Ехограф на тазобедрените стави?

  • 3 574
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Момичета кога правихте ехография на тазобедрените стави.Моята педиатърка ми каза след 4м.А друг лекар на частна практика и който е много добър ми каза като направим 2м е хубаво да се направи.На кого да вярвам?!

# 1
  • София
  • Мнения: 341
На 2 месеца и половина.

# 2
  • Мнения: 5 393
Иво беше на около 2 месеца май като го заведох.

# 3
  • Мнения: 4 915
Ортопедите препоръчват по-рано - още първия или скоро след първия месец.

# 4
  • Мнения: 2 807
Ехограф на тазобедрените стави е най-добре да се направи до 3-ти месец.
Но... колкото по-рано, толкова по-добре.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
Към втория месец е добре.

# 6
  • Мнения: 1 029
На мен педиатърката изобщо не ми каза, че трябва бебето да се води на такъв преглед. Разбрах от форума, когато беше някъде на 4 месеца. Но четох, че е добре още първите един-два месеца и след това някъде към пети-шести месец отново.

# 7
  • Мнения: 101
Малее,бясна съм.Ще я сменям тази лекарка.Първо ми каза да давам сокчета на 1м.,аз не дадох.Второ ми изписа крем за пъпки от който получихме алергия,и сега това!Аз я помолих за направления а тя взе да ми философсвта че най рано в 4м.иначе щели да ме върнат.

# 8
  • Мнения: 164
Малко преди да навърши 2 месеца, аз ходих в ортопедията в Горна Баня при доктор Кехайов.

# 9
  • Мнения: 4 915
При така описаното, бих я сменила и аз. Сега е моментът.  Wink

# 10
  • Мнения: 1 881
Ортопеда, при който ходиме /Драганов/,когато бебата беше на около 2 месеца, каза, ако имаме друго бебе да дойдем към 30  - тия ден, или дори по - рано Crazy

Идеята е бебето да е натрупало по - малко маса, за да се види по - добре ставата.

# 11
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз ходих съвсем скоро,а бебка е на 4 месеца,по-принцип опитния педиатър ще забележи ако детето има някакви данни.

# 12
  • Мнения: 101
Благодаря ви момичета.Хубаво е че ги има тези форуми,защото иначе ще ни осъкатят децата.Как може лекари които лекуват да бъдат невежи и да си тъпчат на едно място,вместо да ходят по семинари и да се информират за да лекуват както трябва децата.Бясна съм вярвайте ми.Детето ми има и друг проблем и ще мисе налагат кой знае колко операции и вместо да бъде по внимателна и отговорна тя .......нямам думи просто.Попитах я да не е късно после....а тя нее!А ако е .,после??!!

# 13
  • София
  • Мнения: 1 845
И аз мисля, че беше към 2-3 месец.
Най-добре си избере ортопед и като звъннеш евентуално да запишеш час, го попитай кога е най-подходящо да се направи това изследване. Всеки специалист би ти отговорил.

# 14
  • Мнения: 101
Така ще направя.Ще се консултирам и ако трябва ще си платя за да го направя,като е толкова трудно да ти дадат едно направление.

Общи условия

Активация на акаунт