Френска селска торта?

  • 1 697
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 74
Някои да знае как се прави,по-точно блатовете...със кисело мляко и блатове е няма шоколад,много ми хареса ядох я в един ресторант и искам да я направя на мъжа ми но уви-незнам как.Ако някои знае моля да каже.

# 1
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
И аз много съм я харесала тази тортичка - и е много лека - ама не и знам рецептата - на външен вид прилича на торта Наполеон но не знам дали е същото нещо на вкус защото пък не съм яла Наполеон  Confused. Много ще се радвам ако някой може да каже каква е рецептата за тази френска селска тортичка.

# 2
  • Мнения: 74
 newsm78никои ли не я знае?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 4 562
Виж какво намерих - не знам дали е същото:

СЕЛСКА ТОРТА

3 яйца
1/2 ч.ч. олио
1 пакетче амонячна сода
1 ч.л. сода бикарбонат
2 ванилии
брашно да замесите меко тесто
за крема:
1 л прясно мляко
1 ч.ч. захар
1/2 пакетче чисто масло
7 с.л брашно или 1 пакетче нишесте

--------------------------------------------------------------------------------

От продуктите се приготвяте меко тесто като за курабии. От тестото разстилате и печете три кори в намаслена и набрашнена предварително тава. Печете ги в умерена фурна до леко зачервяване.

Изстиналите кори се мажете с още топлия приготвен крем ванилиа. Тортата се украсява със смлени орехи.

# 4
  • Vaudreuil Canada
  • Мнения: 2 609
Тази звучи вкусно но мисля че не е същата - крема на другата има аромат на изцедено кисело мляко и може би мед. Ама не съм сигурна де - то там е проблема че не знам какво има точно.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 814
Ще следя темата с интерес,защото ме заинтригува тази тортичка.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Ще следя темата с интерес,защото ме заинтригува тази тортичка.

и мен , и мен

може би е млечен крем с желатин , Ягодовото парфе на Сладка Хапка е с кисело мляко ,сметана и желатин ,може би ако се избегнат ягодите ще се получи нещо подбно,но меда къде ще бъде - върху блата ? Thinking

# 7
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Момичета, от това което описвате оставам с впечатление, че става дума за "Медовик" - руска медена торта.

Това са медени кори и рускините им слагат помежду заквасена сметана със захар. Нашите може да са я променили малко и да слагат кисело мляко.

Така ли изглежда?

Снимката е на Tasha-monami  от Кукинга.

Ето и цялата тема: http://kuking.net/my/viewtopic.php?t=21745&start=0&postd … sc&highlight=

# 8
  • София
  • Мнения: 3 814
Natalyna,страхотна е тази торта!Дали имаш точната рецепта на български,че не всичко разбрах от руския. EmbarassedБлагодаря ти предварително!  bouquet

# 9
  • Мнения: 22 867
Ето темата за медовика.

Общи условия

Активация на акаунт