За колко време се стерилизират шишенца и биберони?

  • 7 233
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 881
Майчета, кажете ми за колко време се стерилизират шишенца и биберони в стерилизатор за микровълнова /имам на Чико/? И едновременно ли ги слагате?

# 1
  • Мнения: 46 403
Едновременно, 10 мин. Нямаш ли книжка? Grinning

# 2
  • Мнения: 5 239
Аз ги пускам за 10 минути.А на упътването на стерилизатора на Чико пише 12 минути  Wink

# 3
  • Мнения: 1 881
Ами в тази на стерилизатора пише 12 мин, но ми се виждаха много за бибероните, знам ли, сега ще изварявам за първи път, а частите на помпата за кърма /Авент/ пак ли за толкова?

# 4
В книжката към стерилизатора трябва да пише. Обикновено е между 4 и 7 минути в зависимост от мощността на печката. Моят е на авент и понеже печката ми е слаба стерилизирам 7 мин.

# 5
  • Мнения: 5 255
На инструкцията за стерилизатор Avent пише 4 мин.
Аз по толкова ги изварявах.
За Chicco незнам.

# 6
  • Мнения: 1 809
Аз използвах стерилизатора на Chicco
В книжката пише ( цитирам по памет, понеже услужих на една мама с него) макс. 12 мин.
Изварявах шишетата и бибите на 700w за 10 минути.
Могат да се изваряват  каучукови и силиконови биби , и пластмасови шишета.
Не слагай в стерилизатора гумени продукти!
Аз направих грешката да сложа гумената помпичка(аспиратора) за нос на Chicco и я разтопих до неузнаваемост #Splat
Ти нямаш ли книжка към стерилизатора? Thinking
Там си пише всичко Sunglasses

# 7
  • София
  • Мнения: 2 958
В стерилизатора на CHICCO за 12 мин.на 800w в микровълновата.Само шишета и биберони.

# 8
  • Мнения: 1 881
"Аз направих грешката да сложа гумената помпичка(аспиратора) за нос на Chicco и я разтопих до неузнаваемост "

Олеле, благодаря, че ми каза, и аз имам такъв, на него също пише да се стерилизира и щях да го направя:(((

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 5 573
И аз така систопих помпичката за нос. Купих нова и не я ползвам, защото не е стерелизирана.

# 10
  • Мнения: 1 881
Цитат на: mtz
И аз така систопих помпичката за нос. Купих нова и не я ползвам, защото не е стерелизирана.


Ами аз мисля да я отворя и да измия 2-3 пъти с мног сапунче и това ще е за помпичката.

Но не разбрах дали помпата на Авент има части, които не мога да сложа в стерилизатора:(

# 11
  • Мнения: 46 403
Цитат на: Небесна
......Но не разбрах дали помпата на Авент има части, които не мога да сложа в стерилизатора:(


Това не зависи от стерилизатора, а от продукта, който искаш да стерилизираш. Виж упътването на помпата, мисля, че имаше части, които не трябва да се стерилизират.

# 12
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Небесна


Ами аз мисля да я отворя и да измия 2-3 пъти с мног сапунче и това ще е за помпичката.

Но не разбрах дали помпата на Авент има части, които не мога да сложа в стерилизатора:(


Помпичката за нос можеш с четка и сапун да я измиеш и после да я попариш вряла вода
За помпата на Авент не мога да ти кажа нищо Rolling Eyes , понеже не знам
Ако някой знае, да пише Thinking

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952
На упътването ще прочетеш колко време да стерилизираш според мощността на печката си. Освен изброените от момичетата неща в микровълнова не се стерилизират и стъклени шишета, защото се нагряват и стопяват пластмасата. Това също го пише на упътването  Wink  на стерилизатора на Чико.

Общи условия

Активация на акаунт