Много ми пада косата!!!!

  • 18 117
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Горещо ви препоръчвам домашна маска за коса :
1 супена лъжица пчелен мед
1-2 жълтъка / според дължината на косата /
2 супени лъжици бадемово масло / зехтин или 1 супена лъжица свинска мас / без сол /
1 супена лъжица алкохол
бърка се до хомогенна смес и се нанася първо в корените, а после и по дължината на косата. Отмива се лесно - не се страхувайте и те оставя миризма.
Стои се поне 1 час.
Аз я правя по два пъти в седмицата. Косата се заздравява и започва да расте нова. Омазнява се по-малко и не цъфти.
Успех !!! Peace

# 16
Нажежена до бяло аз съм съгласна с теб,че домашните маски са много по-ефикасни от тия скъпи и с неясен произход продукти.Бабините маски ако не помогнат поне няма да навредят.

# 17
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Нажежена до бяло аз съм съгласна с теб,че домашните маски са много по-ефикасни от тия скъпи и с неясен произход продукти.Бабините маски ако не помогнат поне няма да навредят.

Определено помагат много, но трябва постоянство. Правя гореописаната от мен маска вече около 6 месеца, като не пропускам седмица, а ако мога я правя и по два пъти в седмицата. Косата ми беше много силно изтъняла, не е падала, но се късаше, заплиташе и цъфтеше неудържимо - всеки месец бях да ми хващат връхчета и падаха по два см. Не растеше и ми хвърчеше във всички посоки. Трябва да кажа, че като стимул ми подейства темата за " Тайната на дългата и гъста коса" в този фопум, но имама предубеждение към животинската съставка "Тривитаминол", която е посочена в маската там. Но от там ми дойде стимула и сега продължавам да работя по въпроса за косата си.
Да добавя, че явно има външна промяна, защото фризьорката ми, която посещавам вече поне 3 години каза, че косата ми е много обемна и няма цъфтежи - не се бях постригвала поне 4 месеца. Получих комплимент и от една приятелка, която не ме беше виждала доста време. Явно има ефект  Peace

# 18
  • София
  • Мнения: 900
Incandescent  Hug
Аз съм фреш  Laughing и зайче за форума, та съм пропуснала коментарите, за които споменаваш
Живо се интересувам от [quote author=Incandescent l
 имама предубеждение към животинската съставка "Тривитаминол", която е посочена в маската там.
За какво конкретно става дума?
Коя е маската?
Благодарство предварително   bouquet

# 19
  • Мнения: 167
Incandescent  Hug
Аз съм фреш  Laughing и зайче за форума, та съм пропуснала коментарите, за които споменаваш
Живо се интересувам от [quote author=Incandescent l
 имама предубеждение към животинската съставка "Тривитаминол", която е посочена в маската там.
За какво конкретно става дума?
Коя е маската?
Благодарство предварително   bouquet
Става въпрос за темата: Тайната на дългата и гъста коса. Много е дълга темата, потърсия има мн полезна информация

# 20
  • София
  • Мнения: 900
 Hug Incandescent
  bouquet

# 21
  • Мнения: 463
от моя собствен опит мога да споделя, че ако причината е стрес, шампоаните и хапчетата трудно могат да помогнат

# 22
  • Мнения: 4 473
Със същият проблем съм. По препоръка на форумки си взех шампоана на PHYTO, току що го ползвах за 3-ти път и все още резултат не виждам. Май трябваше и ампулите да си взема, ама защо не го направих... Rolling Eyes. Тези, които са го ползвали - споделете има ли резултат от него и кога!? Thinking

# 23
  • Мнения: 2 414
Ампули на Виши или Фито Grinning

# 24
  • :)
  • Мнения: 337
Нажежена до бяло аз съм съгласна с теб,че домашните маски са много по-ефикасни от тия скъпи и с неясен произход продукти.Бабините маски ако не помогнат поне няма да навредят.

Определено помагат много, но трябва постоянство. Правя гореописаната от мен маска вече около 6 месеца, като не пропускам седмица, а ако мога я правя и по два пъти в седмицата. Косата ми беше много силно изтъняла, не е падала, но се късаше, заплиташе и цъфтеше неудържимо - всеки месец бях да ми хващат връхчета и падаха по два см. Не растеше и ми хвърчеше във всички посоки. Трябва да кажа, че като стимул ми подейства темата за " Тайната на дългата и гъста коса" в този фопум, но имама предубеждение към животинската съставка "Тривитаминол", която е посочена в маската там. Но от там ми дойде стимула и сега продължавам да работя по въпроса за косата си.
Да добавя, че явно има външна промяна, защото фризьорката ми, която посещавам вече поне 3 години каза, че косата ми е много обемна и няма цъфтежи - не се бях постригвала поне 4 месеца. Получих комплимент и от една приятелка, която не ме беше виждала доста време. Явно има ефект  Peace
Привет! Аз също правя маската на Деси с Тривитаминол. От къдрава, косата ми се изправи, не знам каква е причината, и със сигурност не е лъскава и няма блясък...вече не знам какво да правя  Sad може ли причината да се дължи на това, че вместо Тривитаминол, слагам Виалитон (казаха ми, че е едно и също). Мерси предварително Peace

# 25
  • Мнения: 374
Със същият проблем съм. По препоръка на форумки си взех шампоана на PHYTO, току що го ползвах за 3-ти път и все още резултат не виждам. Май трябваше и ампулите да си взема, ама защо не го направих... Rolling Eyes. Тези, които са го ползвали - споделете има ли резултат от него и кога!? Thinking


аз съм ползвала и бях доволна в началото всеки път си миех косата с него.т.е. на около 5-6 дена  (имам много дълга коса) после започнах да комбинирам и с други шампоани ....с един шампоан на biopoint  колекция за дълги коси пише (мисля че просто е доста силен и затова) ползвам и спрей за разресване на същата марка без отмиване (личния ми опит сочи че балсами,спрейове и т.н. без отмиване са по добри)....надявам се че помогнах.ако има нещо питай....маниачка съм на темата за коси и съм отгледала доста хубава кичара Mr. Green

# 26
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 389
Нажежена до бяло аз съм съгласна с теб,че домашните маски са много по-ефикасни от тия скъпи и с неясен произход продукти.Бабините маски ако не помогнат поне няма да навредят.

Определено помагат много, но трябва постоянство. Правя гореописаната от мен маска вече около 6 месеца, като не пропускам седмица, а ако мога я правя и по два пъти в седмицата. Косата ми беше много силно изтъняла, не е падала, но се късаше, заплиташе и цъфтеше неудържимо - всеки месец бях да ми хващат връхчета и падаха по два см. Не растеше и ми хвърчеше във всички посоки. Трябва да кажа, че като стимул ми подейства темата за " Тайната на дългата и гъста коса" в този фопум, но имама предубеждение към животинската съставка "Тривитаминол", която е посочена в маската там. Но от там ми дойде стимула и сега продължавам да работя по въпроса за косата си.
Да добавя, че явно има външна промяна, защото фризьорката ми, която посещавам вече поне 3 години каза, че косата ми е много обемна и няма цъфтежи - не се бях постригвала поне 4 месеца. Получих комплимент и от една приятелка, която не ме беше виждала доста време. Явно има ефект  Peace
Привет! Аз също правя маската на Деси с Тривитаминол. От къдрава, косата ми се изправи, не знам каква е причината, и със сигурност не е лъскава и няма блясък...вече не знам какво да правя  Sad може ли причината да се дължи на това, че вместо Тривитаминол, слагам Виалитон (казаха ми, че е едно и също). Мерси предварително Peace

Не съм правила маската с Тривитаминол / описала съм по-горе каква домашна маска правя /  Peace Чела съм доста в темите за Тривитаминола, но в момента правя опити да забременея и не знам до колко тези витамини са безопасни  newsm78
За Виалитона момичетата писаха, че е едно и също с Тривитаминола.
Аз си мисля, че някоя от другите съставки в маската не ти действа добре. Да не би мазнината да ти идва много - аз имах едно такова неприятно изживяване - бях прекалила с количеството мас в състава на маската и косата ми, която е доста чуплива стана една такава тежка, залепнала и с помътнял цвят  ooooh! - ужас просто. Сега внимавам с мазните съставки.

# 27
  • Мнения: 3 050
И забравих да добавя - косата много пада от ефтини шампоани , балсами, маски и бои за шир потреба. Моята поне здраво се скапва от всякакви лореали, давове, сънсилкове, пантени и тям подобни... За това предпочитам да дам 15-20 лв за шампоан

от моя собствен опит мога да споделя, че ако причината е стрес, шампоаните и хапчетата трудно могат да помогнат
Подкрепям тези две мнения.
Аз ако бях на твое място jufy  ,
 щях да внимавам с миенето на косата си-тези многото продукти като балсами и какви ли не неща... се отразявт понякога зле на косата особено ако не са много качествени. Най-добре си вземи някакъв по-лек (по-слаб) билков шампоан, комбинирай го с шампоан против косопад-Фито или друг, но качествен и от аптека. Под комбиниране имам предвид да се редуват, защото по този начин няма да навреждаш толкова на косата. ( Все пак миенето на косата, си е малко или много, травмиране на косъма)
Важно е при усилен косопад също така да има постоянство и да се лекува не само вътрешно, но и външно -т.е да се вземат хранителни добавки, за изграждане на по-здрав косъм от космената кутикула, а също така и използване на шампоан за заздравяване на кожата на главата. Тя трябва да е чиста, да няма пърхот, защото иначе се затормозява растежа на косъма. Не знам до колко съм полезна, но това са ми го обяснявали все лекари... така че това мога да кажа-и успех на всички! с косопада! Hug

# 28
  • Мнения: 416
              На мен днес ми казаха за някаква марка "Кардинал" за косопад бил много ефективен (предполагам че е шампоан, не разбрах много добре  Embarassed). Някой чувал ли е тази марка?

# 29
  • София
  • Мнения: 35 942
 Подкрепям iguanka , моето мнение е на човек, който винаги е имал проблем с косата. Според всички мои познати имам страхотна коса - но това само аз си знам как го постигам и колко   много грижи изисква.
При косопад - трябва човек да се въоръжи с търпение и да знае че нестава от днес - за утре.
Първо трябва косопада да спре - минават поне 1-2 месеца...после да израсте нова коса - минава поне 1 месец след започнатото лечение.
На първо место са продуктите които се приемат през устата /витамини, минерали,аминокиселини и т.н/, след това препарати за третиране на косата- ампули,серуми,лосиони и накрая шампоаните.
И много е важна качествената/здравословна,полезна/ храна.
След 3 месеца лечение моят косопад почти спря. Hug

Общи условия

Активация на акаунт