МЪЖЕ ВЪЗПИТАТЕЛИ

  • 2 357
  • 50
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 83
И в нашата детска градина имаше мъж възпитател /заместваше/, но не в групата на сина ми, така че мога само да предам мнението на майките. Не бяха очаровани, защото "децата се качвали на главта му", но си мисля, че не трябва да обобщаваме, има хора и хора. Моят съпруг не пропуска откритите уроци в детската градина и всички деца го обожават /много скромно звучи, а/

# 31
  • Мнения: 7 379
Мъже учители или в детската градина приемам. Ама някак си не ги виждам в комбинация с малки бебета  Thinking
  Оооооооооо,не съм съгласна с мнението ти.Я,ела да видиш нашия дядо.Като гушне беба / на месец и половина/ и тя му се смее,заспива за 5 минутки като къпана и спи след това часове,а нас ни прави на маймуни.Пеем ,люшкаме и щом я оставим писва,а с усмивка изобщо не си е направила труда да ни удостои. Mr. Green
               С голямата 4 год е същото - само той има търпение с часове да рисува,да обяснява,да прави корони,маски и не знам още какво.На нас по-често ни избиват балансите от детските капризи отколкото на мъжете.Бедата е ,че мъж в образователната система в БГ където и да е,и на каквато и да е длъжност /дори министър/ обрича семейството си на бедно и гладно съществувание. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 122
Благодаря на всички, които се включват по темата. Искам да знаете, че приемам и подкрепям всяко мнение, не съм краен човек. Само, че моято наблюдение е малко под друг ъгъл, имам предвид това, че всички говорите за мъже, които вече практикуват, или са бащи, дори дядовци, с една дума улегнали. В моя случай говоря за момчета 81- ви набор, нямащи представа от семейство или деца. Знам, че един ден и това им предстои, но на фона на улегналите госпожи от градината те някакси не се връзват все още. Давам ви пример, на последния урок които изнасяхме единият колега през цялото време стоеше пред децата с ръце в джобовете и буквално незнаеше от къде да ги подхване. Но това естествено е лично мнение и всеки има право на такова.

# 33
  • Мнения: 2 125
Аз мога да се похваля с мъж-възпитател в нашата градина. Дори заместваше сестрите в яслата през изминалото лято и децата му се радваха. Малко се стряскаха в първия момент, защото той (чичо Влади Wink) е един огромен човек с басов глас и постоянно нещо им обясняваше на малките разбойници, а те малчовците го гледаха доста странно. Сега моя син (вече в градината), само като го види по стълбите, докато се качваме към групата крещи "Чичо Владиииииииии...." и търчи да го прегръща, а той му се радва  Grinning.
Не е постоянно в групите, но е педагога на градината, знае за всяко дете, минало му през ръцете всичко - за поведението, за нуждите и присъства на всяка родителска среща и е много отворен за разговори с родители. Peace

# 34
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 newsm10 Няма нищо лошо, даже напротив. Има много мъже които обичат децата и умеят да ги занимават, пък да не говорим, че децата ще имат по голям респект от един мъж от колкото от жена. Имам приятели които умеят да забавляват и занимават децата много по добре от майките им. А да не говорим момчетата как им подръжават и изпълняват всичко което им кажат. Повечето от тези момчета нямат семейство и деца, това не е критерий за добър възпитател. Човек като има дарба, пола не влияе толкова. Вярно е, че като цяло жените в жените е заложено да се справят по добре, но това не значи, че и мъжете няма да могат. А щом те сами са си избрали тази професия, значи не е ей така за нищо.

# 35
  • Мнения: 2 700
всички говорите за мъже, които вече практикуват, или са бащи, дори дядовци, с една дума улегнали. В моя случай говоря за момчета 81- ви набор, нямащи представа от семейство или деца.

Ако ти е заложено от природата да обичаш деца и да имаш подход към тях, няма никакво значение дали си женен или не. Когато бяхме гаджета с мъжа ми той редовно си играеше с децата на шефката ми и дори ги водеше на кино, защото просто така му харесваше. Не е имал никакъв предишен опит - просто му идваше отвътре. В момента е преподавател, защото чувства като свое призвание да обучава. Ако се беше насочил към детска педагогика съм сигурна, че щеше да се справи чудесно.
В този смисъл съм твърдо ЗА мъже-възпитатели, точно защото за да се захванеш с подобна дейност в една предимно женска област, значи ти идва отвътре.

# 36
  • Мнения: 2 757
Мъже учители или в детската градина приемам. Ама някак си не ги виждам в комбинация с малки бебета  Thinking
  Оооооооооо,не съм съгласна с мнението ти.Я,ела да видиш нашия дядо.Като гушне беба / на месец и половина/ и тя му се смее,заспива за 5 минутки като къпана и спи след това часове,а нас ни прави на маймуни.Пеем ,люшкаме и щом я оставим писва,а с усмивка изобщо не си е направила труда да ни удостои. Mr. Green 

Абе едно е да го гушне за 5 мин, друго е да се грижи за него цял ден. Има и изключения, но като цяло мъжете са по-непохватни и немърливи. Ни ще го нахрани като хората, ни ще го измие, ние ще го облече. Гледам мъжа ми и не ми се иска да мисля, че е най-несръчния баща. И никак не е търпелив - вечер едва го издържа, след като покаже 15 мин олимпийско търпение и изведнъж ми го хвърля - писнало му на човека. Освен това мъжете по начало не си падат по безпомощни бебета.

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
nbaharowa, нали все от някъде трябва да се започне  Flutter
NikiFin, те мъжете на дребни неща като хранене и миене не обръщат внимание. Затова и на децата им е по-интересно с тях от колкото с някоя жена, която непрекъснато преследва да те облече или съблече, да те измие и нахрани....скукааааааааааааа  Laughing

# 38
  • Мнения: 1 734
И аз да се включа, да кажа че съм ЗА и подкрепям. Жалко, наистита че мъже като възпитатели в градините липсват

# 39
  • Мнения: X
NikiFin, не си права да съдиш по твоя мъж за всички останали, още повече за мъжете едни неща са важни, за жените - други
сега, като се връщам назад, мога да заявя, че моят съпруг много по-добре усещаше нуждите на бебето от мен, имаше по-добър татков инстинт от моя майчински, само той успяваше да усети напр кога на бебето му се спи и да го приспи или да разбере какво иска
и в Дания видях за първи път мъж възпитател - всички деца много го обичаха, а и той внасяше някакъв баланс, но това на теб ти предстои - ще бъдеш приятно изненадана, надявам се

# 40
  • Мнения: 2 757
nbaharowa, нали все от някъде трябва да се започне  Flutter
NikiFin, те мъжете на дребни неща като хранене и миене не обръщат внимание. Затова и на децата им е по-интересно с тях от колкото с някоя жена, която непрекъснато преследва да те облече или съблече, да те измие и нахрани....скукааааааааааааа  Laughing
Не си ме разбрала - говорех за бебета. Точно тези неща за тях са важни просто щото друго няма. Те и на нищо не обръщат внимамие - реват само кога са гладни и са се насрали или им е студено или жега или нещо несгодно или ги боли. Или просто имат нужда някой да ги гушне. Представям си как някое бебе се дере щото умира от глад или се е насрало, ама чичкото се не сеща и вместо това се разсипва да го забавлява по всякакви начини. От развлечения имат нужда вече по-големите деца.
Но ти иначе може цял ден да си преметкаш няколко месечното бебе и да му правиш циркови представления мислейки си че ги оценява. Дано през това време не се повреди поради липса на по-горе изложените от мен условия за живот.  Wink

# 41
  • Мнения: 2 757
NikiFin, не си права да съдиш по твоя мъж за всички останали, още повече за мъжете едни неща са важни, за жените - други
сега, като се връщам назад, мога да заявя, че моят съпруг много по-добре усещаше нуждите на бебето от мен, имаше по-добър татков инстинт от моя майчински, само той успяваше да усети напр кога на бебето му се спи и да го приспи или да разбере какво иска
и в Дания видях за първи път мъж възпитател - всички деца много го обичаха, а и той внасяше някакъв баланс, но това на теб ти предстои - ще бъдеш приятно изненадана, надявам се

Сега е мой ред да кажа, ти да не съдиш за останалите мъже по своя собствен. По-скоро твоят е изключение отколкото моя. Наистина тук мъжете са доста грижовни, като ги сравняваме с българските. Но за жените се отнася същото ако си пропуснала да забележиш. Просто като хора са си по-свестни. Може би от тук се бъркаш и си правиш извода, че мъжете са по-добри майки от жените. А за възпитатели - никога не съм оспорвала, че мъжете имат по-силно влияние върху децата.

# 42
  • Мнения: 7 379
Абе едно е да го гушне за 5 мин, друго е да се грижи за него цял ден. Има и изключения, но като цяло мъжете са по-непохватни и немърливи. Ни ще го нахрани като хората, ни ще го измие, ние ще го облече. Гледам мъжа ми и не ми се иска да мисля, че е най-несръчния баща. И никак не е търпелив - вечер едва го издържа, след като покаже 15 мин олимпийско търпение и изведнъж ми го хвърля - писнало му на човека. Освен това мъжете по начало не си падат по безпомощни бебета.
Ами въпрос на мъж.Нашият като сме си го избирали не сме спали.При него няма 5-4 ,заспива се без биба,сяда се сам в количката или в леглото /зависи дали са на разходка или в къщи/ и без песни и залъгалки се спи,ходи се до тоалетна - не в памперса и мога да изреждам още многоооо.При нас реда е ужас - песни,залъгалки,капризи и т.н.Безкрайно търпелив с момичетата и определено по мъжки с малчугана.И което е най-чудно навремето завърши педагогика и специална такава и отсече,че не може да работи в училище.То добре,че на остана там на работа,че какво щяхме да правим по финансите не ми е много ясно.А сега като ни писне го викаме и понякога забравяме да го "отменим".Има някакъв скрит магнетизъм,който влияе на малките и ги приспива като в приказка.по големите сами тръгват към банята като им каже ,а ние ги гоним по един час за същото упражнение. Mr. Green
              nbaharowa Ако не е тайна твоят колега "с ръцете в джобовете" къде си е провеждал практиката и кой му е бил ръководител?Защото аз съм присъствала на уроци на студентки с ръце да не казвам къде....

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз съм ЗА и наистина с тях бих се разбирала по-добре.   Party

В нашето ОДЗ сме случили на страхотни байчовци, които понякога наравно с г-жите гледат децата и така последните не растат само сред жени. Браво и хвала им - 100 пъти съм им го казвала.  Peace

Последните 4г. от средното си образование изкарах с мъж курсов ръководител. Еми страхотно беше. Искам пак  Flutter.

# 44
  • Мнения: 819
Didia, нещо хич не ти разбрах постинга? Кви биберони, кви памперси?  Кои вие кого викате? /признавам, че и аз може още да спя  Crazy/. Но темата ми е много интересна, та за това задълбавам  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт