Ако можех да повторя един ден от живота си....

  • 3 082
  • 63
  •   1
Отговори
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
.... кой ден би бил той ?

Винаги в края на годината ме обзема едно такова ромнатично- тъжно настроение, мисля си за отминаващата година, за хубавите моменти и лошите мигове и много пъти съм се питала- ако можех да избирам кой ден от живота ми да се повтори, кой би бил той...
И някак си все си отговарям- денят, когато се влюбих в сегашният ми мъж, беше толкова страстно, невъзможно, желано и нежелано, че просто няма къде повече... но беше изпепеляващо. Всички прекрасни дни след това -раждането на децата ни, невероятните места, на които сме били, малките ежедневни радости, които те карат да се чувстваш жив, са в резултат на тази любов.

А вие? Кой ден бихте избрали? Hug

Последна редакция: пн, 18 дек 2006, 00:58 от pipi67

# 1
  • София
  • Мнения: 2 530
Бих повторила последния си ден прекаран в компанията на тате. И бих се опитала да му кажа толкова много неща, които не успях...

# 2
  • Мнения: 5 877
Не бих го направил. Предпочитам да изживявам всеки ден като нов.

# 3
  • Мнения: 857
Денят,в който се влюбих за първи път.То по-скоро беше период на влюбване.Всичко започна на 25.12.2005.Помня всяка една подробност,всеки един детайл,песента,която слушах цяла вечер,съня,който сънувах.Всичко беше много мило,истинско,вълшебно.Не мога да го опиша.Сега слушам същата тази песен и ми става много мъчно  Sad незнам защо...

# 4
  • Мнения: 936
Не мога да се огранича само до един, искам още.

# 5
  • Мнения: 2 212
Пипи67, може би ще отговоря конкретно на въпроса ти лично за мен, но утре, а сега ще ти подаря ако ми позволиш на теб и прекрасната ти тема едно стихотворение, което беше първата, ама най-първата ми асоциация като прочетох още само заглавието на темата... А ето го и него, на Блага Димитрова е, надявам се да ти хареса:

Един ден

Ако може да ми се повтори някой ден
от безчислените мои дни -
кой ще избера?

Всичките, които ясно си припомням,
сякаш са ми чужди,
щом ги наблюдавам отстрани
в неизчерпания кладенец на спомена.

Незапомнените - те са истинските мои дни.
Аз на тях принадлежа
и съм още вътре в тях.
Цяла ме държат
в мрежата на своя въздух
незабележим, наситен
със трапчивото усещане
на живота, изживян на сън.

Всички скъпи спомени разменям
за един забравен ден.
Най-обикновен, удавен
цял в разсеяната дневна светлина.
Да го вкуся пак
с простата му незначителност,
с ведрата му пълнота,
неразмътена от нищо паметно.
Пак да се напия
с неподправения сок
на света сънуван
и завинаги да го забравя.

# 6
  • Мнения: 3 248
Не мога да определя само един ден. Особено пък през тази година - случиха ми се толкова чудни неща, че няма как да изолирам само един или два от тях!

Има два дни обаче, които не искам никога и по никакъв повод да се повтарят или по-точно съдържанието им да не ми се случва.

# 7
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Ех ако можеше само, нямаше да си изгубя цели 3 години с един човек! През които тези 3 години той ме побърка -пълен психопат ревнивец. Едвам се отървах, само като се сетя и тръпки ме побиват. Много съжалявам, все едно съм била омагьосана.

# 8
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
esterHug Hug Hug

  bouquet

# 9
  • Мнения: 2 353
  Някой от чудните дни когато не съм на работа и гушкам Калина, докато ми разказва за нещата от живота Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 006
Денят, в който родих дъщеричката ми - 19,09,2001г. Никога в живота ми не съм била по-щастлива.

Много други дни, които са свързани със сина ми.Иска ми се да се повторят, за да бъда аз различна.

И други дни, за да ги променя.

# 11
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Sunflower! Прочете ми мислите!!!  Hug
Тъкмо щях да пиша че денят е този в койт се роди синът ми, и хоп - отговора побликуван от теб  Grinning

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Когато разбрах, че съм бременна и когато сложиха току що родения ми син на гърдите ми.

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Денят, в който родих Мая и аз Simple Smile Беше чудесно приключение, заредено с много положителни емоции.
Още тогава, като се роди, бях готова ако трябва - веднага пак да я родя, толкова възнаграждаващо беше преживяването.

# 14
  • Мнения: 1 732
Денят, в който се качих на самолет...с него. Топката в корема ми и ужаса от турболенцията. Той стискаше ръката ми здраво и ми каза да не мисля за себе си, а за детето (незаченато все още).

# 15
  • Мнения: 6 206
Сватбата ми
Някой ден от медения ни месец

# 16
  • Мнения: 2 161
Един зимен ден в Несебър.Аз и две приятелки седим на едно изсъхнало дърво и пием шампанско в стъклени чаши.И се смеем като луди.

# 17
  • София
  • Мнения: 2 623
Бих искала да се повтори един много специален
и също толкова тъжен за мен ден. Няма да споделям
- твърде лично е.

# 18
  • София
  • Мнения: 819
  Ако можех да повторя един ден от живота си...щях да се върна година и малко назад, т.е. ноември 2005 и да кажа на майка ми да не си отива от баща ми, да останат заедно Cry

# 19
  • Мнения: 3 537
Сватбата ми
Някой ден от медения ни месец

# 20
  • Мнения: 815
Един ден, които можеше да завърти живота ми сега на 360 градуса....
От времето на тийнеджърството  Confused

# 21
  • Мнения: 7 474
Меденият ни месец бих повторила , летях тогава  Crazy Crazy Crazy

# 22
  • Мнения: 4 555
Не бих повторила никой. Има толкова много дни, които са били прекрасни...Меденият ни месец наистина е на първо място за мен, но не обичам да се връщам назад. Предпочитам да се стремя да направя настоящето и бъдещето също толкова хубави.
Явно не съм в носталгично настроение просто Simple Smile

Иначе има дни, които бих повторила, за да оправя грешки, които съм допуснала тогава.

# 23
  • Мнения: 3 447
Свадбата ни с Милото  smile3521  luvbed  loveuuu Hug

# 24
  • Мнения: 6 472
Не живея в миналото. Имам прекрасни спомени от толкова много моменти, но все пак нека си останат прекрасни спомени, пък аз ще се старая да претворя настоящето в същот толкова прекрасни спомени Grinning

# 25
  • Мнения: 293
Не бих го направил. Предпочитам да изживявам всеки ден като нов.
Peace

# 26
  • Мнения: 495
ааа, не мога да се задоволя само с един  Grinning
а и понякога с времето човек променя мнението си за даден ден - дали и доколко е бил хубав/лош

# 27
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Един ден, които можеше да завърти живота ми сега на 360 градуса....

При мен е по-скоро известен период преди десетина години когато много си обърках живота.

# 28
  • Мнения: 1 205
Сватбата Peace

# 29
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
1999 година, август, Шабла - пълното слънчево затъмнение Sunglasses....три приятелки, никакви грижи освен това как да си хванем стоп на обратно Laughing...

# 30
  • Мнения: 2 309
С риск да прозвуча нескромно-няколко незабравими мигове имам...Но ако трябва да избирам,бих искала,да преживея още веднъж чувството,че ще ставам мама... Praynig

# 31
  • Мнения: 2 070
Ами има няколко, които са прекалено лични и не искам да пиша тук.

Затова ще напиша това, което ще е най-приемливо за тук.

Осми март 2004та, празника на жената, за мен на майката по-скоро... По стечение на обстоятелствата имах точно тогава час при Мазнейкова, бременна бях, да ме види на машината  Mr. Green
Времето беше слънчево, но зимно, малко беше поомекнало, в сравнение с последните дни.
Бях се вцепенила от очакване, исках да знам, че нещата са наред и какъв ще е пола.
Думите и бяха:  " Днес само момиченца гледам".
Супер много ме ощастливи, аз исках много да е  момиче и само момиченца сънувах.
Имам чувството, че толкова силно се зарадвах, че снега, който заваля като излязох от кабинета, повярвах, че аз съм го предизвикала с еуфорията си - заваляха едни огромни неочаквани парцали...

Нямам нищо против това да се повтори, този път с близнаци...  Mr. Green

# 32
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Някой ден от ранното ми детство, тишината, спокойствието, пукота на съчките в огнището на баба...

# 33
  • Мнения: 1 937
Първият учебен ден на голямата ми дъщеря!

Ако можех да го повторя, със сигурност щях да проверя няколко пъти работи ли контактът, в който бях включила за зареждане камерата. 
И да помоля някой да ни направи снимка заедно. Confused

# 34
  • Мнения: 3 268
Не е само един,но най-специален е денят на нашата сватба.Другите най-любими дни са ми дните в Монако,Кан и Париж през 1998г.,Първото ни море заедно в една много далечна година,мигът,в който гушнах децата си за първи път.

# 35
  • Мнения: 750
Има само един такъв ден в живота ми. но връщане няма ...

# 36
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
Ако знаете колко положително ми действате, като ви чета... Hug

Темата наистина не целеше споделяне, по -скоро ми се искаше всички да се сетим за този ден/дни и да си пожелаем следващата година да ни донесе нови, незабравими моменти и много здраве!

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 37
  • София
  • Мнения: 2 958
...... да си пожелаем следващата година да ни донесе нови, незабравими моменти и много здраве!

 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

 Peace  Peace Peace

Замислих се , кой ли ден искам да се повтори...
Може би една вечер , в едни мой много любим град, гледайки една Кула как проблясва...., а аз пия вино на един покрив....  Wink
Това е ,ако трябва да съм скромна..... Blush

# 38
  • Мнения: 1 178
Темата е точно като zа пред Коледа....
zамислих се и се окаzа, че Блага Димитрова е дала отговор и zа мен.
но т.к. наскоро се чудех, zащо природата ни е съzдала така, че да не помним
първия ден от живота си,
то аz си иzбирам него.

# 39
  • Мнения: 1 063
Денят в който взехме погрешно решение за трансплантация на племенника ми. Сега не бих го позволила.

# 40
  • София
  • Мнения: 3 405
Моментите, спиращи дъха ми..
Тази година бяха много- раждането на дъщеря ми ... нощта след това.. мига, в който ми протегна ръчички и каза "мамамамама"....
Май не беше много романтично Simple Smile

# 41
  • Мнения: 4 195
утрешния ден - 19 декември, денят, в който станах човек, жена и майка..............

# 42
  • Мнения: 122
Има много дни от живота, които искам да се повторят, но може би все пак има един когато нещо някакси така се случи.......ще го запазя за себе си. Party

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Много моменти искам д а преживея отначало. Моминските ми безгрижни нощи с моите луди приятелки, запознанството с мъжа , раждането на сина ми и очакването дъщеря ми да бъде момиче. Няма да забрава как тайно я съблакоах в стаята за да се уверя, че наистина е момиче. Не вярвах на лекарите  Blush

# 44
 Много бих искала да може да се повтори оня злополучен ден, когато не успях да опазя дъщеря си от инцидента ,от чиито последици ще е зависима години  напред.Въпреки умората тогава, бих си наложила да я предпазя.Понякога една секунда невнимание може да коства твърде много.Нищо друго няма значение. Давам всички щастливи мигове за този, за да го предотвратя.Това , обаче няма как да стане Sad
   Благодаря на Бог , че е жива и здрава, за другото -ще си поносим кръста.

# 45
  • Мнения: 10 758
Уф, има толкова много...но в същото време, не искам да повтарям нищо.

# 46
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
19 септември тази година. На 20 септември разбрах че малкото ми дете има вродена аномалия и ще трябва да се оперира.

# 47
  • Мнения: 4 733
13 декември 2004г. , срещнах го... най-накрая

# 48
  • Мнения: 1 568
 Weary

Ееееееех.само ако можех,не ден дори,няколко часа от една нощ......................

# 49
  • София, в полите на Витоша
  • Мнения: 946
13 декември 2004г. , срещнах го... най-накрая

Бреййййй, че това е на мъжо ми рожедният ден, съвпаденийце някакво.... Wink

# 50
  • Мнения: 4 733
Eдва ли е съвсем обикновено съвпадение Wink  bouquet

# 51
  • Мнения: 534
Ако можех да повторя един ден от живота си....Щях да залепя счупените парчета....само ,ако можех да повторя този ден от живота си....

# 52
  • Мнения: 601
Ако можех да повторя един ден от живота си....
    .....бих дала тази възможност на мой много близък човек...
         това е...

# 53
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
95% от живота ми не искам да се случва! Останалите са свързани само с децата ми newsm06  ladyuu

# 54
  • някъде
  • Мнения: 4 955
писах, писах и изтрих всичко
бих искала да се повтори денят на сватбата ми Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 1 854
Мисля че предстои

# 56
  • Мнения: 639
8 юни. Бих станала към 4 часа и бих скрила ключовете от колата.
26 ноември. Нямаше да мръдна от стаята на свекър ми.
Пожелавам си на лицето на любимия мъж отново да засияе усмивка...  Cry
Искам си времето обратно....

# 57
  • Мнения: 2 386
16 юни 2003г- бих се прибрала и бих се отказала от всичко,ако знаех,че това е моментът,който ще преобърне животът ми
17.03.2004г.-не трябваше да се разделяме..Аз още го обичам....повече от всичко друго

# 58
  • София
  • Мнения: 1 105
Никога нямаше да си тръгна
Аз още го обичам....повече от всичко друго
Blush

# 59
  • Мнения: 2 386
Някои неща се промениха откакто написах последния си постинг...Добре,че съм си тръгнала-явно всяко зло е за добро....

# 60
  • Мнения: 384
7-ми ноември 2006-тогава обещах на един приятел неща,които не можах да изпълня.
Днес той си отиде завинаги от този свят......

# 61
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Има много такива дни, но за добро или лошо, не ни е дадено да връщаме времето назад.
Иначе на мен ми се иска да се повтори поне един безгрижен ден в нашето райско кътче, дарявало ни с толкова щастие и красиви мигове.

# 62
  • Мнения: 1 212
Хубава тема ! .....
Съвсем подходяща за "сезона".. Wink
Поздравления за авторката! Peace

Без да се замисля, абсолютно първосигнално мога да дам отговор на въпроса, като разширя времевия диапазон, даже .........
За деня , не само от настоящата си , отиваща си година , а и деня от целия ми съзнателен живот до сега.....
Това е деня, в който се роди моето дете, или по точно 24 те часа след това......
Уви, мисля , че дори да можех да повторя този ден , не бих могла да изживея отново същия многообразен спектър от емоции, и най - вече неочаквани и за самата мен.... Cry
Желая на всички бъдещи и настоящи майки много топлина в сърцата през Новата 2007 година !  bouquet

# 63
  • Мнения: 830
толкова са много как да избера само един.....

Общи условия

Активация на акаунт