Обратно към кърменето!

  • 1 491
  • 38
  •   1
Отговори
Дъщеря ми се роди точно преди 40 дни и ме направи най-щастливата жена на света. След всичко, което прочетох тук взех твърдото решение да кърмя бебто си, за да му дам най-доброто. Това обаче се оказа доста труден процес, който постави на изпитание моята воля и решителност.Минах през какво ли не.....Родих секцио и кърмата тръгна бавно и трудно, но от първия момент сложих бебка на гърдите си и отказах бутилката с АМ. Тя се бореше заедно с мен и сучеше сякаш цял живот го беше правила -със страхотен хъс. В болницата свали доста-250 гр, но продължихме да отказваме дохранването. Пробното кърмене показа, че кърмата ми не е достатъчно. Започнах да я храня на поискване и да стимулирам лактацията със всички познати средства- чайове, хомеопатия, бирена бая,много течности........и успях. За една седица тя качи 250 гр. и когато почти бях постигнала щастието и усетила насладата, гърдите ми се разраниха жестоко. Мажех ги с какво ли не -Ласинох,Гермастан, Дефламол...нищо не помагаше. Извиках консултант по кърмене вкъщи- каза, че бебето суче съвсем правилно. Плачех от болка, стисках  зъби, за да не викам...започнах да изпитвам ужас и страх, когато наближаваше часа за хранене, но продължавах..И така допреди две седмици, когато болката стана непоносима. От гърдите ми течеше кръв и гной,кожата просто липсваше. Докторката ми каза, че трябва да прекратя кърменето,за да могат раните да заздравеят. Започнах да я храня с Аптамил и да се изцеждам на всеки три часа. Преди ена седмица вдигнах 40 градуса -възпалението беше много сериозно и се наложи цяла седмица да пия Аугументин. Не съм кърмила малката принцеса от 2 седмици и кърмата ми намаля- изцеждам по 60-80мл. от двете гърди. Нуждая се от вашата помощ и съвети, за да възстановя кърменето. След всичко преживяно няма да се откажа и вярвам, че ще успея.

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Минала си през големи трудности Confused Представям си колко ти е било трудно.

Сега, когато гърдите ти са здрави, мислиш ли, че можеш пак да започнеш да я слагаш на гърда? Постепенно може да се увеличи кърмата за сметка на адаптираното мляко, докато премине изцяло или почти изцяло на естествено хранене.
Колко често цедиш?
Впрочем, макар и със задна дата, нещо в сукането явно не е било съвсем наред, щом гърдите са се разранили толкова лошо.
Кажи малко повече за бебето - колко се роди, колко беше най-ниското тегло след раждането, колко качи само на кърма докато беше?
Как я кърмеше?
И аз вярвам, че ще успееш, щом имаш такова силно желание да кърмиш Simple Smile

# 2
  • Мнения: 678
Съвет немога да ти дам,но ти пращам много,много кураж и съм сигурна,че ще успееш.Направо ти се възхищавам на желанието да кърмиш и проблемите,през който си минала.Аз не съм имала такива проблеми и незнам дали щях да издържа на твое място.
Успех и дано всичко отшуми бързо и кърменето да ти носи само положителни емоции занапред  bouquet

# 3
  • Мнения: 667
Ако са напълно заздравели гърдите е хубаво да започнеш да я слагаш пак и да се открие проблема, за да не се разраняват повече гърдите. Тук има много опитни мами, които ще помогнат със сигурност.
Кърмата ще се увеличи от честото сукане най-вече, а другите методи ги знаеш - чайчета, бирена мая и много спокойствие.
Ако можеш изцеждай се по-често докато се възстановят нещата.
Ще успееш - за всеки проблем има решение  Peace Успех!

# 4
  • Мнения: 264
Нали имаше някакви силиконови накрайници точно за такива проблеми - да не се разраняват гърдите. Почти съм сигурна, че Chicco предлагат такива. Провери, може да ти помогнат.  Впрочем, съгласна съм с Дървеняаау, че нещо не е било наред с кърменето, за да се разраниш така. Успех ти пожелавам и дано всичко да бъде наред! Кърмих дъщеря си почти до годинка и детенцето не че не се разболява (сега е на 4) но доста по-рядко и по-леко. Успех!

# 5
Дариа се роди 3.300 и 51 см. Когато ни изписаха след 5 дни тежеше 3.070. На 1 месец тежеше 4.300, което ми се струва идеално, но аз все още я кърмех. Една седмица след това беше на АМ заради антибиотика и кръвта, а аз се изцеждах през 3 часа-в този период кърмата ми намаля.
В момента се изцеждам през същия интервал и й давам кърмата между 60-80 мл.в шишенце+добавка от АМ между 30 и 60 мл.
Притеснявам се, че ако възстановя кърменето ще разраня отново гърдите. Това, което ми се трува притеснително е ,че когато сучеше долната й устничка не беше обърната навън.

# 6
  • Мнения: 462
Извиках консултант по кърмене вкъщи- каза, че бебето суче съвсем правилно.

Странно... А какъв е този консултант?

Наистина и аз си мисля, че има проблем с поставянето на гърдата. Като разрешиш това другото ще се получи непременно! Възхищавам ти се, че имаш желанието и куража!!!  Heart Eyes

Ще успееш!!!

# 7
Днес я накърмих два пъти и отново усетих болка след това в зърната и ареолите. Мисля си, че я слагам правилно, но явно има някакъв проблем.

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Колко навътре поема зърното и ареолата, по твоя преценка? Как е позиционирана? Тялото й накъде е обърнато, лицето?

# 9
  • Мнения: 1 586
Така както го описваш, че кожата липсвала... да не би да развиваш контактен дерматит в много остра форма вследствие на кърменето? В острата си форма той е вид мокреща екзема с жълтеникав секрет. Каква диагноза все пак ти поставиха? Минала съм през такъв страшен дерматит на ареолите и зърната успешно и мога да споделя опит, ако е същото при теб.

# 10
  • Мнения: 276
Здравей,не че имам кой знае какъв стаж,но вече 4 мес. сме на кърма и в началото също имах проблем със зърната е не чак като твоя,но да споделя че много ми помогна кремчето на авент за зърна мажи го колкото често се сетиш и също веднага след кърмене/изцеждане като не трябва да се отмива преди кърмене,също така мажи цялото зърно.Желая ти успех!  bouquet

# 11
  • Мнения: 546
desyp, напълно разбирам какво изживяваш. Аз преминах през абсолютно същото - рагади, запушени канали, температура, антибиотици и т.н., но искам да те окуража, че нещата ще се оправят и много скоро ще усетиш и приятната страна на кърменето, а тя е несравнима с нищо друго  Heart Eyes.
Това, което мога да те посъветвам е, въпреки болките да слагаш детенце по-често да суче, за да ти стимулира кърмата. Аз използвах силиконовите накрайници на Авент и мога да кажа, че много ми помогнаха. Те ще предпазят зърната ти от по-нататъшно разраняване, а когато се възстановят напълно, ще можеш спокойно да ги махнеш. Много е важно междувременно да се научиш да поставяш правилно бебето на гърдата.
Другото, което много ми помогна беше мазането с дефламол. Но не го мажеш като кремче, а го слагаш като компрес на зърната - изстискваш обилно върху марля и я слагаш на зърната. Трябва хубаво да го отмиеш преди кърмене. И не се отчайвай - такива сериозни рагади изискват по-продължително време докато минат и не една и две тубички дефламол, но си заслужава всичките усилия.
Стискам палци скоро всичко да е наред!
 

# 12
Искам да благодаря от цялото си сърце на всички вас, които ми помагате с личния си опит и съвети-това ме мотивира още повече да продължа.
Диагнозата беше мастит, вследствие на разранени зърна.
От вчера сме само на кърма и то от първоизточника, но със силиконови накрайници, тъй като все още се страхувам.
Когато  кърмя поставям бебка с лице към мен, като се старая главичката и тялото да са в права линия. Изчаквам да отвори широко устичка и вкарвам максимално голяма част от ареолата/имам големи зърна и тя не може да поеме цялата ареола/. В първият момент, когато засуче изпитвам болка, което не знам дали е нормално, но тя постепенно отшумява. Когато приключиме зърната и тази част от ареолата са зачервени, а аз усещам пареща болка, въпреки накрайниците.

# 13
  • Мнения: 667
И при мен в началото имаше болка докато засуче, но след това отшумяваше. Около втория месец започнах да усещам и нещо като пареща болка, по-скоро стягане под мишницата – аз лично си го обясних като развиване на млечните жлези, защото отшумя и след това ми се увеличи доста млякото - около 2 седмици ми беше през час на гърдата. И моите зърна бяха доста време розови и чувствителни – определено беше от позата на кърмене. Коремчето и оставаше на горе към тавана да гледа, а не към мен.
Опитвах и със силиконови накрайници, но гледах бързо да ги махна, защото не се стимулира добре лактацията с тях, а и ме беше страх да не свикне с тях, защото мен лично ме дразнеха. По едно време си мислех, че има и млечница по моите зърна, а бебка беше с чиста уста – и макар, че се мазах с какво ли не не разбрах от какво точно се оправих. Просто продължих...
Не съм сигурна какъв може да е при теб проблема, но пък може нещо от моя опит да свърши работа. Успех!

# 14
Вече се убедих, че проблема идва от неправилно кърмене. Кърмила съм я 4 пъти от вчера и вече имам нещо като кръвоизлив на едното зърно- подуто и червено. Дайте съвет как да разбера какъв е проблема или към кого да се обърна да го проследи.

Общи условия

Активация на акаунт