Нокти на новородено

  • 5 029
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 316
От акушерка знам, че ноктите се режат след третия месец, защото може да се развие някаква болест.
Чак пък след третия месец  Stop
Отначало сами се чупят и ако се драска бебчето слагах ръкавички, но според мен не е проблем да се режат като стане на месец някъде - те и без друго сами се чупят докато не станат по-твърди...

# 16
  • Мнения: 2 039
НЕ СЕ РЕЖАТ!Дори да са  дълги!!!!!!!!!!!изрично казват още в родилното.Ноктите  са  свързани с  живеца до края си , по цялата си дължина .НЕ РЕЖИ! Simple Smile
Shocked Shocked Shocked Whistling
През първите седмици ги късах,ако ме разбирате какво искам да кажа,защото бяха много тънки и ме беше страх да режа.После пробвах с нокторезачка и заедно с нокъта отрязох и малко кожа  ooooh! Cry,ама текна малко кръв и...нищо.След това ги запуках здраво с ножичката,ама не я дизинфикцирам  EmbarassedИ накрая пиля с пиличка за приличен и по-малко хищен вид  Mr. Green Laughing Joy

# 17
  • София
  • Мнения: 2 967
От акушерка знам, че ноктите се режат след третия месец, защото може да се развие някаква болест.
Чак пък след третия месец  Stop
Отначало сами се чупят и ако се драска бебчето слагах ръкавички, но според мен не е проблем да се режат като стане на месец някъде - те и без друго сами се чупят докато не станат по-твърди...


Изказвам медицинсо мнение, не мое

# 18
  • Мнения: 949
Аз му ги отрязах на 4 ден.

# 19
  • по света
  • Мнения: 1 587
Може да се режат,не е проблем.
От акушерка знам, че ноктите се режат след третия месец, защото може да се развие някаква болест.
Казала най-вероятно защото има възможност ако се изрежат по-дълбоко и да се инфектира.Но чак до третия месец  Thinking

# 20
  • Мнения: 4 915
В началото се "белят". Понеже Мариела много се драскаше, до доста късно ги пилех с пясъчна пила - с нокторезачка или ножичка не бих могла да загладя така ръбчетата, дори да са ниско отрязани.

Така че пробвай този вариант - с пиличка.

# 21
  • Мнения: 983
До към втория месец си падаха сами, след това започнах да ги режа.

# 22
  • Мнения: 2 807
Eui , добре е да изчакаш поне 2 седмици  Wink

Честито ти бебче!   bouquet

# 23
  • Мнения: 164
Моята педиатърка не ми е казала нищо по въпроса за ноктите и аз ги режех с нокторезачка много внимателно. Ако решиш да не ги режеш може да му слагаш ръкавички - специално за новородени, за да не се драска  Hug

# 24
  • Мнения: 1 448
Специално ме предупредиха в родилния дом, че ноктите НЕ се режат първият месец  Peace

# 25
  • Мнения: 2 159
тя така се надра, че не можех да чакам 1 месец и я окастрих набързо Blush

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
Като се прибрахме у дома, ги изрязах. Той беше и с  доста дълги нокти. После док каза да не ги режем, но аз ги изрязах и втори път. Каня се утре за трети, че пак стана като орел Mr. Green

# 27
  • Мнения: 5 362
Не бързах да ги режа,защото бяха меки и се откъсваха сами.Не се е драла в началото.

# 28
  • Мнения: 2 677
Лекарката ни посъветва да не ги режем до 20-я ден, след това спокойно да се захващаме. Така и направихме и проблеми не сме имали.

# 29
  • Мнения: 5 026
Аз ги изрезах,когато бебо беше на 1 седмица. Имам позната,която не реза ноктите на бебето си около 3 месеца и то горкото беше с ръкавици цяло лято  smile3556

Общи условия

Активация на акаунт