Как върви захранването - част 12

  • 15 761
  • 345
  •   1
Отговори
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Да отменя Мецанка и да пусна нова темичка за захранването! Hug
старите теми:

Част 1
Част 2
Част 3
Част 4
Част 5
Част 6
Част 7
Част 8
Част 9
Част 10
Част 11

# 1
  • София
  • Мнения: 250
Здравейте,
миналата седмица за пръв път дадох готово пюре - картоф и тиквички на Хип. На втория ден имахме слуз с кървави нишки в акото, последвани от разтройство. Възможно ли е да е от това или по-скоро аз съм хапнала нещо? След това бяхме два дена само на кърма и сега е ок, но въпреки всичко пак съм притеснена.

Вчера пък се захранихме с вестник Mr. Green. Сутринта докато и обследвам памперса и забелязвам нещо червеникаво. Направо се изприщих имайки впредвид миналите събития. Та оглеждам го аз от всички страни и какво да видя - букви #Crazy Веднага ми светна как предната вечер беше накъсала една рекламна брошура, но изобщо не съм забелязала кога си е куснала от нея.
 Hug

# 2
  • Мнения: 2 631
Запис - в новата тема! Wink
Благодарско на Бабълкаbouquet

# 3
  • Мнения: 1 298
Здрaвейте от мен и бебе Галин  Hug
Моят бебо също не иска вода и въобще нищо от биберон.Даже кърма не приема с биберона  ooooh!
Откакто му купих чашката с мекият накрайник-вече 1 месец ту я дъвче,ту пие от нея та така се научихме да пием вода.

Захранваме се 8 ми ден.Започнахме с  каша ориз-3 дни,пюре морков-3 дни,сега давам картофено пюре 2-ри ден.
Всичко му приготвям аз.Мисля да купувам впоследствие месните ще видим  Thinking

Още не сме се запекли понеже сме на кърма.Но мисля да продължа с тиква.След нея мога ли да въведа просото ?

# 4
  • Мнения: 822
Здравейте и от нас! Ние също се захранваме, но от две седмици. Почнахме с каша оризова на Нестле, плодови пюрета и днес и дадох няколко лъжички картофи и моркови - готово пюре на бебевита.Май и хареса.Но акото ни все зеленичко! Не е рядко, но ..! Ще видя сега какъв ще е резултата.  Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 162
Мерси, Бабъл Grinning

# 6
  • Мнения: 126
И ние сме така по отношение на водата - с хиляди мъки изпива няколко лъжички. Това е единственото нещо за ядене/пиене към което като приближа лъжичката и стиска устата и се мръщи. И аз взех да си мисля че кърмата му е достатъчна но той е на 7.5 месеца и според мен е хубаво да пие и вода. Днес мислех да му купя и аз чашка, но този дъжд ми обърка плановете. Утре ще пробвам и ще докладвам дали работи.

# 7
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
При нас пюрето от картоф и тиква се прие много добре, даже търси още. Вече 2 пъти си го изяжда цялото бурканче от 125гр. и после си търси кърма. Кашичките си ги хапваме, последните дни по повече от 2-3 лъжици, както бяхме миналата седмица - отдавам го на зъбите, дето я мъчиха. Вода много малко пие, обикновено като вземе да се поти от болка от никненето на зъбите. Като минат още 1-2 дни и ще въведа чушка. Поне така мисля, да видя какво ще покаже детенце.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 201
  Да се запиша отново да ви наглеждам  Simple Smile

# 9
  • Мнения: X
Да се запиша и аз,за да следя темата-ние сме захранени от около месец-въведохме кашите/ориз,царевица,елда/ и зеленчуковите пюрета/почти всичко което се сетя съм вкарала вече в менюто,остоноха някои подправки-чесън ,копър и др.от тоя род/...понеже се запичаме много слагам по няколко капки зехтин във всичко и оправихме проблема/сега смятам да му взема и рапично олио/......Почнахме и с кисел,по съвет на педито-за да не давам твърде често каша/но ги правя с повече плод и малко нишесте/......Карах бавно и внимателно в началоот,но тъй като нямаше проблеми вече сме по-смели и в разнообразието, и в количеството/давам му колкото иска-докато започне да ми се върти и да не отваря устата/,но задължително преди товасе кърмим.
Желая успех и на другите захранващи мами....  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 631
Бабълче    bouquet

# 11
  • Мнения: 1 440
Добре се, сега имам един въпрос: как да я накарам да хапне нещо след като се е наяла newsm78 Всмисъл, тя напоследък много трудно се храни и ако изяде 100-тина мл. съм направо щастлива. Та, как след като се върти и дърпа и не иска повече да чуе за храна, аз да й дам някакво пюребце или каквото е там ново нещо?
Другото, което забелязах за мое съцаление е ,че след кашата(20-тина мл), тя отказва да яде и кърма?Сякаш се е наяла Shocked Нито каша като хората яде, нито кърма...Какво да я правя?

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Добре се, сега имам един въпрос: как да я накарам да хапне нещо след като се е наяла newsm78
Може би аз нещо не разбрах, но защо настояваш да я храниш след като се е наяла.  newsm78 Давам твърдата храна около час след кърмене, количеството- колкото изяде по негово желание. Ако не желае- не настоявам.
Освен това 100 г според мен лично са повече от достатъчно за бебе на 5 месеца.

# 13
  • Мнения: 1 298
Narina злояда ли ти е що така Пламенчето  newsm78
Ами Галко понякога неще храна след кърмене понеже се е наял,но му давам преди следващото кърмене и след това кърмя.
И той е на моменти.Засега я умуваме дали преди, дали след, различно.То детето си показва.   Peace

Мериа ти като даваш час след кърменето твърдата храна,после кога иска да яде пак? След колко време?

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Мериа ти като даваш час след кърменето твърдата храна,после кога иска да яде пак? След колко време?

Тъй като до годинка не трябва да се замества кърмене, първо кърмиш, след това- твърда храна, като тя се дава половин- един час след кърмене. След годинката е обратното- първо даваш твърдата храна, след това кърмиш.
Ами не знам, различно е. По принцип не гледам часовника, продължавам да кърмя на поискване.

Общи условия

Активация на акаунт