КОИ СМЕ НИЕ?

  • 153 479
  • 906
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Цитат на: biliana333
Аз съм много ЗА форума да се раздели за кърмещи и некърмещи майки!!!!!!Имаше предложение отдавна.Смятам че е редно модреатора да "не е кърмещ Laughing ".Защото така какъвто и проблем да има ,или ще мълчи,или ще каже,помъчи се да кърмиш.Да,но с мъки само не става Close Нека да е компетентна в изкуственото хранене майка!


И аз мисля, че е добре да се раздели.

# 46
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
Цитат на: biliana333
Аз съм много ЗА форума да се раздели за кърмещи и некърмещи майки!!!!!!Имаше предложение отдавна.Смятам че е редно модреатора да "не е кърмещ Laughing ".Защото така какъвто и проблем да има ,или ще мълчи,или ще каже,помъчи се да кърмиш.Да,но с мъки само не става Close Нека да е компетентна в изкуственото хранене майка!

Когато дойде време, както виждаш, форумът се разделя.
Аз също казах, че модераторът трябва да е изкуствено хранеща майка, но не ми се иска да е другата крайност - ако някоя майка само спомене, че има проблем, да й се отговаря веднага "мини на изкуствено мляко, я виж какви са хубави!", което бездруго се чува често. Без крайности, нали така.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Първото ми бебе се роди 2.090 кг. и  нямаше развит сукателен рефлекс. Аз се цедях и й давах кърма докато имах- 2-3 седмици и после спря. Минахме на Frisopre.
Второто ми бебе се роди 2.430 кг. и за моя радост сучеше.  Само че през бременноста бях вдигнала кръвното и ми изписаха хапчета. Акушерките ми казаха, че не мога да пия хапчета и да кърмя. Хаповете ги пих 2 седмици, през това време се изцеждах и кърмата- в мивката. Реших да продължа да кърмя, да ама кърмата ми много намаля с тая помпа, трябваше да дохранвам. Така постепенно намаля и спря. И второто детенце почти не успях да го кърмя... Сега пак пия хапчетата за кръвно (високо е, въпреки че още нямам 30, а и съм вегетарианка) Shocked

# 48
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Graciela


StaM, малко извън темата, но ми хареса съвпадението - аз имам дъщеря Йоанна - 10.10.1995г. и син Георги - 23.06.2004г Laughing




Наистина супер съвпадение!!! Grinning А разписа ли се при Юнски бебета 2004? Laughing
Извинявам се за офф-а Embarassed

# 49
  • Мнения: 5 713
Аз родих със секцио и ми дадоха момата на третия ден. Буквално я хвърлиха в кошарата и ми казаха: " Кърменето е в 11ч" без никой нищо да ми обясни. Аз не знаех за форума тогава, нямах нет в къщи, на разни училища за родители не бях ходила, а и все си мислех, че в болницата ще ми обяснят- наивна работа. Та до този трети ден на всички им е ясно с какво се е хранило бебето. Когато на 2-ия ден ме изкараха от реанимация, първата ми работа беше да отида в детско отделение да си видя детето. Някакво медицинско лице ме изгони от там като ме видя; не можело да ходя на този етаж без да ме придружава лекар. Представям си какво щеше  да бъде,ако бях казала, че идвам за да накърмя бебето. А през това време от мен течеше ли течеше.
Когато настъпи момента да се кърмим, настана един малък ужас понеже зърната ми бяха кофти. Проблемът не беше в това,че не иска кърмата, не можеше милото да захапе. Но пак никой от никъде за да ти даде съвет какво да правиш. Така се стигна до добавка още в родилното.
След като ни изписаха с 1000 мъки се кърмихме до 40-ия ден и то не изцяло- давах и адаптирано от страх да не би да е гладна.
Направих много грешки, които ми попречиха да кърмя успешно, но ги разбрах много късно. От страна на педиатърката също не получих подкрепа, напротив, но това явно е присъщо за повечето бг педиатри.
Така минахме изцяло на изкуствено хранене за жалост.

# 50
  • Мнения: 18 542
Цитат на: boo
(но тайно се надявам да подкрепя кърменето, за да помага на майки, които могат да оправят положението, да го направят. Когато се свършат алтернативите, е ясно Wink)

Хи-хи, що шепнешкато го казваш това?  Simple Smile

# 51
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 820
Цитат на: cheta
Цитат на: boo
(но тайно се надявам да подкрепя кърменето, за да помага на майки, които могат да оправят положението, да го направят. Когато се свършат алтернативите, е ясно Wink)

Хи-хи, що шепнешкато го казваш това?  Simple Smile

Щото ясно е, че съм пристрастна, ама викам, чакай тихичко, тихичко да го кажа все пак...

# 52
  • Мнения: 7 821
Ами при нас вече няма шишета, но и моите бяха на изкуствено хранене.
Може би ако бях получила на време адекватни съвети, щях да се справя по-добре, но едва ли щях да кърмя години  Wink .

# 53
  • София
  • Мнения: 2 184
И ние вече сме изцяло на изкуствено хранене.
Успях да кърмя до 3 месеца и 20 дни, а от тогава - папкаме адаптирано млекце. Е последния месец - и пюренца Simple Smile !
Имах голямо желание да кърмя мнооого по-дълго, но не се получи. Уж следвах съветите от форума Embarassed ... Но стресът си изигра ролята при мен. А и почнах да дохранвам, защото следобед кърмата ми хич я нямаше, и това беше началото на края.
Е - здраве да е Grinning !
Шапка им свалям на всички майки, които успешно кърмят!

# 54
До 1,5 месец кърма,после смеесно 1 седмица и кърмата спря и само адаптирано сега. Признавам явно бебо беше в стачка и аз нямах сили. Не искаше да суче и се дърпаше от гърдите.

# 55
  • Мнения: 1 517
До 2 месеца на кърма
Тука трябва 1 на 3 въпрос да отговоря Grinning
Предишната педиатърка на детето ми каза че има мозъчно заболяване и трябва да се направят изследвания,просто за следващото хранене нямаше кърма,изцеждах 30 мл общо от двете и започнах да дохранвам с ад.мляко Sad
За 1 ден нямаше и спомен от кърмата  Confused

# 56
  • Мнения: 2 258
До три месеца кърмих,но за съжаление кърмата ми спря и постепенно минахме на адаптирано мляко:(

# 57
  • Мнения: 928
До 4 месеца кърмих и от тогава сме на ад.мляко.

# 58
  • Мнения: 717
И ние сме от скоро на изкуствено хранене, след дълга борба и много препоръки от педиатърката явно детето наистина имаше нужда вече от адап. мляко. И аз свалям шапка на всички кърмещи майки.

# 59
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Да,Бу,права си Simple Smile Но майката сама преценява.Вярвам че всяка прави опити га кърми,не се хвърля от раз на адаптираното мляко.А,че си пристрастена е ясно Wink  Wink ,но е хубаво човек да отстоява на позициите си-особено ако е за добро!!!!

Общи условия

Активация на акаунт