МЪЖЕ ВЪЗПИТАТЕЛИ

  • 2 354
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 122
Здравейте! Как ви се струва ако във вашата детска градина, и по точно във вашата група имате не "госпожа", а "господин"? Аз съм студентка по предучилищна педагогика и в нашия курс има три момчета, които учат за "госпожи". Ако знаете само като отидем на практика в някоя ДГ децата с какъв интерес ги гледат, а пък като изнасят занятие е още по-голямо шоу. Някой от тях едва ли ще работи по специалността си или поне аз така мисля, доколкото ги познавам. Вярно е, че ще имат научната степен, но някакси им липсва онова вътрешното което, според мен, е заложено в жените, а  пък и в учебниците не го пише. Какво мислите вие за МЪЖА ВЪЗПИТАТЕЛ и има ли той почва у нас?

# 1
  • Мнения: 636
Аз бих се радвала много. Мъжете, участващи в отглеждането на децата, са много малко - и вкъщи, и в градината, и в училище, и педиатрите са повечето жени. Това ощетява децата, особено момчетата, но и момичетата.

# 2
  • Мнения: 189
Много яко  Mr. Green Аз сигурно ще се разбирам много добре с тях  Joy Joy Joy
На децата сигурно няма да им е проблем, още повече на момченцата, но все пак странно звучи, а още по-странно ще изглежда...
А някъде има ли мъжка госпожа наистина  newsm78 ?

# 3
  • Мнения: 189
А някъде има ли мъжка госпожа наистина  newsm78 ?
Имам впредвид в ДГ нали  Mr. Green Иначе за у-ще всички сме имали по някой господин.

# 4
  • Мнения: 5 362
Не ми допада много тази идея newsm78И аз съм чувала,че има мъже,които учат предучилищна педагогика.
Не съм консервативна по принцип,но мисля че нямат почва у нас.Това си е типично женска професия,според мен.
А и ще ми е някак странно и притеснено да си оставя детето в ДГ ако госпожата е мъж(как звучи?!?)-няма да му имам особено доверие.Но това си е лично мое мнение,пък и за нас градината е далеч още Grinning

# 5
  • sofia
  • Мнения: 8 932
Липсата на мъжко присъствие в детските заведения според мен оказва влияние.
Но такива стереотипите в обществото ни.
въпрос на нагласа е как ще бъдат прети.
Синът ми се държи с мен и с баща си по съвсем различен начин. Аз играя с него на едни игри, баща му на други.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Много съм ЗА мъже възпитатели!

# 7
  • Мнения: 17 407
Аз съм за. Баща ми видял мъж- възпитател в една градина в  Търговище. Направило му много приятно впечатление.

# 8
  • Мнения: X
защо сте толкова консервативни?
в Западна Европа това е нещо нормално и се смята за много важно за психическото развитие на децата, както и като средство срещу дискриминацията
по същия начин, както има и мъже медицински сестри, така има и жени лекари, примери има и в много други професии, в които настъпват жените
и да, децата имат определено нужда и от мъжко присъствие, а на много мъже им идва отвътре да се грижат за деца и не го правят само заради изкривените нагласи в обществото, които гледам , че и тук се споделят, само заради закостенели мнения като вашите тези мъже са принудени да работят нещо, което не им е по душа
а какви дзверове-жени има по детските градини, мисля, че всички знаем

# 9
  • Мнения: 7 375
                       За мъжете "госпожи" в детските градини.Имала съм възможността да присъствам на уроци изнасяни от момчета, учещи в СУ-предучилищна педагогика.Мога да ви кажа,че в сравнение с момичетата са мнооооооооого по-старателни и в повечето случаи по-подготвени.Децата ги посрещат с радост , далеч по-голяма от тази към момичетата.Не само момченцата,а и момиченцата  с интерес контактуват с тях.По-търпеливи са ,по-внимателни и не виждам как няма да им имате доверие.Нали се оплаквате постоянно от "лелките" хайде да ги посменят малко. Mr. GreenЗа съжаление нито едните,нито другите ще останат на работа в ДГ поради простата причина,че това е най-ниско заплатения труд и имат възможност /особено ,ако знаят езици/ да си намерят много по-платена работа с по-малко натоварване /отговаряш за живота на децата ,не за компютри или машини/.
                       От всички,които съм видяла ,със сигурност знам,че само един е направил частна ДГ,но не зная къде,заедно с жена си.
                       Другите ми познати са вече доценти,преподаватели в СУ и не практикуват. Mr. GreenМъже са повечето автори на програми и помощни материали за ДГ. Mr. Green                   

# 10
  • Мнения: 302
И аз съм за мъжете възпитатели. PeaceСпоред мен децата са много по стриктни и по се респиктират от мъжете!

# 11
  • Мнения: 8 505
Приветствам с две ръце идеята!
Само не разбрах кое е "онова вътрешното",което им липсва?Защо са едва ли не анатемосани още преди да са "изпробвани"?

# 12
  • София
  • Мнения: 63
В нашата ясла  има мъж възпитател. Еличка му е голям фен - постоянно го преследва да я гушка  Heart Eyes. Впечатлението ми е, че той много си играе с децата и те го обичат.

# 13
  • Мнения: 1 220
Сина ми в детската градина (извън БГ) имаше мъж за учител. Децата го обожаваха, нау4и ги да играят шах, пееха песнички докато той им свиреше на китара, много  симпатичен и не видях разлика с госпожите от градината в Бг. Приветствам идеята!

# 14
  • София
  • Мнения: 15 215
Много бих се радвала, ако в градината на Иво имаше мъж възпитател.
С положителност той би се отнасял към децата по различен начин, с различен подход. А това би било добре дошло.
Тази година записах Иво на футбол. Естествено, заради спортуването-няма да се впускам в подробности колко е добре за децата да спортуват. Но и в много голяма степен, защото треньорът е мъж. Иво е зашеметен от женско присъствие-аз, бабите, приятелките ми с деца на неговата възраст, госпожите в градината, педиатърката, медицинската сестра, охранителките..... това му е основното обкръжение от възрастни. Сега треньорът е част от това обкръжение и Иво определено го харесва и много му се радва.

# 15
  • Мнения: 382
Аз също не виждам нищо лошо в това да има мъже възпитатели в ДГ
Като наблюдавам как мъжа ми се занимава и играе с детето,виждам ,че мъжете имат съвсем различен подход и многооо търпение Peace
ЗА идеята съм,само се чудя как станалото тривиално обръщение "лелките" ще бъде заменено като са мъже #Crazy

# 16
  • Мнения: 3 740
Моите най-малки синове имаха мъж учител от 1 до 4 клас. Страхотен. Грижовен като майка, търпелив, същевременно авторитетен и с едно излъчване на възрожденски просветител. Разликата между синовете ми е 4 години, така че когато Сашко завърши 4 клас, нито за миг не се поколебах при кого да запиша първокласника Камен. Мисля, че изкараха прекрасни години в началното училище благодарение на този човек. Да е жив и здрав!

# 17
  • Мнения: 1 416
Родителите на всички познати деца, които са при мьж учител, са много доволни. Да не кажа вьзхитени...  Wink
На мен ми би ми било много интересно Маргарита да попадне на мъж...  Peace

# 18
  • Мнения: 1 671
Такааа, имахме щастието синът ми да има господин през 4-те години в детската градина. Много го обичаха всички деца, и момчета, и момичета - наравно, направо го боготворяха. Госпожата, с която бяха в екип, беше на втора позиция...

Беше по-спокоен, по-толерантен към невинните /особено момчешки/ щуротии, не размахваше заканително пръст... и умееше да плете плитки и да връзва джувки на дългите косички на момиченцата.

За съжаление, от тази година се премести в друга детска градина, май директор или зам-.директор стана.

# 19
  • Мнения: 3 034
Като гледам как мъжът ми се разбира с щерката, съм 100 % ЗА, ако са като него.

# 20
  • Мнения: 2 757
Мъже учители или в детската градина приемам. Ама някак си не ги виждам в комбинация с малки бебета  Thinking

# 21
  • Мнения: 5 877
Дядо ми и баща ми бяха страхотни възпитатели. Не професионални. Просто страхотно им се удаваше да общуват с деца. Мисля, че се опитвам да копирам техния модел на родителстване - спокойно и весело.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Мда...жалко е, че почти няма такива.

Смятам, че мъжете биха се отразили много добре на децата. В градината на Дари треньорът е мъж, за съжаление дъщеря ми още няма досег с него.

# 23
  • Мнения: 1 455
Абсолютно съм за! Бих се радвала ако имаше по един мъж във всяка група.Струва ми се,че са по спокойни.

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Мъжете са по-толерантни и не са дребнави Wink
Например, веднъж споделих, че щерката става все по-непослушна, а възпитателят ме коригира, че не била по-непослушна, а по-любопитна и активна  Crazy Ужасно се впечатлих от този позитивен начин на възприятие!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 162
За съжаление, от тази година се премести в друга детска градина, май директор или зам-.директор стана.

Даа, и на повечето от моите бивши съученици- общо 5, които завършиха педагогика съдбата е същата- станаха кой директор, кой зам.- директор. Иначе докато бяхме студенти, а и след това / това не е моята специалност, но бяхме в една компания/ ми е правило впечатление, че са по- усърдни и да го нарека любознателни от колежките си- постоянно се ровеха и четяха за нови методики, нови теории в психологията и педагогиката, изобщо бяха много по- отворени и напредничави.
И аз бих се радвала, ако в нашата ДГ има възпитател.

# 26
  • Мнения: 179
И аз съм много ЗА мъже възпитатели Simple Smile . Те са като готвачите мъже .... това не им е задължение , това им е призвание и мисля , че биха били по-добри от много от своите колежки -учителки(госпожи) . Тяхното отношение към децата е толкова различно от нашето , че ....... ако една жена каже на дете : стига си плакало за глупости , ще купим нова играчка (примерно) ... то мъжът най-вероятно ще каже: я , амам ти по- силно можеш ли да плачеш Simple Smile
ей , невероятен е ефекта при такава реакция от страна на възрастният Simple Smile
та за това съм много ЗА мъже възпитатели в детските градини и изобщо за работа с деца Simple Smile бива ги , но се услушват Simple Smile

# 27
  • Мнения: 41
Аз съм ЗА мъжете възпитатели в къщи, градината и училище. Може би тогава ще има по-малки женчовци и мамини синчета Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 4 406
аз гласувам с двете ръце ЗА такъв вариант и е много жалко, че няма повече желаещи. все още това е запазена женска територия, и мисля, че е голям пропуск

# 29
  • Мнения: 819
Аз също съм ЗА, идеята е добра, но ми се вижда почти невъзможно това да стане практика. Не само, защото това е женска територия, а най-вече, защото заплащането е много ниско. Ако този мъж трябва да издържа семейство, надали би си хванал на такава работа, колкото и да му се иска, за съжаление.Просто не може да си го позволи. Сега за пръв път чувам, че изобщо има такива случаи и в БГ- интересно ми е в кои точно градини? В нашата няма . Познавам няколко татковци, които биха се спправили много по-добре от някои "лелки", определено им идва "отвътре" да заинтригуват децата и часове наред да им задържат вниманието.

# 30
  • София
  • Мнения: 83
И в нашата детска градина имаше мъж възпитател /заместваше/, но не в групата на сина ми, така че мога само да предам мнението на майките. Не бяха очаровани, защото "децата се качвали на главта му", но си мисля, че не трябва да обобщаваме, има хора и хора. Моят съпруг не пропуска откритите уроци в детската градина и всички деца го обожават /много скромно звучи, а/

# 31
  • Мнения: 7 375
Мъже учители или в детската градина приемам. Ама някак си не ги виждам в комбинация с малки бебета  Thinking
  Оооооооооо,не съм съгласна с мнението ти.Я,ела да видиш нашия дядо.Като гушне беба / на месец и половина/ и тя му се смее,заспива за 5 минутки като къпана и спи след това часове,а нас ни прави на маймуни.Пеем ,люшкаме и щом я оставим писва,а с усмивка изобщо не си е направила труда да ни удостои. Mr. Green
               С голямата 4 год е същото - само той има търпение с часове да рисува,да обяснява,да прави корони,маски и не знам още какво.На нас по-често ни избиват балансите от детските капризи отколкото на мъжете.Бедата е ,че мъж в образователната система в БГ където и да е,и на каквато и да е длъжност /дори министър/ обрича семейството си на бедно и гладно съществувание. Mr. Green

# 32
  • Мнения: 122
Благодаря на всички, които се включват по темата. Искам да знаете, че приемам и подкрепям всяко мнение, не съм краен човек. Само, че моято наблюдение е малко под друг ъгъл, имам предвид това, че всички говорите за мъже, които вече практикуват, или са бащи, дори дядовци, с една дума улегнали. В моя случай говоря за момчета 81- ви набор, нямащи представа от семейство или деца. Знам, че един ден и това им предстои, но на фона на улегналите госпожи от градината те някакси не се връзват все още. Давам ви пример, на последния урок които изнасяхме единият колега през цялото време стоеше пред децата с ръце в джобовете и буквално незнаеше от къде да ги подхване. Но това естествено е лично мнение и всеки има право на такова.

# 33
  • Мнения: 2 125
Аз мога да се похваля с мъж-възпитател в нашата градина. Дори заместваше сестрите в яслата през изминалото лято и децата му се радваха. Малко се стряскаха в първия момент, защото той (чичо Влади Wink) е един огромен човек с басов глас и постоянно нещо им обясняваше на малките разбойници, а те малчовците го гледаха доста странно. Сега моя син (вече в градината), само като го види по стълбите, докато се качваме към групата крещи "Чичо Владиииииииии...." и търчи да го прегръща, а той му се радва  Grinning.
Не е постоянно в групите, но е педагога на градината, знае за всяко дете, минало му през ръцете всичко - за поведението, за нуждите и присъства на всяка родителска среща и е много отворен за разговори с родители. Peace

# 34
  • На небето
  • Мнения: 5 530
 newsm10 Няма нищо лошо, даже напротив. Има много мъже които обичат децата и умеят да ги занимават, пък да не говорим, че децата ще имат по голям респект от един мъж от колкото от жена. Имам приятели които умеят да забавляват и занимават децата много по добре от майките им. А да не говорим момчетата как им подръжават и изпълняват всичко което им кажат. Повечето от тези момчета нямат семейство и деца, това не е критерий за добър възпитател. Човек като има дарба, пола не влияе толкова. Вярно е, че като цяло жените в жените е заложено да се справят по добре, но това не значи, че и мъжете няма да могат. А щом те сами са си избрали тази професия, значи не е ей така за нищо.

# 35
  • Мнения: 2 700
всички говорите за мъже, които вече практикуват, или са бащи, дори дядовци, с една дума улегнали. В моя случай говоря за момчета 81- ви набор, нямащи представа от семейство или деца.

Ако ти е заложено от природата да обичаш деца и да имаш подход към тях, няма никакво значение дали си женен или не. Когато бяхме гаджета с мъжа ми той редовно си играеше с децата на шефката ми и дори ги водеше на кино, защото просто така му харесваше. Не е имал никакъв предишен опит - просто му идваше отвътре. В момента е преподавател, защото чувства като свое призвание да обучава. Ако се беше насочил към детска педагогика съм сигурна, че щеше да се справи чудесно.
В този смисъл съм твърдо ЗА мъже-възпитатели, точно защото за да се захванеш с подобна дейност в една предимно женска област, значи ти идва отвътре.

# 36
  • Мнения: 2 757
Мъже учители или в детската градина приемам. Ама някак си не ги виждам в комбинация с малки бебета  Thinking
  Оооооооооо,не съм съгласна с мнението ти.Я,ела да видиш нашия дядо.Като гушне беба / на месец и половина/ и тя му се смее,заспива за 5 минутки като къпана и спи след това часове,а нас ни прави на маймуни.Пеем ,люшкаме и щом я оставим писва,а с усмивка изобщо не си е направила труда да ни удостои. Mr. Green 

Абе едно е да го гушне за 5 мин, друго е да се грижи за него цял ден. Има и изключения, но като цяло мъжете са по-непохватни и немърливи. Ни ще го нахрани като хората, ни ще го измие, ние ще го облече. Гледам мъжа ми и не ми се иска да мисля, че е най-несръчния баща. И никак не е търпелив - вечер едва го издържа, след като покаже 15 мин олимпийско търпение и изведнъж ми го хвърля - писнало му на човека. Освен това мъжете по начало не си падат по безпомощни бебета.

# 37
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
nbaharowa, нали все от някъде трябва да се започне  Flutter
NikiFin, те мъжете на дребни неща като хранене и миене не обръщат внимание. Затова и на децата им е по-интересно с тях от колкото с някоя жена, която непрекъснато преследва да те облече или съблече, да те измие и нахрани....скукааааааааааааа  Laughing

# 38
  • Мнения: 1 734
И аз да се включа, да кажа че съм ЗА и подкрепям. Жалко, наистита че мъже като възпитатели в градините липсват

# 39
  • Мнения: X
NikiFin, не си права да съдиш по твоя мъж за всички останали, още повече за мъжете едни неща са важни, за жените - други
сега, като се връщам назад, мога да заявя, че моят съпруг много по-добре усещаше нуждите на бебето от мен, имаше по-добър татков инстинт от моя майчински, само той успяваше да усети напр кога на бебето му се спи и да го приспи или да разбере какво иска
и в Дания видях за първи път мъж възпитател - всички деца много го обичаха, а и той внасяше някакъв баланс, но това на теб ти предстои - ще бъдеш приятно изненадана, надявам се

# 40
  • Мнения: 2 757
nbaharowa, нали все от някъде трябва да се започне  Flutter
NikiFin, те мъжете на дребни неща като хранене и миене не обръщат внимание. Затова и на децата им е по-интересно с тях от колкото с някоя жена, която непрекъснато преследва да те облече или съблече, да те измие и нахрани....скукааааааааааааа  Laughing
Не си ме разбрала - говорех за бебета. Точно тези неща за тях са важни просто щото друго няма. Те и на нищо не обръщат внимамие - реват само кога са гладни и са се насрали или им е студено или жега или нещо несгодно или ги боли. Или просто имат нужда някой да ги гушне. Представям си как някое бебе се дере щото умира от глад или се е насрало, ама чичкото се не сеща и вместо това се разсипва да го забавлява по всякакви начини. От развлечения имат нужда вече по-големите деца.
Но ти иначе може цял ден да си преметкаш няколко месечното бебе и да му правиш циркови представления мислейки си че ги оценява. Дано през това време не се повреди поради липса на по-горе изложените от мен условия за живот.  Wink

# 41
  • Мнения: 2 757
NikiFin, не си права да съдиш по твоя мъж за всички останали, още повече за мъжете едни неща са важни, за жените - други
сега, като се връщам назад, мога да заявя, че моят съпруг много по-добре усещаше нуждите на бебето от мен, имаше по-добър татков инстинт от моя майчински, само той успяваше да усети напр кога на бебето му се спи и да го приспи или да разбере какво иска
и в Дания видях за първи път мъж възпитател - всички деца много го обичаха, а и той внасяше някакъв баланс, но това на теб ти предстои - ще бъдеш приятно изненадана, надявам се

Сега е мой ред да кажа, ти да не съдиш за останалите мъже по своя собствен. По-скоро твоят е изключение отколкото моя. Наистина тук мъжете са доста грижовни, като ги сравняваме с българските. Но за жените се отнася същото ако си пропуснала да забележиш. Просто като хора са си по-свестни. Може би от тук се бъркаш и си правиш извода, че мъжете са по-добри майки от жените. А за възпитатели - никога не съм оспорвала, че мъжете имат по-силно влияние върху децата.

# 42
  • Мнения: 7 375
Абе едно е да го гушне за 5 мин, друго е да се грижи за него цял ден. Има и изключения, но като цяло мъжете са по-непохватни и немърливи. Ни ще го нахрани като хората, ни ще го измие, ние ще го облече. Гледам мъжа ми и не ми се иска да мисля, че е най-несръчния баща. И никак не е търпелив - вечер едва го издържа, след като покаже 15 мин олимпийско търпение и изведнъж ми го хвърля - писнало му на човека. Освен това мъжете по начало не си падат по безпомощни бебета.
Ами въпрос на мъж.Нашият като сме си го избирали не сме спали.При него няма 5-4 ,заспива се без биба,сяда се сам в количката или в леглото /зависи дали са на разходка или в къщи/ и без песни и залъгалки се спи,ходи се до тоалетна - не в памперса и мога да изреждам още многоооо.При нас реда е ужас - песни,залъгалки,капризи и т.н.Безкрайно търпелив с момичетата и определено по мъжки с малчугана.И което е най-чудно навремето завърши педагогика и специална такава и отсече,че не може да работи в училище.То добре,че на остана там на работа,че какво щяхме да правим по финансите не ми е много ясно.А сега като ни писне го викаме и понякога забравяме да го "отменим".Има някакъв скрит магнетизъм,който влияе на малките и ги приспива като в приказка.по големите сами тръгват към банята като им каже ,а ние ги гоним по един час за същото упражнение. Mr. Green
              nbaharowa Ако не е тайна твоят колега "с ръцете в джобовете" къде си е провеждал практиката и кой му е бил ръководител?Защото аз съм присъствала на уроци на студентки с ръце да не казвам къде....

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
И аз съм ЗА и наистина с тях бих се разбирала по-добре.   Party

В нашето ОДЗ сме случили на страхотни байчовци, които понякога наравно с г-жите гледат децата и така последните не растат само сред жени. Браво и хвала им - 100 пъти съм им го казвала.  Peace

Последните 4г. от средното си образование изкарах с мъж курсов ръководител. Еми страхотно беше. Искам пак  Flutter.

# 44
  • Мнения: 819
Didia, нещо хич не ти разбрах постинга? Кви биберони, кви памперси?  Кои вие кого викате? /признавам, че и аз може още да спя  Crazy/. Но темата ми е много интересна, та за това задълбавам  Laughing

# 45
  • София
  • Мнения: 725
Ако господинът се справя с децата както мъжа ми с нашия сън съм с две ръце за. Такава комбина са си мъжа ми и сина ми, че на моменти направо се чувствам излишна (а сина ми е още на 2.5 - какво ли ще стане по нататък  newsm78).

Според мен не е до пол, а до човек - има хора, които веднага се харесват на децата и такива, които каквито и усилия да правят не се получава връзката между тях и детето.

# 46
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
NikiFin, все пак тук става дума за хора учещи или вече завършили и практикуващи педагогика в градините. Логично, че няма да оставят децата да умрат от жажда и глад или да се подсекат до кръв в памперсите Wink недей така да подценяваш мъжете  Peace

# 47
  • Мнения: 17 407
Обърнахте го на хвалба на мъжете си пак... Mr. Green Niki Fin- не говорим за мъж- "лелка", който да сменя пампреси и пр. Доколкото разбрах става дума за учители Wink

# 48
  • Мнения: 7 375
Обърнахте го на хвалба на мъжете си пак... Mr. Green Niki Fin- не говорим за мъж- "лелка", който да сменя пампреси и пр. Доколкото разбрах става дума за учители Wink
| Естествено,че Niki Fin има предвид не мъже - "лелки" или помощник -възпитатели,както трябва да наричате "лелките" ,а учители.Наблюденията ни / повечето нямат такива/  се ограничават до наблюдение на практика на студенти или на преподавателите по танци,англайски,футбол и т.н.Спора е излишен ,ако видите децата как им се радват и ги слушат,а самите учители освен,че ги учат се налага и до тоалетна да ги водят и да ги обличат.В нашата градина те ходят в салона на подобни дейности и излизат от групите навън така,че се налага обличане,събличане,тоалетни и т.н.И до сега няма издънки от рода на напикани или разкопчани.
                  Niki Fin , аз говоря за мъжа си поради простата причина,че в градината учител мъж -няма ,има посещения и практики на студенти.Не виждам защо обаче нашите мъже трябва да са изключения и тези на приятелките ми и съседките разхождат бебетата си,ползват и биби,сменят и памперси.Няма да оставят бебетата с пълни пампи докато ги разхождат.Установила съм,че са доста по-търпеливи и внимателни от много мами,да не коментирам,че отношението към децата е далеч по-рационално отколкото на жените.За това писах,че при мъжете децата са по-организирани,по-спокойни и рядко истеричат.Аз лично не съм видяла дете което се тръшва на земята,пищейки докато се разхожда с баща си,но при мамите тази програма е в кърпа вързана. Mr. Green
                  С една дума всичко което искам да кажа е:Не подценявайте способностите на мъжете относно отглеждането и грижите за деца,дори в ясла и детска градина.Моделът на семейството е :Мама,татко и аз - защо в градината да липсва таткото?????? /учителя в случая,за тези,които могат да не ме разберат/.
               

# 49
  • Мнения: 764
Завърших предучилищна педагогика през 2002г.В нашия курс имаше 3 момчета,но само едно от тях искаше да практикува.И понеже сме от един град с него,ще ви кажа,че и досега го прави и то много успешно.

# 50
  • София
  • Мнения: 15 215
Защо изобщо се коментират бебетата в тази тема? Става дума за възпитатели в детската градина. Даже не и в яслата.

Общи условия

Активация на акаунт