За киселините по време на бременност

  • 13 115
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 817
Здравйте дами!Може би пак ми е малко глупава темата,но аз да си попитам.Знам ,че по време на бременността се появяват кисилини,но от кои месец започват да се усещат.Аз съм в 6-я и вечер като се събудя ми е едно такова-направо ми се повдига.Малко се притесних,защото в началото съм нямала такива проблеми с гадене и повращане.Чудя се ,дали това не са просто киселини-какво триабва да усещам????

# 1
  • Мнения: 131
Добро утро ,
и аз незнаех какво е кисели , но да ти кажа тука от един месец насам е почти нетърпимо Simple Smile е сигурно може и още Cry Моите започнаха към края на седмия месец и обикновенно се появяват около час след като съм яла нещо. Има разни хапченца за това , но най-добре да си питаш  лекаря за това .Аз лично нищо невземам .. търпя си ги.

# 2
  • Мнения: 5 391
Аз съм от тези, които така и не разбраха що е туй киселини.

# 3
  • Мнения: 5 362
Много малко киселини съм имала.Вече към края на бременността.Пиех газирана вода.

# 4
  • Мнения: 6 461
Ох ,аз имах страшно много киселини по време на двете ми бременности.
Имах чувството ,че ми ври стомаха .Помагаше ми хлебна сода ,обикновенна бисквита,ябълка-плод.
Не съм вземала хапчета.
След като родих всичко си дойде на мястото. Whistling Whistling Whistling Whistling

# 5
  • Мнения: 5 026
Към края на бременността бяха нетърпими. На мен ми помага дъвкането на дъвка , незнайно по какви причини   33uu

# 6
  • Мнения: 2 663
И мен през бременността ме мечеха много гадникиселинби.Не пиех сода, защото изтънява лигавицата на червата, ами една чаша плясно мляко, а и хапвах обикновени солети.

# 7
  • Мнения: 7 723
С първото ми дете имах киселини  през целия период на бременноста .Чувството е ужасно no
Когато матката е нараснала, притиска стомаха и клапата, която е към хранопровода не се затваря добре. Оттам се връщат газовете от стомоха към хранопровода и се появява това чувство на парене.  blahblah  33uu
Колкото повече расте матката, толкова по- силни са и киселините. Shocked
Само дъвките ме спасяваха. #Crazy
ОРБИТ трябва да ме направят рекламно лице
С раждането изчезва всичко Peace

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 077
С първото ми дете имах киселини  през целия период на бременноста .Чувството е ужасно no
Когато матката е нараснала, притиска стомаха и клапата, която е към хранопровода не се затваря добре. Оттам се връщат газовете от стомоха към хранопровода и се появява това чувство на парене.  blahblah  33uu
Колкото повече расте матката, толкова по- силни са и киселините. Shocked
Само дъвките ме спасяваха. #Crazy
ОРБИТ трябва да ме направят рекламно лице
С раждането изчезва всичко Peace
oooх, само като си спомня и.... cry ужасно чувство наистина! Мен пък ме спасяваше само пиенето на газирана вода!

# 9
  • Мнения: 683
Ох ,аз имах страшно много киселини по време на двете ми бременности.
Имах чувството ,че ми ври стомаха .Помагаше ми хлебна сода ,обикновенна бисквита,ябълка-плод.

Има и разни содени хапчета... newsm78

# 10
  • Мнения: 3 334
При всеки е индивидуално.На мен ми се появиха в 4-ти месец и до края бях отчаяна,че няма да отшумят след раждането.Моя прителка примерно имаше само в 9-ти месец!

# 11
  • Мнения: 8 505
Не помня кога ми се появиха,към края беше май.Бяха много леки и пиенето на безалкохолни ми беше достатъчно.

# 12
  • Мнения: 3 092
Аз съм от тези, които така и не разбраха що е туй киселини.
не те е срам ! smile3534
Няма как да каже някой - появяват се от 5-6-7-8 месец.Различно е.
Аз пиех талцид и в 6-тия месец вече имах зверски киселени а в 9 тия исках да раждам по-бързо за да се отърва от тях.Как да ти ги опиша като чувство - неописуемо гадни са  Sick
Писала съм и друг път по тази тема за киселините , но искам да ти кажа и на теб - не пии хлебна сода.Док казва че е вредна.
Леко добременяване ! Hug

# 13
  • Мнения: 260
При мен към 7-ми месец започнаха да се появяват от време на време и то най-вече като хапвах нещо по-пикантно. Така че сега избягвам пикантните храни и наблягам на плодовете и от известно време не са ме тормозили.  Wink

# 14
  • Мнения: 1 701
Оооох, напълно те разбирам и искрено ти съчувствам!  Sad Тези киселини направо ме убиваха последните месеци...  Sick Не можех да спя по цяла нощ, разхождах се като сомнамбул из апартамента...  Sad Отчасти ми помагаше изцеден лимон, разреден с вода и малко сода бикарбонат. Гадно е, но помага! Дано ти се размине по-бързо!

# 15
  • Мнения: 4 621
При мен се появиха в 8 месец и продължиха до края. Помагаше ми газираната вода Hug

# 16
  • Мнения: 6 461
Има и разни содени хапчета... newsm78
Ох,това не съм го знаела ,а и нищо не ми бяха изписали ... Crazy

# 17
  • София
  • Мнения: 1 272
 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10 newsm10
Ох ,аз имах страшно много киселини по време на двете ми бременности.
Имах чувството ,че ми ври стомаха .Помагаше ми хлебна сода ,обикновенна бисквита,ябълка-плод.
Не съм вземала хапчета.
След като родих всичко си дойде на мястото. 

Whistling

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
При мен се появиха в 8 месец и продължиха до края. Помагаше ми газираната вода Hug


 newsm10 newsm10 newsm10

# 19
  • bulgaria
  • Мнения: 309
на мен вече почнаха да ми минават. много е гадно усещането-парене в стомаха и гадене. явно,че при теб нещтата са по -розови щом чаак в 6-ия имаш някаква нищожна киселинка. яж кашкавал, сухар и чай.на мен мноого ми помага

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
След 6-я месец стомахът ми направо изгаряше, беше непоносимо, като легнех.
Помагаха ми портокали, солети, а в краен случай и сода.
След раждането киселините изчезнаха като с магическа пръчица.

# 21
  • Мнения: 13 793
Киселините и повръщането бяха първите симптоми на бремеността ми - още дори преди за ми закъснее сериозно.... След 5-ти месец нещата се влошиха, киселините сякаш ми разяждат и стомаха и хранопровода. Научих се да "спя" с 4 възглавници- полуседнала, но с никакви лекарства няма оправия. Дори започнах отново да повръщам от постоянното дразнене, а съм в 9 месец. Акушерката и доктора казаха че положението се влошава от разположението на бебето - дупето и краката му ритат точно в стомаха и усложняват ситуацията. Възможно при теб да е същото. Понякога помага сода, понякога газирано, но всичко е само временно ...

# 22
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
О, жестоки бяха..........
Пиех газ. вода и сода разтворена във вода......Това на мен най - много ми помагаше..

# 23
  • Мнения: 2 616
И аз имам киселини вече  newsm45, дано газираната вода помогне. Ако не сте бременни и не кърмите, шведската горчивка помага много, лекувам мъжа си така и резултатът е невероятен! А преди живееше на Талцид.

# 24
  • Мнения: 1 104
Гадна работа са тези киселини. Ами на мен ми е трудно да ги опиша какво представляват - едно като парене, повдигане и направо в гърлото и устата го усещаш.
На мен киселини ми се появиха към 6 месеца и полувина и ми помага газираната вода и тестените работи.

# 25
  • Мнения: 141
Да имах.След осмия месец беше нетърпимо.Знаех, че не трябва но си правех хл.сода, захар и лимонтозо.Ако не пиех ми ставаше толкова зле, че почвах да повръщам.  Получавах киселини от абсолютно всяка храна.Но след като родих всичко премина.Сега имам киселини само като ям нещо лютиво. smile3514

# 26
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Имала съм 1-2 пъти, напук на твърдението, че ако имаш значи детето ти ще бъде с коса и съотвенто ако нямаш- ще бъде плешивичко! моето се роди с много коса
Иначе е все едно ти гори гърлото  Sick

# 27
  • Мнения: 2 956
О, жестоки бяха..........
Пиех газ. вода и сода разтворена във вода......Това на мен най - много ми помагаше..
А от хапчетата смучех Талцид ...но сода-бикарбонат най ми помагаше...появиха ми се някъде средата на 7-ми месец

# 28
  • Мнения: 1 382
Имах киселини, но ги приемах като съпътстващи бремеността. Мерките, които предприемах бяха да зибягвам многото подправки и пърженото, но пак си ги имах

# 29
  • Мнения: 2 616
Да ви кажа честно не съм убедена, че газираната вода ми помага на мен  newsm45

# 30
  • София
  • Мнения: 480
Нищо не ми помагаше за киселините, но пък имах само последния месец преди да родя. Бяха ужасни, през нощта съм ставала да повръщам от киселини. Като родих и спряха веднага. Преди това също никога не съм имала.

# 31
  • Мнения: 689
Ужасно нещо са това кисилините. Предните 2 месеца бяха просто нетърпими. Помагаше ми вода с хлебна сода.
От както съм влязла в 9-ия месец, нещо изчезнаха и дано така да е до края.  Grinning

# 32
  • Мнения: 1 288
киселините ми се появиха някъде 7-мия месец. просто усещаш изгаряне от стомаха нагоре към гърлото. все едно си яла люто, но в обратна посока  е движението Confused
на мен ми помагаха едни хапчета за дъвчене с вкус на ягода. но съм забравила как се казват- антиацид, мисля че бяха. гинеколожката ми ги преписа.

# 33
  • Мнения: 1 586
Моите започнаха в началото на осмият месец и бяха ужасни,по цели нощи не можех да спя направо ме изгаряха Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 34
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Моят доктор ме посъветва, ако ми се появят киселини да пия Талцид (Talcid). Каза ми да не пия сода, но не ми обясни защо.
Парадоксът е, че преди да забременея съм имала киселини, но откакто съм беременна - ни помен от тях!  yes

# 35
  • Мнения: 8 917
Здравйте дами!Може би пак ми е малко глупава темата,но аз да си попитам.Знам ,че по време на бременността се появяват кисилини,но от кои месец започват да се усещат.Аз съм в 6-я и вечер като се събудя ми е едно такова-направо ми се повдига.Малко се притесних,защото в началото съм нямала такива проблеми с гадене и повращане.Чудя се ,дали това не са просто киселини-какво триабва да усещам????
И на мен не ми се е гадило, но пък към 8-я месец за 20-тина дни се сдобих с киселините - много неприятно, но се оправях с Мезим Peace

# 36
  • Мнения: 2 242
Оф тамън тема за мен – благодаря мамчета   bouquet– ще пробвам газираната вода и солетките Hug.
До сега съм открила, че добре действа сладка червена ябълка и сок Пфанер от зелена ябълка Mr. Green.
С първата бременност не разбрах, че съм бременна и сега ми се връща тъпкано – тия киселини са ме погнали от втори месец и съм като болна #Crazy Sick....ако съм така до края направо не знам Cry!

# 37
  • Мнения: 2 271
На мен добре ми действаше киселото мляко!А отбятвах и храните ,които забелязах,че ги предизвикват(затова до 4м от бременността свалих 4кг)-газираните напитки включително! До края на 3м всичко отшумя.

# 38
  • Мнения: 4 392
В 6. месец и  докрая си беше ад. Имах постоянно, дори и нищо да не ям. Като родих, изпитах огромно облекчение, киселините бяха изчезнали! Grinning

# 39
  • Канада
  • Мнения: 494
Имах киселини само последния месец,месец и половина.Помагаше ми,но не винаги газирана вода!

# 40
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
При мен киселините втория път започнаха още в петия месец. Аз ги усещам от обед до през нощта и не мога да лежа. Получавала съм от най-невероятни храни, дори и от вода при първата бременност. Сега си нося в чантата една кутийка СТОПАЦИД и дърча при нужда. Оправят положението бързо, но за кратко.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 271
С първата бременност ми се появиха в 8 месец, сега с втората - от първия месец са ме почнали Twisted Evil

# 42
  • Мнения: 350
Здравей, при мен малко содичка спасява временно положението. Иначе доки ми изписа Мезимфорте, когото станаха непоносими. Помага ми  Simple Smile

# 43
  • bulgaria
  • Мнения: 309
на мен вече почнаха да ми минават. много е гадно усещането-парене в стомаха и гадене. явно,че при теб нещтата са по -розови щом чаак в 6-ия имаш някаква нищожна киселинка. яж кашкавал, сухар и чай.на мен мноого ми помага
ай ай ай  smile3538 smile3538 как можах да го кажа. от две седмици киселините са ми толкова ужасни, че ставам нощем да повръщам ooooh! ooooh! и нищичко от изброените работи не помага Rolling Eyes

# 44
  • София
  • Мнения: 1 423
При мен киселините се появиха в края на осмия месец. Усещах ги като парене в стомаха. Спасяваше ме само газираната вода.  Peace

# 45
  • Мнения: 124
Голям са кошмар по цяла вечер не мога да спя.С нетърпение чакам да родя.Иначе ми помага газираната вода.

# 46
  • Мнения: 942
Оф, тези пусти киселини ooooh!Мен ме мъчиха от първия ден на бремеността Sad Нищо не ми помогаше,само Talcid -а донякъде  Sad

# 47
  • Мнения: 617
При мене се появиха в осмия месец, но отвреме на време. По принцип нищо не пия, но сестра ми пиеше хлебна сода и каза че много помага

# 48
  • Мнения: 6 164
Не мисля, че това, което усещаш са киселини. Те са неприятно силно чувство за парене в хранопровода. Най-често след хранене. Само Талцид ми помагаше.

# 49
  • Мнения: 365
Аз съм от тези, които така и не разбраха що е туй киселини.

И аз така. Казаха ми, че се появявали от косата на бебето. Не знам доколко има връзка и дали изобщо има такава, но Ния наистина се роди с малка косичка.

# 50
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Последно четох, че се появяват не толкова от косата, колкото от ноктите.

# 51
  • Мнения: 4 451
Няма връзка нито с косата, нито с ноктите. То си е доказано научно. И двете ми дъщери се родиха с голи главички (ама съвсем голи), а имах зверски киселини. Само хлебна сода ми помагаше, нищо друго. Доктора ми беше изписал едни хапчета за целта, но изобщо не ми помагаха.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 713
На мен ми помага киселото и прясното мляко! Simple Smile

# 53
  • Мнения: 596
Към края на бременността получих киселини. Пиех Talcid.

# 54
  • Мнения: 693
И аз имах докато бях бременна, беше гадно но бяха търпими и затова беше по-добре да не пия нищо, след като родих изчезнаха  Peace

# 55
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моето лично откритие няма да ви хареса.  Mr. Green
Ако не вечеряте, няма да имате киселини.
През първата ми бременност положението беше направо нетърпимо, нищо не помагаше.
Сега нямам киселини. Никакви.
Но ако вечерям, умирам.
Просто преместете вечерята възможно най-рано и яжте много лека храна. 

# 56
  • Мнения: 891
При мен ги имаше през последните 3 месеца от бременността. Не съм пила нищо, търпях си ги

# 57
  • Мнения: 867
Мисля че може да помогне ако малко надигнеш възглавницата като спиш. Така стомашното съдържимо не се връща нагоре. Аз го правех като станеше нетърпимо положението. Иначе колко сода изпих не е истина. И си спомням че беше на периоди - имаше дни когато умирах направо, а след това хич не ми се появяваха със седмици.

# 58
  • Мнения: 1 029
mylenka  добре го е обяснила. Не мисля, че можеш да сбъркаш усещането от киселини с друго. Аз имах само няколко пъти и наистина е ужасно. Мисля, че се появиха за първи път точно като при теб - около 6-ти месец.
 

# 59
Много малко киселини съм имала.Вече към края на бременността.Пиех газирана вода.
и сода бикарбонат Embarassed е, знам , де , че е вредно, ама като те напънат...

# 60
  • Мнения: 2 005
При мен започнаха от самото начало и до края на бременността не спряха #Cussing outЕдинственото спасение при мен беше сода за хляб,когато вече не издържах Mr. Green

# 61
  • София
  • Мнения: 17 591
Докато са в стомаха, нищо не усещам. Ама като тръгнат да се катерят по хранопровода, направо му разказват играта. отвратително е, в смисъл, болезнено, и на това отгоре после всяка храна ми е като шкурка. Пия мляко, облекчава... Не съм го чела никъде - случайно го установих...

# 62
  • Мнения: 3 089
последно ми казаха лек - лешници.
е, ако щете вярвайте, ама на мен ми помагат.

Общи условия

Активация на акаунт