как научихте малчовци да пият от чаша

  • 1 223
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • София
  • Мнения: 1 339
може ли малко помощ. Кога е време за чашата ние се учим от доста време и нещо нищо не излиза. Благодаря

# 1
  • Мнения: 8 505
Не съм я учила.Дадох и чаша и тя просто започна да пие от нея.Ако не беше схванала идеята,щях да опитам по-нататък.

# 2
  • Мнения: 832
Още не може да пие от чаша. Сега сме на шише с накрайник и то от около 1 месец и само водата. Всичко друго пие още с биберон.

# 3
  • Мнения: 1 448
Пие само и единствено АМ, и само и единствено от биберон  Crazy

# 4
  • София
  • Мнения: 1 339
ние с накрайник пиехме от 6-тия месец до 11-ия след това и до ден днешен сме на шише със сламка и клапа за да не прави наводнения. На сламката се научи точно за 2 мин, а на чаша не иска изобщо само се улива съвсем умишлено и се залива от смях

# 5
  • Мнения: 983
Още не може да пие от чаша, пробвала съм но се дави и се отказах за сега.

# 6
  • Мнения: 46 434
Сама си хвана чашата и започна, не знам кога беше, преди няколко месеца  newsm78
Никога не съм я учила, оставих я сама да провяви интерес  Peace
Но млякото вечер и сутрин си го пие с биберон, както е сънена, само остава да си го изсипе в леглото  Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 2 157
Аз съм взела чаша с накрайник, ама никакъв интерес  Sad. Май ни е още доста рано newsm78

# 8
  • Мнения: 799
Водата я пие от чаша с накрайник още от 6 месечна. Млякото - с шише. Пробвах няколко пъти да давам от нормална чаша, но само си пълни устата и ме плюе  newsm78

# 9
  • Мнения: 5 362
От чаша пием от скоро,но много се олива още.
А водата си пие от чаша с накрайник от 6 мес. възраст.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 315
Пробвахме първо с по-гъсти течности - например гъст айрян , или някакъв гъст нектар.
Давах аз - да отпива по малко. Научи се да пие без да се дави и олива някъде към 1г.3 месеца.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 968
Все още не може, олива се.

# 12
  • Мнения: 1 186
Ами ние сега сме в период на учене Peace...започва вече да свиква и да разбира за какво става въпрос Grinning...но пак се улива и си пълни пазвата ooooh!

# 13
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
не съм я учила прояви интерес да пие сама,дадох и чашата и почна да пие,никога на се е оливала,а шишетата с бибероните ги оставихме на 1г.4м.

# 14
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
В момента се учи. Сама не може да прецени колко да повдигне и все иска ние да държим чашата  Laughing Ако на масата има обикновена чаша или бебешката чашка, определено се насочва към обикновената. Забелязах, че от обикновено шише пие по-добре от колкото от чаша. Баткото също първо се научи сам от обикновено шише да пие, след това от чаша  Thinking

# 15
  • Мнения: 3 360
Когато сама прояви интерес и дадох да опита от чаша и малко по малко се научи.Сега на 1г и 5м. пие сама от чаша Laughing

# 16
  • София
  • Мнения: 1 339
И ние проявяваме интерес но пуска езика в чашата и нищо в устата всичко по дрехите  Confused

# 17
  • Мнения: 1 427
Не съм я учила.Пропи вода на година, директно от чашата! Peace

# 18
  • у дома
  • Мнения: 965
Когато сама прояви интерес и дадох да опита от чаша и малко по малко се научи.Сега на 1г и 5м. пие сама от чаша Laughing
И ние така...Не се притеснявах, че на 1 г. не може да пие от чаша и беше още с биберон. И за мен така беше по-удобно!

# 19
  • Мнения: 6 461
Не съм ги учила и двамата .

След годинката започнаха да се справят с чашата.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 339
Когато сама прояви интерес и дадох да опита от чаша и малко по малко се научи.Сега на 1г и 5м. пие сама от чаша Laughing
И ние така...Не се притеснявах, че на 1 г. не може да пие от чаша и беше още с биберон. И за мен така беше по-удобно!


Ама ние сме мече на 1г. и половина затова ме притеснява  Confused

# 21
  • Мнения: 2 897
В процес на обучение сме Wink

# 22
  • Мнения: 1 446
Не съм я учила.Дадох и чаша и тя просто започна да пие от нея.Ако не беше схванала идеята,щях да опитам по-нататък.
Peace
Към 10-я месец започна да пие вода от чаша с накрайник. Други течности (мляко и сокове) пие със сламка.

# 23
  • Мнения: 118
За сега пие от чаша с накрайник .

# 24
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Ама ние сме мече на 1г. и половина затова ме притеснява  Confused
И ние сме на толкова и тепърва се учим  Whistling Нали става дума за нормална чаша, не с накрайник  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 1 339
Да за нормална чаша става на въпрос МЕРИ  с накрайник пием от много малки

# 26
  • Bristol
  • Мнения: 9 355
Да за нормална чаша става на въпрос МЕРИ  с накрайник пием от много малки
Значи заедно ще се учим  Mr. Green Моята от скоро прояви интерес към нормалната чаша. За сега и асистираме, защото не винаги я поставя правилно на устата си и не можа да прецени колко и кога да я наддигне  Laughing Но практика му е майката  Peace

# 27
  • Мнения: 1 881
Аз още не съм я учила, просто винаги, когато иска и пие от нормална чаша, се залива,и аз чакам да си координира действията по - добре. Засега сме с чаши с накрайници и нощем биберони /второто определно го предпочита/

# 28
  • Мнения: 6 472
Голямата трудно, защото четях много книги и инструкции и доста настоявах. Малката не съм я учила. Просто един ден се докопа до чашата и почна да пие Mr. Green

# 29
  • Мнения: 545
Не съм я учила...Научи се доста рано. Бяхме в едно заведение и й взехме сок със сламка..но нещо не успя да се оправи с нея и взе чашата с двете ръце...и после вкъщи повтори номера..ето как се научи сама... Crazy

Общи условия

Активация на акаунт