Легален начин за намаляване на годишният доход.......

  • 1 167
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 261
освен дарение на инвалид, вчера ми предложиха застраховка "Живот" и допълнително доброволно пенсионно осигуряване, всяко едно от тези неща осигурава по 10% намаление на доходът ни в  годишен аспект
Вие ще се възползвате ли?
Заплаща се само някакво комисионно на застрахователната компания срещу което получавате застрахователна полица , вносна бележка за внесена сума, която обаче е фиктивна и договор,което е достатъчно основание за попълване на годишната данъчна декларация за 2006 година.
 

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 513
Поредната простотия!Нека се включат мами юристки или данъчни служителки,за да обяснят точно какво е.Съпруга ми го обяснява на една приятелка и понеже не се заслушах-имах работа,единственото,което разбрах,че е глупост голяма.

# 2
  • Мнения: 3 405
Това за застраховката е вярно, но щом ще сключваш сделка със застрахователя защо не си направиш реална застраховка? Така или иначе ще дадеш някакви пари, по- добре да са повече, но да си имаш застраховка.

# 3
  • Мнения: 4 300
За глупост голяма - не е .
Повече информация в Закона за облагане на доходите на ФЛ, чл.22, 28.
На сайта на НАП има калкулатор за ДОД. Така че много лесно можете да сметнете колко ще спестите.
Номерът със застраховката не съм го правила от няколко години. Но се възползвах от дарение на инвалид, защото така и така тези пари ( горе долу разбира се) ги даваме като помощи, лекарства и т.н.
Документира се с нотариално заверен договор за дарение, разписка за получена сума ( или копие от платежно), копие на решение на ТЕЛК за инвалидност, и разбира се подадена данъчна декларация.
Анжелина, разликата е от земята до небето. В единия случай казваш че си правиш застраховка и получаваш обратно пари от държавата. Във втория случай си правиш застраховка, плащаш сума за нея и получаваш обратно пари от държавата.

# 4
  • Мнения: 261
За глупост - НЕ Е
Не искам нищо повече да пиша и казвам, защото  ще възникнат проблеми, само ви насочвам, а който иска може да проучи повече и да действа, защото полза има , а парите никога не са достатъчни и е едно такова възстановяване в началото на следващата година ще ни е добре дошло

# 5
  • Мнения: 3 405
Да, има разлика, но по-добре е човек да има реална застраховка, не фиктивна.

# 6
  • Мнения: 25 568
Аз пък не разбрах кое му е законното на това?  newsm78
Щом става въпрос за фалшива застраховка, си е чисто престъпление, мисля аз!  Sick
Документна измама му казват май?  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 3 405
Как'Сийка, както винаги - право в целта  Grinning

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Е, как ще ти дадат ей-така напълно редовен договор и полица, без да плащаш застрахователна премия - нали след това можеш да имаш претенции към застраховката?

# 9
  • Мнения: 4 300
Не можеш да има претенции, защото се разваля застраховката и се връща сумата като застрахователят си удържа комисионна за това. 
Незаконно е това, че после не уведомяваш държавата за развалената застраховка. Така че тук Как Сийка е права.

Анджелина,  това дали е по добре да имаш или да нямаш застраховка- малко ми прилича на това дали е по добре да се возиш в личната си кола или в трамвая. Очевидно е кое е по добро, но не всички могат да си го позволят.

П.С. Как Сийке, авторът на ника ти ми е е един от любимите ever.

# 10
  • на Север
  • Мнения: 503
Годишния ДОХОД, едва ли някой иска да си го намали  Joy

# 11
  • Мнения: 4 300
Но ОБЛАГАЕМИЯТ годишен доход - да:)

# 12
  • Мнения: 3 405
Анджелина,  това дали е по добре да имаш или да нямаш застраховка- малко ми прилича на това дали е по добре да се возиш в личната си кола или в трамвая. Очевидно е кое е по добро, но не всички могат да си го позволят.

Лично мнение изказвам, Рокси, естествено, че всеки сам ще прецени дали ще или не ще го направи Peace
Simple Smile

# 13
  • Мнения: 261
Момичета, предвид служебното си положение не мога да изпадам в подробности около меко казано "данъчно-застрахователната далавера"
Казвам ви отново ,че по този начин имате възможност да си намалите облагаемият годишен доходи респ.начисленият ви данък върху доходите от работодателя
Застрахователите са дружества, които са си изпипали нещата, така че не съм сигурна, че ще си измият ръцете с нас при една евентуална  данъчна ревизия
Само да добавя в заключение, че ние със съпругът ми го правим четвърта поред година и  досега проблеми не е имало нито при нас, нито при колегите ни,нито пък при наши близки в другите градове.
Става въпрос за перфектно оформена документация от  страна на застрахователната агенция

# 14
  • Мнения: 293
неее, тайни не споделям, моля, идва годишно време, и ние, счетитата, требе да се раним Mr. Green

Сериозно: аз имам реална застраховка живот. А ако толкоз искате да си намалите облагаемият доход, що не дадете 10-15 лв на познат счетоводител, да ви го измисли?? С 2 реда в клюкарника, не виждам как ще дам пространни обяснения.

Общи условия

Активация на акаунт