Да споделя...

  • 2 183
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 Утре имам рожден ден. Казала съм на малката, че най-големия подарък, който може да ми направи е да ме обича. По принцип гледам да я държа настрана от финансовите проблеми, мисля че всичко останало и без друго и идва в повече, терзанията за парите са си моя грижа. Снощи обаче помислих, че съм изгубила портфейла си със всички пари вътре не се сдържах и се разплаках, после естествено го намерих на едно съвсем неподозирано място, гадното е че и тя се разстрои покрай мен...Днес и подреждам шкафчето и виждам милата ми написала писмо за подарък и вътре изречението " Мамо, пожелавам ти на работат да печелиш по 1110 лв, знам че е невъзможно, но ти не се притеснявай винаги ще ти услужвам ", много ми стана мъчно..много

# 1
  • Мнения: 1 023
ха'де, стига драми - зна4и ти е нормално и адекватно детето.
няма дете да не се разтрои ако на майка му й е мъ4но.
*на всеки се е слу4вало да изтеряса със загубих си портомонето, тогава когато вси4ко раз4етено или похар4ено напред; стига се до ексцесии, когато има и друга при4ина да си попла4е за себе си.
** вземи назаем от някъде и си направи подарък - и за тебе и за дъщеря ти  (ясно, 4е си го намерила, ма ясно 4е няма да стигнат).
*** и после децата било манипулатори - само да ме оби4аш, винаги да ме оби4аш - от родителя по-желаещ "голямата награда" няма. ма, кво да правиш - хора сме - ал4ни за признание.
аде весел празник утре.

# 2
  • Мнения: 4 665
Доста нелепо изказване. И с кое точно съм манипулирала детето си?

# 3
  • Мнения: 1 023
вси4ки го правим.
положителното е, ако го осъзнаваме.
в противен слу4ай обявяваме изказвания за "нелепи" и заемаме отбранителна позиция.

# 4
  • Мнения: 4 665
Хора всякакви, тези също. Не ми се спори. Неетично и несериозно ми се вижда да раздаваш квалификации спрямо някого, при положение, че си прочела два реда.

# 5
  • Мнения: 1 809
 Kasidy,не се разстройвай! Simple SmileИ мен миналата година точно седмица преди Коледа ми откраднаха портмонето с последните пари...скъсах се от рев,че и детето разстроих...То ,миличкото ми направи от хартия ново портмоне и подарявяйки ми го ми казва:Не плачи,ето виждаш ли имаш си ново и то по-хубаво! Simple SmileНе знаех да се засемя ли ,да се разплача ли..После се упрекнах ,че съм допуснала за такова нещо да разстроя детето и си обещах за неща,за които има решение да не се тръшкам.Много важно портмонето,парите и разните му други неща....по-важното е ,че има кой да ме гушне и макар и така по детиснки да намери начин да ме успокои!
Я се усмихни и покажи ,че каквото и да е ,мама има празник и че ще пада веселба!  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 327
Kasidy, нова си и не си запозната със стила на Милк. Нищо лошо не ти е казала, нито квалификации е раздавала. Пише, че родителите искаме да сме обичани от децата си повече отколкото те искат да са обичани от нас. И тяхната любов е най голямата ни награда. Дъщеря ти явно те обича. Децата понякога правят толкова трогателни жестове...
Весели празници Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 425
Стън ме изпревари  Grinning

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 10:57 от Panther

# 8
  • Мнения: 2 584
Kasidy не те познавам но чета с интерес това което пишеш, изглежда тази година просто е по трудна за теб, имаш прекрасно дете което те обича и това е най важното, пожелавам ти новата година само хубави неща да споделяш
пп. не е по темата но те харесвам и исках да ти кажа че всичко ще се оправи Hug Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 15
Мила Kasidy
И аз се разплаках заедно с теб , не заради парите , заради това ,че и аз съм така чувствителна като теб.Не се притеснявай ,мила майче , пари винаги ще се намерят и детенцетото ти ще разбере , след време , че тези с многото пари са най- нещастни.Парите са средство , но не и основа за щастие.Моите родители са имали достатъчно средства , но никога не са ме презадоволявали , но така менаучиха да се радвам на малките неща и да ги ценя - за това сега имблагодаря ,че имах само една кукла Барби навремето , но днес , като голяма вече жена знам ,че не многото Барби правят щастието , а обичта и съветите , които са ми давали.
Колко много деца има по света , които гушкат скъпите си плюшени мечета , в ъгъла на красивита си детска стая и ги обливат със сълзи , защото знаят , че родителите им се карат в съседната стая .
Така , че ти желая много здраве на теб и детето ти и всичко ще се нареди Heart Eyes
Тази Milk доста грубичка ,но явно така иска да ти вдъхне смелост. Тя смята , че това е начина - не и се обиждай.
Весели празници!

# 10
  • Мнения: 4 665
Благодаря момичета. Чувствителна съм прекалено и това доста често е в мой ущърб.

# 11
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Касиди, и за да се присъединя към Стън и Пантер - Милк си пише по-особено, но в твоя случай нищо лошо не казва.
А това, че искаме да накараме децата ни да ни обичат - ми начин да сме щасливи и това, + начин да бъдем градивно добри /поне в повечето случаи - не говоря за болни мозъци/

Иначе - всички са ти казали, и това, че е нормално така да се чувстваш и това, че на всеки /дори и да не е разведем/ му се случват такива нещо...
Аз напр щях да умра при последната сметка на парно от 270лв - на нашето безрпаричие в момента - не знам как ще плащам такива суми, и си го изкарах класически на децата - малката рева до скъсване, а Дани даже си го отнесе. И какво от това? Нито сметките ще намалеят, нието някаква полза -и ти го знаеш, но пък я да питам - при тоя стрес как да подсигуриш насъщния - кака да не си нервен?!
Така, че споко - всички сме като теб и всички правим така - не е хубаво може би спрямо децата, ма искам да видя някой в тази ситуация дето ще седи и тъпо ще се хили....

# 12
  • космополитно
  • Мнения: 941
Привет момичета-майки и татко Panther!  Hug Не Ви познавам (все още)! Още по-малко пък по стил на изказ... Записах се сред вас преди време (в аванс). Все още не съм станала и майка newsm45 Но!... Когато това стане (надявам се в най-скоро време), ще изпреваря останалите чакащи с две години, а с някои от Вас директно ще се изравня! newsm62

Историята на Kasidy е много трогателна и при това с два щастливи края: и портмонето на линия и искрено предложена възможност за заем! Ей, че умно, съобразително, чувствително и щедро дете! Излишно е да задавам риторичния въпрос: "От кого е откопирало и усвоило този модел на поведение?"  smile3501

milk е казала нещо важно макар и по свой начин! Аз също бях чувствителна към изречението:

Казала съм на малката, че най-големия подарък, който може да ми направи е да ме обича.
Тази искрена майчина потребност казана по този начин звучи като изисващо очакване. А очакванията са напрягащи ни, защото винаги можем да не успеем да им отговорим...
Обичта е нещо нерационално идващо ни от сърцето и е прекрасно, когато я даваме и получаваме безусловно...
Разбирам и родителското желание да защитят и спестят на децата си своите финансови проблеми. Но това е реалността - финансите определят голяма част от нашето битие и е добре децата да познават аспект от тази реалност!
 Kasidy, успяла си да предадеш на детето си важно качество: способността му да е съпреживяващо и чувствително към емоциите на другите! Да ти е живо и здраво!
На теб хубав и весел Най-Личен Ден утре Tada Gift, на който да се почувстваш специална, значима и обичана!  bouquet

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 01:45 от Venecias

# 13
  • Мнения: 2 863
Пантер още не е татко, е поне ние не знаем де Laughing
На Милк това си е стил- не е нищо лично към  теб, така си пише....
КАСИДИ,  аз пък не само не виждам нищо за разтройване, ами напротив! Детето е реагирало супер адекватно- ще ти успужва с пари, какво повече може да иска човек. Преди време синът ми беше написал "мамо, от всички майки, ти си ми най-любимата" Joy
Гушни си я, празнувайте рожденият ти ден и пак ти казвам децата са по-оправни и много пъти по-мъдри от нас, стига го мисли това дете- то се справя чудесно, отпусни малко тая душа Hug Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Пантер още не е татко, е поне ние не знаем де Laughing

Може и той да не знае  Flutter

Касиди, радвай се на това което имаш сега Simple Smile Спокоен живот и ...две слънца  Wink
Весел рожден ден.

Общи условия

Активация на акаунт