Учихте ли го да пълзи или си започна самичко?

  • 3 138
  • 91
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 089
майка ми твърдеше, че на детето трябва да му се покаже как да пропълзи/проходи.
е, от 6-я месец го "учеше" да пълзи - пропълзя на 9-10.
после веднага се зае да "учи" детето да ходи, като го водеше за ръка - провървя преди нколко дни - на повече от годинаи 2 месеца.
което само доказва моята теория, че няма смисъл да учиш детето си на толкова естествени неща - гогато му дойде времето, то само ще си реши кое иска да направи и по какъв начинще направи. за второто ще отстоявам тази си позиция по-агресивно.

# 91
  • Мнения: 1 866
Дъщеря ми нито се е обръщала, нито е пълзяла, а на 1 годинка абсолютно отказваше да стъпва права. Беше се научила да се сурка по дупе, което удивяваше всички. Лекарите естествено ме обвиниха, че не се занимавам с нея и виж детето как щяло да изостане. Започнаха и намеци, че "нещо му има". По едно време се опитах да "уча", но дъщеря ми нещо не й се нравеха уроците и започваше да плаче. Така стана, че по него време бях в чужбина и я заведох там на един препоръчан педиатър, за да чуя и чужбинско мнение. Ами лекарката там категорично каза да престана с опитите си да я карам да прави неща, които не може, защото мога да я травмирам и още повече да забавя развитието й. Обясни ми, че детето си е съвсем нормално, но просто ще проходи малко по-късно. Аз я оставих на мира и тя съвсем сама си проходи на година и 3 месеца. В началото беше много плаха но на година и 4 месеца вече си ходеше стабилно без проблем. Не съм я водила нито един ден за ръка. Сега на 2 години и половина е даже по-подвижна отколкото бих искала, не се спира това дете, като че ли има моторче в дупето! Синът ми сега е на 5 месеца и половина и няма никакво намерение да се обръща, а и аз нямам никакво намерение да го "уча".

Общи условия

Активация на акаунт