Относно замразената кърма

  • 405
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Здравейте мамчета! От скоро и аз започнах да замразявам кърмичка,но до сега беше в шишенцата на беба с които я храня.Мисля да започна да се запасяваме и в по-големи количества в шишенца от минерална вода 500 мл.Въпросът ми е когато размразя тези 500 мл. и използвам примерно само 150 мл. останалите може ли пак да се върнат в камерата за бъдеща употреба? Вие как и в какво съхранявате кърма в камерата на хладилника?
Благодаря Ви предварително за отговорите  bouquet

# 1
Здравей Gudza!

Никога не се замразява отново кърма след като веднъж вече е размразявана! Аз лично съхранявам кърма в контейнерчета, т.е. чашки на AVENT. ПРодават се 10 бр. заедно с капачките, струват 21 лв.. Може да се използват многократно. На упътването им пише, че може да се замразява до 4 пъти в тях, но аз мисля, че стават за много пъти. Задължително записвай срок на годност върху чашките. 
Моя приятелка замразява в детски бурканчета от пюре. Предполагам за да спести някой лев, но явно и в тях става.
Успех!

# 2
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 038
Никога не се замразява отново кърма след като веднъж вече е размразявана!

Разбира се, това си важи по принцип за всички храни  Peace Аз също замразявах кърма- в стерилизирани бурканчета от пюрета. Вършеха ми добра работа  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 802
Замразявах в чашки за стерилна урина - стерилно, евтино, практично. Някои смятат малкия им грамаж за минус (70 мл), но според мен така по-лесно можеш да размразиш точно нужното ти количество.
И нали знаеш, размразяваш, бавно  Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
А защо искаш да се запасяваш?

Запаси е добре да имаш в случай, че предвиждаш няколко часа или цял ден без бебето, или ще пътуваш за няколко дни без него, или планираш да пиеш някакви хапчета, несъвместими с кърменето. Или смяташ да се връщаш на работа и през деня друг да храни с кърмата ти. Или ще си направиш запаси за празниците, та да участваш в наздравиците?  Wink

Иначе е излишно. Аз също бях хукнала да си правя запаси, пък после ги изхвърлих.

Замразявах в стерилизирани формички за лед - на кубчета. После събирах кубчетата в найлонови пликчета с "цип" - пак стерилизирани, и ако ми е трябвало кърма - размразявам колкото кубчета преценя. Но като крайна преценка се оказа, че излишно съм си правила труда - бебето си беше с мен, пролетта и следващите сезони се кърмехме и навън. Само 2-3 пъти като сме ходили на кино, Мариела бе на 6-7 месеца вече и по-голяма, съм оставяла малко размразена кърма на баба й за всеки случай, ако закъснеем.

# 5
  • Мнения: 639
Благодаря ви за отговорите  bouquet
Искам да замразявам,защото да мога да оставам малката и другата причина е че много ми играе кърмата,понякога имам многа,а след няколко часа нямам нищо Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 191
аз я замръзявам в бурканчета от пюре,тези на Ганчев и слагам  около 140-150 мл в тях

Общи условия

Активация на акаунт