Разминаване при децата..... - мечти и реалност

  • 1 860
  • 35
  •   1
Отговори

Анкета

С колко се разминават децата ви - разликата между вашите искания и реалните факти????

Опции:

  • Мнения: 11 607
Мами, много съм объркана как да обесня това, което искам да питам! Сещате ли се като деца си играехме на една игра - свиваш юмрука и с ръка държиш силно там където ти е пулса и обикновено излизат едни топчета. И по това съдехме колко деца ще имаме като пораснем.... Детски истории и игри....

Но предполагам,че всяка една от нас си е мечтала за деца и винаги си е представяла колко ще бъдат и те, дори и разпределени по полове! Но едно е да мечтаем, друга е реалността! Та с колко се разминавате от това, което си мечтахте!!!

Три примера - жена си мечтае за 2 деца. Но въпреки мечтите си тя остава с 1 дете. И по този начин - отговора в анкетата е 1 дете имам по-малко!
Жена мечтае за 1 дете. Но впоследствие ражда 3 деца. И така за нея е опция - 2 деца имам повече! Друга жена си е представяла,че ще бъде с 2 деца и действително има 2 деца! Т.е. при нея мечтите и реалността съвпадат! Равни са!

Това ме провокира да го направя като анкета, следната тема : http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-12-19&article=172114
Всеки българин би искал да отгледа 3-4 хлапета. Да ама едно е човек да иска, друго е това да стане факт!

Та с колко деца при вас се разминават мечтите и фактите?

Да кажа и за мен! Мечтала съм си за три деца - момче, момиче, момче и си имам три деца,че дори и Господ ми даде и така както си ги бях мечтала! При мен е равно!

# 1
  • Мнения: 4 406
не си спомням като малка да съм мечтала да стана майка- приемах го като отредено- жените някога се женят и имат деца, обикновено 2, защото приятелите ми бяха все по 2 деца в семейство. спомням си , че питах вуйна си тя защо има само едно дете, не получих задоволителен отговор....
сега ми се иска да имам и дъщеричка, но не намирам увереност в себе си, че ще мога да се справя с 2 деца и почти не помагащ съпруг.

# 2
  • Мнения: 2 700
По въпроса с мечтите - разминавам се с едно. Но това е само спрямо детските ми мечти. В други теми съм обяснявала аргументите на разума, които са ми изпарили детските мечти.

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Трудно вденах многословно засуканата Анкетка, но  Flutter

РАВНИ са  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 4 865
имам две деца. мечтая за още две.

# 5
  • Мнения: 11 607
В други теми съм обяснявала аргументите на разума, които са ми изпарили детските мечти.

Аз  аргументи не искам...... Просто ми е любопитно за какво сме мечтали и какво ни е дошло на главата! И нищо повече! Който иска повече - да си пуска друга тема.... Благодаря,че се включи!

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 385
Мечтаех да имам поне три деца-аз нямам братя и сестри и затова мечтаех за голямо семейство. Имам само едно, но то е като за петима
  bigdance2



# 7
  • София
  • Мнения: 3 421
 Винаги съм искала две деца - момче и момиче и имам моче и момиче.
Едва ли са сбъднати мечти, просто така се получи.

# 8
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 147
Като дете исках две деца.
От известно време искам/е три. Има време за трето - мъжът ми казва "третото - 2010-та" Wink
Гласувах с последна опция Sunglasses

# 9
  • Мнения: 3 268
Исках момче и момиче,имам момче и момиче Hug

# 10
  • Мнения: 8 505
Две по-малко засега.Не съм приключила с децата обаче.

# 11
  • Мнения: 2 161
Последното,което обсебваше съзнанието ми като малко момиченце беше къща,двор зелен и малки пухкави дечица.Преди да родя първото си дете,в присъствие на бебе или малко дете изпадах в паника.Сега имам две момичета и това е всичко,което искам.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 567
И двамата със съпруга ми искаме три деца. Засега имаме едно бебе на 5 месеца, но определено ще работим по въпроса. Затова гласувах с последната опция  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 1 311
Искам (и винаги съм искала) 2 деца. Засега имам едно. Работим по въпроса. И обърках отговора в анкетата, щото не я прочетох до края.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 477
Не помня какво съм мечтала като малка....за деца. А след това нещо също децата не ми влизаха в мечтите. Затова гласувах с "друго". Имах известен период около 25-тата си година, когато много исках деца. Но не се получи по ред причини. После живота така ме завъртя, че изобщо отписах децата от приоритетите ми.....И после някак се случи да имам дете. Още не мога напълно да осъзная, че живота тотално се е променил. Но повече деца не искам. Ето ви едно опозиционно мнение! Wink Wink Wink

Общи условия

Активация на акаунт