ЛАРИНГИТ-моля за повече инфо

  • 1 457
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 114
за възпалението на ларингса. Преди 4 дена Алекс получи спазъм и се събуди през ноща с давеща кашлица. Ужасно се уплашихме и викахме Бърза помощ. Дишаше доста трудно и поради вероятност от нови спазми и дори ЗАДУШАВАНЕ  Cry останахме в болницата 3 дена. Вече сме добре и ходим 2 пъти през 12 часа в болницата да ни бият инджекциия и да правим инхалация с адреналин. Слагаме капки в ушите, капки адреналин в носа и пием Фенистил. Едната лекарка каза, че е вирусно заболяване, друга, че е на алергенна основа, тъй като в стаята , в която спим в единия ъгъл има плесен, който постоянно излиза и не може да изчезне зимата, въпреки огромните ми усилия. Възможно ли е да е от това????
Моля някой ако е преживявал това да пише или да покаже инфо да прочета, че почти нищо не открих. Благодаря.

# 1
  • Мнения: 819
Цитат на: danchita
за възпалението на ларингса. Преди 4 дена Алекс получи спазъм и се събуди през ноща с давеща кашлица. Ужасно се уплашихме и викахме Бърза помощ. Дишаше доста трудно и поради вероятност от нови спазми и дори ЗАДУШАВАНЕ  Cry останахме в болницата 3 дена. Вече сме добре и ходим 2 пъти през 12 часа в болницата да ни бият инджекциия и да правим инхалация с адреналин. Слагаме капки в ушите, капки адреналин в носа и пием Фенистил. Едната лекарка каза, че е вирусно заболяване, друга, че е на алергенна основа, тъй като в стаята , в която спим в единия ъгъл има плесен, който постоянно излиза и не може да изчезне зимата, въпреки огромните ми усилия. Възможно ли е да е от това????
Моля някой ако е преживявал това да пише или да покаже инфо да прочета, че почти нищо не открих. Благодаря.

Може да е вирусен ларингит, може да е от алергени....
Опитай се да намалиш килимите, губерите в стаята. Важно е въздухът да не е сух.

# 2
  • Мнения: 1 771
Ако искаш да отстраниш плесента има добри препарати напр.: "SAVO" или  "BELLI". Това са два препарата с които се отстраняват плесени. Само напръскваш и край, почти веднага за минути се махат без триене или някакво усилие.Изпробвала съм го в къщи. Успех!      Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 531
И моя син е правил остри ларингити.Драматично е да гледаш как се мъчи.
При нас се получават от инфекции.Първо тръгват сополите, после гърлото и в един момент стига и ларинкса.Няма връзка с алергии.

# 4
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 695
В детска възраст правих ларингити от домашен прах. Горката ми майка е трябвало да чисти по два пъти на ден. Дори и сега ако съм болна и ме е домързяло да избърша праха, започвам да кашлям и да се задушавам. Зле ми става и ако се завия с прашно одеало по хотели например.

# 5
  • Мнения: 114
Благодаря все пак за отговорите!В стаята в коята спим с детето няма килими или пътеки. Всеки ден почиствам пода, проветрявам стаята и през седмица-две почиствам плесените, които въпреки ОГрОмНИТЕ НИ УСИлИЯ НЕ ИЗчЕЗВАТ. Ще пробвам и със Саво, но и той най-вероятно е на хлорна основа. Забърсвам стената с концентрат белина и след това доста време проветрявам, но след седмица плесента е отново на лице.
Алекс вече е добре.Останах с впечатлението, че ларингита е често срещан при децата, но от малкото отговори незнам дали това е така.

# 6
  • Varna
  • Мнения: 333
Здравей
Плесените не трябва да се търкат, защото така се разнасят повече. Ефекта от Савото поне при нас беше само 1 месец. И също е на хлорна основа. В един друг форум четох за някакви  препарати"Preven B"и  "Anti Mould".  Не съм ги ползвала. Ние си направихме преди нова година вътрешна изолация и засега няма нов мухъл. Беше ми омръзнало да пръскам и да проветрявам след това. А за ларингита не мога да ти дам отговор .

# 7
  • Мнения: 1 655
Ето какъв съвет ни даде педиатърката в случай на силно възпаление на ларингса и детето започне да се задушава (имаше вероятност да се случи при детенцето). Слава богу не се наложи да го прилагам, но съм си го записала в тефтера за първа помощ.
1. 1/2 ампула калциев глюконат от 10мл
2. Доза Кларитин - намалява отока
3. Доза Вентолин
4. Витамин С
5. Рязка смяна на топло със студено - да диша в банята изпаренията от пуснатата топла вода, след това се изнася на отворен прозорец.

За детенце до 6 месеца възпалението на ларингса е опасно, за това обикновено децата се хоспитализират за да са под наблюдение и при необходимост да бъдат интубирани.

# 8
ох.какво да ти пиша мила за този гаден ларингит-преди 3-4 месеца ставаме сутринта и големият/5г10м/ "лае"-това е така наречената лаеща кашлица при ларингита.за първи път го получи на2г6м от еднавирусна инфекция от детската ходи 2 дни токущо записан и на 3 тия болен.след 1 седмица ни вкараха в болница за 4 дни/аз тогава идея си нямах какво е туй чудо/Какво давам аз-по1 ампула калций глюконикум разделена на два приема-обезателно някакъв антихистаминов препарат/това е за аларгия.защото като малък имаше кожни обриви къде ли не-все алергий/и също така правиме инхалации със сода.и още едни за смучене хомеопатични хомеовокс.абе не ме питай като получи тази гадост-горкото ми дете.Нашият"приятел" ларингита е винаги ръка за ръка с някой също толкова гаден вирус

# 9
  • София
  • Мнения: 13 200
danchita, провери по магазините дали няма един препарат също на САВО за импрегниране на стените с/у мухъл. Върти ми се главата, че има такова нещо. Иначе почистващото САВО е на хлорна основа, но определено е по-трайно като ефект от белината. Може би е по-концентрирано!

Общи условия

Активация на акаунт