КОИ СМЕ НИЕ?

  • 153 468
  • 906
  •   1
Отговори
# 900
  • Мнения: 12 952
Здравейте,родих и двете си дъщери със секцио,първата в държавна болника,не ми я дадоха 4 дни,защото съм била мръсна и съм била на антибиотик?!Имам ужасни спомени оттогава,в резултат на дългото разделяне или просто малката си бе по мързелива,никога не засука от гърда,изцеждах около 3 месеца и кърмата постепенно намаля и спря,хранес с Фризолак и после сХумана.
Сега с втората избора ми на клиника се определи от политиката им,дали дават бебето непосредствено след раждането или го отделят.Намерих си такава,в която ми гарантираха ,че ще си получа детето в първия момент,в който го поискам.Това стана 4 часа след операцията,до тогава не й бяха давали нито вода,нито АМ.Когато я сложих на гърдата засука така настървено,сякаш го е праила с години,въпреки че беше много мъничка 2.450 кг,не се уморяваше и си сучеше точно през 3 часа.Кърмих я 11 месеца и за съжаление трябваше да я отбия заради лекарства,които ще пия дълго време.Тя прие без проблем Аптамила,но на мен много ми липсват тези безценни мигове на близост и погледа й докато суче и ръчичката,която милва гърдата.
Не знам дали е от кърменето,но разликата в поведението на двете ми деца беше огромна,голямата имаше колики и като цяло бе много неспокойна и ревлива.Жаклин пък е най кроткото бебе,не съм прекарала нито една безсънна нощ с нея от 40-я си ден спи по цяла нощ,не е имала колики и други неразположения.Аз съм твърдо За кърменето и се опитвам да убеждавам и да помагам на всичките ми дружки,всяка която кърми повече от 6 месеца,я считам за моя победа:)

# 901
  • Мнения: 1 107
Привет!
Мама съм на две калпазанки, които родих по естествен път. Голямата ми я дадоха 2 часа след раждането, нахранена с АМ. Веднага я сложих на гърда, засука и малко по-късно слезе и кърмата. Дохранвах с АМ, защото според свеки беше гладна. Докато една нощ една старша, консултант по кърмене ме спипа да правя поредната доза адапте. Погледна ми гърдите и буквално взе шишето и го изхвърли. Кърмих я близо 2 месеца, сама си правеше 3-часови паузи, като след 10-ия ден спеше и по цяла нощ. След 40-ия ден МЦ отново се появи и кърмата взе да намаля, взех да дохранвам и един ден просто давах само АМ. Беше на S-26 Gold.

С малката, като вече по-опитна и попрочела някои неща, успяхме да се кърмим почти 6 месеца. В родилното ми я дадоха след 1 час озверяла от глад и огласяща цялата болница. Веднага я сложих на гърда, не съм предлагала изобщо добавки. Пет месеца беше на изключително кърмене, на поискване. Но последните два месеца не качваше добре, а и беше видимо гладна. Почнах да дохранвам, после се наложи за около три седмици да я оставям през деня и се кърмехме само сутрин, вечер и през нощта. Малко след това сама се отказа от нощното, взе да спи по цяла нощ.
Преди няколко дни спрях изобщо да я слагам на гърда, вече няма нищо, дъфчи на заден ход, само въздух да се нагълта. Свикна с шишето, не искаше на гърда, вероятно и беше топло, цялата се потеше, но аз упорствах да я кърмя, само защото ми беше трудно да се откажа от тази близост.
Давам Фризолак2, понася и добре. Почнахме и да се захранваме.

По закона на математиката третото би трябвало да кърмя по-дълго Wink Дано!

# 902
  • София
  • Мнения: 484
Kosty , браво за ентусиазма, аз на второ трудно бих се решила  Laughing.
 По темата, от първия ден сме на АМ. Раждането ми беше секцио по спешност в 37 г.с. Имах огромното желание да кърмя, имам голям бюст и мислех , че ще имам много кърма. Може би от стреса обаче. нямах никаква кърма Tired, от третия ден след раждането започнах на всяко хранене да се изтисквам с помпа, но ефект нямаше, към 8 ден след раждането гърдите ми леко се втвърдиха и потече коластра , само обаче след стимулация с помпата . Тогава имах чувството ,че прекарвам повече време с помпата отколкото с бебето. На третият ден след идването ,гърдите ми омекнаха и коластрата спря..... За съжаление сме на АМ от първия ден, не по мое желание

# 903
  • Мнения: 78
Здравейте!

И аз да се включа в темата с храненето. Родих секцио, но на термин. Дадоха ми я почти 12 часа след операцията (не са виновни хората, аз тогава попитах кога ще ми я донесат и те казаха "когато кажеш"). Имах коластра но много малко - по капчица изстисквах. Но нея уж ми я донесоха вече хранена с АМ, тя се залепи за коластрата и така... Кърмата ми слезе на третия ден и от тогава сме без дохранване и до ден днешен - почти 6 месеца. Не мога да кажа, че съм от майките с много кърма - по-скоро упоритостта ми е в повече - щом усетех намаляване на кърмата веднага започвах да се тъпча с целина (много ми увеличава кърмата!), чая на ХИП, БГ чайове за кърмачки, сурови ядки, и хомеопатия даже. Но резултатът е налице - 6 месеца само на кърма - ни вода иска, дори кърма в шише не иска (опитах се да отида на концерт, изчака си ме детето и абсолютно отказа размразената кърма, която й бях приготвила).

Сега започвам да се насочвам към захранването. От няколко дни давам да смуче по малко плодчета ябълка, круша, диня (вече обърках работата, че съм дала два плода, дето не трябвало - банан и праскова  Embarassed, но нямаме негативна реакция). Мисля след седмица да започвам със зеленчуковите пюрета, че даже да й ги правя... Да видим... Много ще разчитам на този форум за захранването и предварително благодаря на всички, които ще помагат  Hug

# 904
  • Мнения: X
Здравейте,
Отдавна ползвам форума и реших, че в крайно време да се представя.
Бяхме на смесено хранене от самото раждане. Колкото и странно да звучи беше обмислено и взето от нас решение.
Кърмихме се до 3 месеца и половина. После детето отказа да суче и се цедих още месец и половина. Така че 5 месеца бяхме на смесено хране.
Захраних на 5 месеца със зеленчуково пюре, после плодово. След това почнахме с каша с плод. После месо, глутен, сирене и масло. На 9 месеца имаме 2 заместени хранения и преди седмица започнахме попара

# 905
  • Мнения: 7
Родих със секцио и детето ми го дадоха на третия ден. Връчиха ми го и казаха ако искам да го кърмя, а ако не- да ми донесат АМ, че да не ползвам чуждото. Две хранения пропусна, но не засука. Изцеждах се до втория месец и постепенно кърмата ми спря. Захраних рано, на 4 месеца. Това беше решение, съгласувано с педиатъра на детето. Съжалявам , че не съм била по-упорита и затова, че нямаше никой в тази болница, който да ми даде съвет за успешно кърмене. Очаквам второ дете и се моля този път да не се повтаря същата история.

# 906
  • Мнения: 7
Аз родих със секцио и веднага след това пиех лекарства за болка и ми спря кърмата и вече 2 месеца сме на хумана БЕБА

Общи условия

Активация на акаунт