 8
  • Мнения: 1 881
Слушаме често музикалния канал МСМ  или на компа детски песнички, а и наша музика, без чалга Laughing

Постоянно имаме музикален фон, докато сме в къщи, малката обожава да пее и танцува Mr. Green

# 9
  • Мнения: 1 416
Рядко пускаме на Маргарита детски песнички. По-скоро слуша музиката, която ние харесваме. Най-вече рок, алтърнатив, гръндж, траш, хардкор... И класическа музика, разбира се, тя си е моя любов за цял живот...  Heart Eyes
Нямам притеснения, че Маргарита може да прослуша чалга... Simple Smile

# 10
  • Мнения: 205
Цитат
Публикувана от: mylenka

Цитат
А какво ще кажете за хита на КАНАЛЕТО и КУ- КУ Бенд-
Вчера в детската градина
ток удари двама- трима.
Две дечица - веселушки
светят като крушки.
Дзън- дзън- дзън..........и т.н

 ...хах...забавен е...а и на място с оглед предстоящите празници;)...само да внимаваме, че децата са страшни попивателни и после ще има многооооооооооо бели #Crazy Laughing Laughing...

# 11
  • Мнения: 205
   ...Аааа, никой не пише как сте със VOLUME-то, защото аз обичам до дупка и се отнасям доста често, но от време на време се сещам , че в

# 12
  • Мнения: 14 654
слуша доста детски песнички напоследък
слуша музиката, която слушаме и ние, чалга не се слуша в нашия дом
не танцува, пее си понякога, по-лесно запомня детските песни, запознат е и с някои народни песни, харесват му

не обичам музиката да е усилена прекалено, слуша се така, че да не дразни ухото ми, съседите също свикнаха да слушат тихичко музика  Mr. Green
вредно е децата да слушат силно музика или да гледат филм с твърде усилен звук

# 13
  • Мнения: 151
Дъщеря ми не позволява да слушаме нищо друго освен детски песнички - на български и на английски. Сутрин, още с отварянето на очите, си иска "муне", което на нейния език означава музика и не търпи възражения. В колата е същото положението, само дето от време на време иска "дуга" и тябва да сменям диска. Признавам, че на моменти ми идва в повече и ми омръзва, но нямам избор, моя си е "вината" - слушах тези песнички още докато бях бременна  Simple Smile

# 14
  • Мнения: 750
С VOLUMETO сме приятели Laughing От малки, та до големи.
Полинка обича да гледа чичко Фил като пее на концерт, опс, той изригва, бълва няк'ви звуци. Захласнала се е яко по траша мойта кокона. Ма квито родителите, таквоз и то Laughing Всякакви метъл разновидности слуша. И не й пречи. Дори си спинка на тиха метъл музика.

# 15
  • Мнения: 205
...ехооооо...много малко музикални мамчета си имаме тук...наистина ли няма други да споделят мнение??? Sick

# 16
  • Мнения: 645
Моя много обича музика, понякога сам си пуска МТV, но определено най му допадат детските песни, и най обича да ги пее на микрофона Laughing

# 17
  • Мнения: 1 652
Ние слушаме това, което той иска- народна, и то македонска музика , и детски песнички , и гръцка музика , предимно. Наред с това и друго каквото ми попадне  и хареса- буквално го споделям с него. Довечера сме на концерт на Митко Щерев. Слушаме и английски, и руски песнички.
В колата като влезем веднага сам си пуска музиката и си я избира. Volume  на max, и газ , ама без чалга- аз не я трая и съответно...не му я пускам.
Няма да забравя един случай тази пролет- (ясно защо). Удари го ток. Двете му пръстчета са обгорени- не много, всичко мина. Много наблизо беше Господ, но... Около 22ч , влизаме в колата за да отидем в бърза помощ- 10 мин след случилото се. Познайте какво ми каза още преди да запаля- "Пусни ми музика, мамо!"

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз слушам това, което позволява в даден миг ситуацията. Следователно и ТЕ слушат същото, като мен. Друг е въпросът, че съм им направила 4-5 СД-та с детски песнички и те редовно си ги пускат. Обаче понеже аз мога да слушам доста разнородна по вид музика, ми се иска и те да бъдат така след време. Затова в нас няма забранени стилове... слуша се всйо  Flutter

Ако може волумето да е на макс по всяка време - така слушаме. Но все пак живеем в блок и се съобразявам Wink

# 19
  • Мнения: 2 270
моя малък син е почитател на Мадона.нИКОЙ В КЪЩИ НЕ СЛУША МАДОНА.Беше още четиримесечен,когато чу нейна песен и оттогава тя му е страстта,познава я без значение коя песен пее.иНАЧЕ ПОКРАЙ КАКА СИ И БАТКО СИ СЛУША ,каквото на тях им хареса/общо взето музика от МТВ.

# 20
  • Благоевград
  • Мнения: 142
Да се включа и аз.
Без музика направо не мога да дишам. По тази причина, а пък и малката я обожава, у дома постоянно има музикален фон.
Предимно детски песнички - сега определено са коледните.
Но с удоволствие малката слуша с мен и класика- Бах, Вивалди, Щраус и т.н.
За народната музика  -- щом чуе такава тича и вика от радост.Ваднага почва да играе хоро или ръченица(разбира се по детски ги играе). За любовта й към народната музика предполагам имам аз "вина". Бях бременна когато пеех в народен хор. А пък в третият месец на голяма сцена пях и играх ( народни танци).
 Но сега като се замисля май слушаме почти всичко.
За волумето- в повечето случаи е доста силно( но все пак се чуваме като говорим). Но напоследък дечко сама си увеличава и намалява( ако не й харесва песента ).
А пък на руските детски песнички как се радва-- направо не мога да ви опиша, това трябва да се види.На някои имам текстовете на български и е супер.
Ох, май се стана доста дъло обяснение. СОРИ  bouquet
 

# 21
  • Мнения: 205
  здравейте, мами...благодаря на всички тези, които се включват в темата...Simple Smile...надявам се и други да споделят своя опит с дечицата си и връзката им с музиката...

# 22
  • Мнения: 58
Моя юнак е доста музикален- от народни песни като подучуе от някъде, до някаква тежка музика- и двата стила не ги слушаме в семейството, а малкия им се кефи- на секундата започва да танцува и да си тактува с главичката.
Хм...започвам да се замислям, че хвана CD на прощапулника, ще вземе да стане музикант... newsm78, или певец... Shocked, или танцьор.. ooooh!
абе да са ни живи и здрави децата Hug

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Мартин е фен на детските песнички (български и руски), направила съм една playlist на десктопа и той се самообслужва, щом се докопа до компютъра ми Crazy През първите месеци го приспивах с народни песни, и до сега си имам готов приспивен репертоар.   #Silly

# 24
  • Мнения: 4 915
Отскоро й пускам детски песнички - откакто съм си у дома заради болничния преди термина. Големи танци-манчи и въртележки падат.

Иначе баща й каквото слуша - метъл. Харесва й.  Laughing Обикновено го слушат малко по-силно, отколкото ми се иска, но нали е за кратко, не се меся много-много.

Понякога пуска и техно. Голям фен се оказа Мариела на този стил.  Laughing

От телевизията - в класическа музика също се заслушва.

# 25
  • Мнения: 5 362
Без музика сме загубени.Постоянно върви нещо за фон-телевизор,компа.
Слушаме и детски песнички и от нашите.И аз съм на мнение,че децата слушат и си оформят вкуса, според този на родителите-поне на тази възраст.
Вкъщи слушаме много хард рок с Калина,volume-max!Баща й понякога пуска и по-тежко,но е за малко и се изтрайва(от съседите де Mr. Green)
Детските песнички също и харесват.
Хваща им ритъма-като чуе по-бавна песен и се поклаща бавничко.А като чуе по-бързо темпо и започват едни друсания,клати си главата,подскача и бяга от кеф,смее се!

# 26
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Слушаме предимно по- тежка музика. Дребната вече се научи да куфее  Mr. Green Иначе слушаме всичко, според зависи от момента, ситуацията, настроението...  Детски песни не съм й пускала, достатъчно се забавлява на нашата музика. Напоследък нон-стоп слушаме Dolly song   #Crazy

# 27
  • Мнения: 3 367
в колата въртим мюзикъли- "Коп1е за сън" и "Меко казано" на В.Петров, песни от детски филми(бг) и Wiggles(едно детско тук,4ма мъже пеят и правят шоу);
у дома предимно радио с олдис или клас.рок,за фон;
народна музика не пускам защото не сме фенове ние самите; аз в службата слушам класика по инет радио;

# 28
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
слуша всичко, само да е му3ика...радио, ТВ, СД, детски песнички....

# 29
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Моите вече сами си я пускат,слушат доста силно.Аз и баща им все се караме да намалят малко,но полза няма.За сега предпочитанията им са към детските песнички. Peace

# 30
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Детски песнички най-често в колата, а вкъщи само класическа, заради баткото. Той свири и слуша само класика и по незнайни за мен причини не понася нищо друго. Малката също ме моли за класическа музика напоследък, ако и дам право на избор.

# 31
  • Мнения: 999
по цял ден слуша мтв даже ако няма музика не иска да яде. ако гледам нещо друго взима дистанционното подава ми го и казва "пта" което значи песента.

Общи условия

Активация на акаунт