Убиец в блока!!!

  • 3 772
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Направо нямам думи и съм още в шок от новината и не можех да не споделя!!! Една съседка ме хвана съвсем неподготвена , товарейки саковете за плануваната ваканция. "Чу ли?" и ми каза какво се е случило във входа преди три дни, три етажа под нас с най-милата и кротка съседка, учителка. Синът й тийнейджър,  се скарал с нея за пари, ударил я с чук по главата, наръгал я с нож, разфасовал я!!!! и после се предал на полицията. Ужасно! Още не мога да повярвам! Мислех си, че съжителстваме с възпитани и мили хора, на сравнително спокойно и тихо място, а се оказа, че съвсем не е така. И като си помисля, че редовно поздравявах въпросното момче и изглеждаше свестно направо ми призлява  Sick Sick Sick!
И се питам накъде е тръгнал този свят и как ще опазим децата си ...

# 1
Свястното момче е наркоманче, днес има публикации за случая по пресата  Sad

# 2
  • Мнения: 139
Оооо ужас!  Sad
Господ да я прости!
Аз съм на 23 години и също съм много потресена от днешните тийнейджъри. Преди няколко дни група момичета и съседно до работата ми училище въряха пред мен и крещяха като ненормални. Една по-възрастна жена се осмели да им направи забележка от рода на :"Вие момичета ли се наричате?Държите се като гамени..." И онези като скочиха, щяха да я разкъсат - как и крещяха и я обиждаха, чак на мен ми стана неудобно. После събаряха кофи по улиците, ритаха колите, даже една и одраха боята...Честно ви казвам едва ме удържа моята приятелка да не ида и да им забия едни шамара...Спря ме защото бяхме 2, а те 5-6 и щяхме да си го отнесем...Остана ми само това да се чудя с какво по-различно са ме възпитали моите родители? И как въззпитават днешните деца? Или ги оставят да ги възпитава улицата? Как може момичетата в наши дни да са по-озлобени и агресивни от момчетата? Как може едно хлапе да убие собствената си майка за пари? Той не заслужава изобщо да го беше разждала тая женица...Много съм огорчена накъде върви света с подобно поколение????   smile3516 smile3506

# 3
  • Мнения: 495
човек не може да знае с какви хора се среща
освен това днес си наред, утре превърташ - случват се такива неща, за съжаление....  Confused

# 4
  • Мнения: 1 492
Ужас, направо нямам думи. Откачиха тия деца вече.
Господ да прости жената Praynig

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Стига вече с това "накъде отива днешната младеж".
Получавам дежа ву постоянно и се оглеждам дали пък случайно не съм в рейса на връщане от училище...

Младежта си е там, където е била винаги и е същата.
Просто научаваме повече новини.

Така си мисля аз.

# 6
  • Мнения: 139
Абе не е така. И аз съм ходила на училище и ние сме прекалявали, но да пребиеш съученик до смърт с метален бокс и после да пуснеш клипчето в интернет или пък да скочиш да биеш учителката - да ти кажа такива неща не сме си позволявали!!! Crossing Arms

# 7
  • Sf
  • Мнения: 808
Абе не е така. И аз съм ходила на училище и ние сме прекалявали, но да пребиеш съученик до смърт с метален бокс и после да пуснеш клипчето в интернет или пък да скочиш да биеш учителката - да ти кажа такива неща не сме си позволявали!!! Crossing Arms

Напълно съгласна! Както и не сме правили свирки в голямото междучасие и уважавахме учителите си. Както учителите бяха различни, така и учениците бяха различни също! Времената се менят. Дано да е към по-добро, ама не вярвам.

# 8
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Както и не сме правили свирки в голямото междучасие

Но, съгласи се, че няма как да бъдеш сигурна дали аз (примерно) не съм го правила.
Нямаше начин "Работническо дело" да излезе с подобен материал, обаче.

# 9
  • Мнения: 6 164
Наркоманите нищо не ги спира...

И аз не знам как ще пусна детето си в градина, училище, на улицата... Страхувам се, а не е нормално да се страхуваме от това. Скапаната държава е виновна! Оттам тръгва всичко! Няма уважение към институциите, защото няма правилно функциониращи такива. Затова всичко е позволено.

# 10
  • Мнения: 46 434
Абе не е така. И аз съм ходила на училище и ние сме прекалявали, но да пребиеш съученик до смърт с метален бокс и после да пуснеш клипчето в интернет или пък да скочиш да биеш учителката - да ти кажа такива неща не сме си позволявали!!! Crossing Arms

Аз пък съм виждала същите неща по мое време, Реза е права, просто сега медиите ни го сервират на минутата ...

# 11
  • Мнения: 155
Днешната младеж не е като преди /около 15 и повече години/ и не мога да се съглася с обратното! Няма да задълбавам по-навътре в темата. Все по-често се случват такива неща, "Ужасно!" - възкликваме и ... всяко чудо за три дни, както се казва. Този случай обаче го преживявам много лично и съм направо потресена! Кара ме да се замисля много сериозно! Вкъщи отглеждам децата си,а съседите се колят и се лее кръв - направо като филм на ужасите, само че наистина. Трагична история!

# 12
  • Мнения: 3 447
Както и не сме правили свирки в голямото междучасие

Но, съгласи се, че няма как да бъдеш сигурна дали аз (примерно) не съм го правила.
Нямаше начин "Работническо дело" да излезе с подобен материал, обаче.
Мда  Wink
Относно уважението към учителите - в елитна гимназия по мое време ученик наплю учител по математика. Учителят беше никой, ученикът - син на известен професор. Нямаше интернет обаче, нямаше и свободна преса.

# 13
  • Мнения: 239
Добре де, как така я е ударил с чук, но и я наръгал с нож?! Явно го е нападнала иначе щеше да си я убие стандартно - личи си, че е бил силно притеснен от нещо. Така поне аз го виждам.

При всички положения младежта днес е леко напрегната заради мицубишитата и херото. Предлагам държавата да раздава безплатни анаболни стероиди защото по този начин децата ще се обърнат към спорта и дрогата ще изчезне завинаги. Интересно ми е какво мислите по въпроса.

# 14
  • Мнения: 6 164
Добре де, а по "ваше" време имало ли е разфасовани трупове, предумишлени убийства сред учениците, по 5 случая годишно?

# 15
  • Sf
  • Мнения: 808
Но, съгласи се, че няма как да бъдеш сигурна дали аз (примерно) не съм го правила.
Нямаше начин "Работническо дело" да излезе с подобен материал, обаче.

Абсолютно ти гарантирам, че никой тогава не е правил свирки на ничии кокичета в училище. Да сме се натискали най-много по бригади и във фас паузите да сме си разменяли срамежливи погледи! Не знам, явно аз съм израснала в малко по-стерилна и защитена от подобни екстремни постъпки среда.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Мда  Wink
Относно уважението към учителите - в елитна гимназия по мое време ученик наплю учител по математика. Учителят беше никой, ученикът - син на известен професор. Нямаше интернет обаче, нямаше и свободна преса.
Ъхъ, баш е същото като да го беше пребил и насинил, достойно като да влезе в болница...

# 17
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Добре де, а по "ваше" време имало ли е разфасовани трупове, предумишлени убийства сред учениците, по 5 случая годишно?

НЕ ЗНАМ.
Няма откъде да знам и поради това не мисля, че е редно да казвам "нямаше такива неща".

Абсолютно ти гарантирам, че никой тогава не е правил свирки на ничии кокичета в училище.

НИКОЙ?
Ти всички ли познаваш?

Предлагам държавата да раздава безплатни анаболни стероиди защото по този начин децата ще се обърнат към спорта и дрогата ще изчезне завинаги. Интересно ми е какво мислите по въпроса.

Друго трябва да раздава държавата, но е криминализирано за жалост.
Като гледам и на голяма част от форумците няма да им е излишно.

# 18
  • Мнения: 155
Добре де, как така я е ударил с чук, но и я наръгал с нож?! Явно го е нападнала иначе щеше да си я убие стандартно - личи си, че е бил силно притеснен от нещо. Така поне аз го виждам.

При всички положения младежта днес е леко напрегната заради мицубишитата и херото. Предлагам държавата да раздава безплатни анаболни стероиди защото по този начин децата ще се обърнат към спорта и дрогата ще изчезне завинаги. Интересно ми е какво мислите по въпроса.

Ударил я с чук, но тъй като била още жива я наръгал и с ножа. Бил е притеснен, защото не е получил пари за поредната доза. Абе, скапан наркоман, ама от най-скапаните!!!
А пък ако не ни беше толкова сбъркано всичко и  разпилените мозъци на тийнейджърите по пороци се впрегнеха в по-друга насока не само от родителите, а и когато са "навън" най-вероятно такива неща ще се случват доста по-рядко.

# 19
  • Мнения: 1 416
Наркоманите нищо не ги спира...
Едни казват, че бил наркоман. Други твърдят, че е с психически отклонения... Сиси казва, че й изглеждал нормално момче. Никой не знае истината, не прибързвайте със заключенията, на базата на 1-2 материала във вестниците.  Peace

Бог да прости жената!

# 20
  • Мнения: 7 107
Горката жена. Бог да я прости  Praynig. А идиотчето едва ли е или ще осъзнае деянието си  newsm78
Един познат преди години казваше - наш`те родители не знаят какъв късмет имат, че сме само алкохолици.
Жоро, наистина е по-добре да бъдат анаболени същества. Но тяхното спортуване е под формата на спиртуване в мекия вариант.  Confused

# 21
  • Sf
  • Мнения: 808
Reza, познавам ги пък  Mr. Green
Поименно искате ли да ги изброя?!

Говоря за хората около мен. Голямо изкопаемо се изкарах, но ако си търсиш белята по онова време, си имаше място къде да я намериш. Пък, ако си достатъчно разумен и здравомислещ, можеше да си спестиш подобни преживявания. А сега няма такава опера. Всичко може да ти стовари изневиделица, дори и насила. Колко деца бяха отвлечени, колко нещастия се случиха и продължават да се случват.

Прави сте обаче за информационното затъмнение и недостатъчност по времето на Работническо дело.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Бил е притеснен, защото не е получил пари за поредната доза. Абе, скапан наркоман, ама от най-скапаните!!!

Този скапан наркоман е бил обичан син на майка си.
Тя най-вероятно на никого не е споделила за проблемът му, а може би дори не е знаела за него.

Имала съм приятели - скапани наркомани.
Никой не искаше пари от родителите си за дрога.
Единият се самоуби, защото беше така възпитан, че не можеше да се понася сам себе си и не искаше да е тежест на никого.

Та..има наркомани и наркомани, а разликата е някъде в първите седем.

Не забравяйте, че и нашите деца може да станат всякакви, може да им се случи всичко.
А ние трябва да сме готови да го приемем.
Животът е шарен.

Всеки може да избира къде да отглежда децата си.
Ако искам пълна сигурност и хармония ще отида в Родопите.
Избрала съм да живея в града и си давам сметка за цената, която може да се наложи да платя.

Струва ми се, че много хора живеят в страната на Алиса.

# 23
  • Мнения: 6 164
Аз не смятам, че липсата на интернет и медии може да потули нещо като зверско убийство. Какво по Тошово време ако дете убие друго и всички "Шшш не казвайте, мълчете, няма да го оповестяваме!"? ...  Rolling Eyes
Аз продължавам да смятам, че е виновна държавата - повечето биват изтезавани ежедневно и ежечасно - живеем в мизерия, бюрокрация, корупция, всички са изнервени, мрънкащи, недоволни, децата се възпитават в инервена среда - я пари няма, я работа няма, единия пие, другия бие... И децата израстват психически нестабилни и склонни към насилие. И това е едва началото. Ще се оправят ли нещата? Сега едва започва да се отприщва цялото напрежение...

И едно време е имало дисциплина. Мама и тати са членували в профсъюзи, раздавали са им карти за почивки и са се радвали на цаца и картофи всяко лято, а сега е лукс да отидеш на море, щото гъз до гъз шваби и рускини и затова кафето ти е 10 лв. .. Пак се отвлякох... Мисълта ми беше, че като е имало ред и дисциплина, децата са възпитавани спокойно - строго, но спокойно. Куп ограничения /не ги одобрявам, но са вършели работа/ не си представям две момиченца със сини престилки и бели якички да плануват убийствотона третата си приятелка. Confused Може аз да греша. Малка съм ,не съм живяла по онова време, престилка не съм носила, но предполагам че е било така.

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Аз продължавам да смятам, че е виновна държавата

Какво точно представлява държавата?

# 25
  • Мнения: 155
Аз за това казвам, че е от най-скапаните! И аз имам познати, които пипат, но на никой дори и през ум не му е минавало да направи такова нещо!
А жената явно е знаела за сина си, защото винаги, когато се видехме пред блока с нея и аз бях с децата, тя само ми говореше, че са прекрасни деца, да ги пазя и да внимавам много в отглеждането, че сегашната младеж била "изтървана". Тя самата беше учителка и поне е имала съвсем реален поглед.

# 26
  • Мнения: 239
Добре де, как така я е ударил с чук, но и я наръгал с нож?! Явно го е нападнала иначе щеше да си я убие стандартно - личи си, че е бил силно притеснен от нещо. Така поне аз го виждам.

При всички положения младежта днес е леко напрегната заради мицубишитата и херото. Предлагам държавата да раздава безплатни анаболни стероиди защото по този начин децата ще се обърнат към спорта и дрогата ще изчезне завинаги. Интересно ми е какво мислите по въпроса.

Ударил я с чук, но тъй като била още жива я наръгал и с ножа. Бил е притеснен, защото не е получил пари за поредната доза. Абе, скапан наркоман, ама от най-скапаните!!!
А пък ако не ни беше толкова сбъркано всичко и  разпилените мозъци на тийнейджърите по пороци се впрегнеха в по-друга насока не само от родителите, а и когато са "навън" най-вероятно такива неща ще се случват доста по-рядко.

Тъпанар, не е трябвало да я убие защото по този начин не може да я изнудва за още пари в бъдеще. Личи си, че не е финансистче.

Жоро, наистина е по-добре да бъдат анаболени същества. Но тяхното спортуване е под формата на спиртуване в мекия вариант.  Confused

Възмутен съм от младежта в наши дни. Вместо да спортуват анаболно те по цял ден пушат цигари, пият алкохол и земат хероин. Как да станат хора, а?
Синът ми ако го хвана, че пуши ще го сложа в клиника.

# 27
  • Мнения: 3 423
Аз продължавам да смятам, че е виновна държавата

Какво точно представлява държавата?

събирач на данъци.
понякога и на кръвни.

# 28
  • Мнения: 495
този лаф "виновна е държавата" ми е любим просто  Mr. Green
струва ми се, че идва от постулата "Колективната отговорност е ничия отговорност"  Crossing Arms

# 29
  • Мнения: 155
Искам да ви разкажа за един случай от 70-те години, за когото сега се сещам. В провинциален град две момчета извършват въоръжен обир на банка и вземат солидна сума. После се укриват. Намират ги обаче, защото от събраните доказателства се оказва, че едното момче страда от някаква много рядка болест. Осъждат ги на 'смърт чрез разстрел'. Присъдата е приведена в сила и изпълнена!

# 30
  • Мнения: 6 164
Аз продължавам да смятам, че е виновна държавата

Какво точно представлява държавата?

Философското определение на държавата е исторически обусловена властно и правно организирана етносоциална общност. Като се направи семантичен разбор на изречението, всеки ще прецени сам кое функционира правилно у нас - съдебната система? парламентарната? или пък чисто човешките отношения?... А защо всичко е позволено? Защото заради корупция гореспоменатите симулират дейност и ни управляват престъпници, педофили и... сериозно не ми се подхваща тая тема... Много е дълго, а и всеизвестно. Confused

sisibk , да като в Китай на площада - това ни трябва!

# 31
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Присъдата е приведена в сила и изпълнена!

Само не разбрах това хубаво ли е или лошо.
...на фона на една друга много актуална тема за смърт чрез разстрел питам.

# 32
  • Мнения: 803
Мисля, че обсъждат случая при Милен Цветков.

# 33
  • Мнения: 857
Имала съм приятели - скапани наркомани.
Никой не искаше пари от родителите си за дрога.

Та..има наркомани и наркомани, а разликата е някъде в първите седем.

Не забравяйте, че и нашите деца може да станат всякакви, може да им се случи всичко.
А ние трябва да сме готови да го приемем.
Животът е шарен.

Много си права!Има наркомани и наркомани.Познавам хора(с някои съм много близка), които се занимават с трева,амфети и такива глупости, даже не мога да ги нарека наркомани.До сега не съм чула някой от тях да иска пари от майка си или баща си за трева, примерно.Работят,издържат се сами...бих казала, че са адски мъдри, защото ми "отвориха очите" за много неща свързани с живота.
Относно случая с това момче-не може да бъдете сигурни какъв е бил-наркоман,психично нестабилен...и не мисля, че е правилно да наричате, който и да било "скапан наркоман".Чудно ми е дали някой се е замислял защо младите хора се превръщат в наркомани....

# 34
# 35
  • Мнения: 6 164
Много си права!Има наркомани и наркомани.Познавам хора(с някои съм много близка), които се занимават с трева,амфети и такива глупости, даже не мога да ги нарека наркомани.До сега не съм чула някой от тях да иска пари от майка си или баща си за трева, примерно.

Ами правилно, това не са наркомани. И аз съм имала приятели, които са пушели трева, и аз понякога покрай тях, да сме били на твойта възраст, сега вече не. Това е разликата между пушач на трева и зависим от хероин. Абсолютно няма база за сравнение. 'Наркоман' се използва за 'зависим'. Аз поне така мисля. Абстиненцията е различна и някои хероино-зависими са готови на всичко, явно вече зависи и от психиката - масово продават имуществото си в заложните къщи! Няма място за сравнение. Naughty А защо стават наркомани? Според мен е комбинация от глупост, слаба психика и лоша среда.

# 36
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нямам думи. Дори не зная как да реагирам и какво да коментирам вече.
Само не разбирам, защо казвате Бог да я прости. Защо нея, звучи ми сякаш е виновна тя. Може и да е, но не на нея ще трябва да се прощава.

# 37
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Повечето от нас имат убиец в блока, ако не в същия, то в съседния. Мой роднина беше дал апартамент под наем на "много мили момчета", възпитани и пр. Съседите много им се радваха, става дума за кооперация в центъра на града, пълна с научни светила и пр. Момчетата си имаха и приятелки, много мили момичета. Възпитани. Оказа се, че са сводници, които водят на милите момичета клиенти на час.
Примерно. В блока на девера ми бомба потроши входа и два апартамента. Оказа се, че имал съсед виден "бизнесмен", ама кой да знае какъв е, що е.
Имам още десетки примери.

# 38
  • Мнения: 3 423
хора(с някои съм много близка), които се занимават с трева,амфети и такива глупости, даже не мога да ги нарека наркомани.

Ми какви са? Аскети на прага на манастир?
Тъжна работа, но явно момчето е било на зор,
майката, макар и педагог, сляпа. От любов.
Дано никому не се случва такава трагедия.

# 39
  • Мнения: 1 416
А защо стават наркомани? Според мен е комбинация от глупост, слаба психика и лоша среда.[/color]
Грешка...  Peace

# 40
  • Мнения: 1 079

Ами правилно, това не са наркомани. И аз съм имала приятели, които са пушели трева, и аз понякога покрай тях, да сме били на твойта възраст, сега вече не. Това е разликата между пушач на трева и зависим от хероин. Абсолютно няма база за сравнение. 'Наркоман' се използва за 'зависим'. Аз поне така мисля. Абстиненцията е различна и някои хероино-зависими са готови на всичко, явно вече зависи и от психиката - масово продават имуществото си в заложните къщи! Няма място за сравнение. Naughty А защо стават наркомани? Според мен е комбинация от глупост, слаба психика и лоша среда.
[/quote]   

Не абсолютно на последното ти твърдение - обикновенно първопричината се корени в семейството .И държавата това сме ние т.е. вие които наричате болните хора скапани наркомани без да се замисляте ,защо без да се замислите ,че утре децата ни могат да имат същата съдба ,без да помислите колко деца измряха знаете ли какво беше по улиците , смърт половината от няколко поколения измря набор -79 ,80 , 81 +- разбира се повечето  добри деца .

# 41
  • Мнения: 1 849
Ако искам пълна сигурност и хармония ще отида в Родопите.
Избрала съм да живея в града и си давам сметка за цената, която може да се наложи да платя.

Проблема е, че там се случват други неща. Живях там пет години и преживях най-кошмарните епизоди от живота си!!

Познавам доста наркомани които са продали покъщнината на родителите си поне няколко пъти.
Не мисля, че е правилно да осъждате хора когато никога не сте преживявали абстиненция....
Не оправдавам момчето, но да даваш мнение за нещо което никога не си преживявал....

"Държавата ни е виновна"??? Ако децата ни имаха авторитети които да следват, не разврата на Бритни Спиърс или да имитират други хомосексуални певци и артисти....Ако ценностите не се диктуваха от насилието на телевизията  и киното...Но авторитети няма, защото е много модерно да си разведен, да имаш любовници...Кои авторитети да следват децата...
Виновни са родителите!!!!!!!!!! Виновен е всеки един от нас, защото си затваряме очите и когато стане нещо изразяваме възмущение, а после се затваряме отново в нашия си живот и собствения си егоизъм!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 244
В "моето" не чак толкова далечно училищно време си съществуваха тези неща. Познавала съм наркомани, които не са искали пари от родителите си, но ги "крадяха" и разпродаваха бижута, техника и др. вещи.

Както и да е. Скоро водихме един разговор с родителите ми точно по повод тези "зачестили" случаи на насилие сред ученици. Същите неща са се случвали и преди - и по тяхно време. Това си е истината. Фактът, че някой може и да не помни или да не е попадал просто в такава среда или на такава случка, не я променя. Нито това, че не е писано по вестниците.

Сигурна съм, че ако питате някоя моя бивша съученичка, която не е имала досег с наркоманите от гимназията ни, тя също ще каже, че такива работи по нейно време не е имало. Имало е, ама тя не ги е знаела.

# 43
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Когато започна да се възмущавам от младото поколение и да разправям, че ме е страх да ходя по улиците, гледам да се освестя овреме, да се плесна по лапите и да си призная, че одъртявам.

Това е едно загубено поколение, пише в един френски вестник от 1777 г.  Mr. Green
Аз също съм познавала наркомани, стечение на обстоятелствата ме възпря от опити с наркотици и пр, и пр. И в женски сбивания съм участвала, бла-бла.
Благодаря, че сега има информация, защото иначе дезинформацията ни караше да гледаме света като в мъгла, през розови очила.


ПП. Бях на десет и вече бях виждала две убийства-по време на извършването на едното бях неволен свидетел. Просто живеехме на главен булевард в града. Тъжно е, че хората са от най-лошите животни и не убиват за храна или защита, а за по-прозаични неща, при това себеподобни.

# 44
  • Мнения: 857
хора(с някои съм много близка), които се занимават с трева,амфети и такива глупости, даже не мога да ги нарека наркомани.

Ми какви са? Аскети на прага на манастир?
Тревомани  Mr. Green
Сега сериозно...Това,че тревата спада към графа наркотици не значи,че щом съм пушила(ПРИМЕР) съм наркоманка.Плюс това тревата създава психологическа зависимост.Наркоман се използва за зависим, както каза някой по-горе...А дрогата, включитлено цигарите и алкохола създават силна зависимост.По тази логика пушачите,които не са малко в този форум,също трябва да са наркомани, въпреки, че цигарите са легален наркотик.Бих използвала думата наркоман за човек, който се боцка всеки път, когато имА  възможност...който живее единствено и само,  за да вземе поредната доза.Всеки  си е изградил някакво мнение по даден въпрос.Това е моето мнение.
Относно причините...Всичко опира до възпитанието и семейството.Когато има подкрепа и разбиране в семейството,това прави детето по-способно да се справя  с проблемите.Липсата на тези неща води до безпомощност.Също така има проблем ако детето е всячески ограничавано или прекалено разпуснато(принципа"прави,каквото щеш")В двата случая детето, което расте, изгубва способността да взема самостоятелни решения и да прави избори.Когато това дете стане тийн очаква някой друг да взима решенията вместо него, примерно компания-предлагат му цигари,алкохол,трева...казват му "Всички го правят,Така изглеждаш по-зрял,забавно е , защото е забранено,ако не го направиш повече няма да излизаме с теб".. и всякакви такива .Мисля, че се досещате какъв е резултата.

# 45
  • Мнения: 191
No comment!Все пак живеем в България нали.....тук и най-странното и немислимо нещо се приема за нормално и се случва!

# 46
  • София
  • Мнения: 1 244
Никой не определя подобни случаи като нормални.
Нито някой твърди, че са само характерни за Бг. Но пък и тук все още не се е случвало дете да вземе за заложник цял клас и да застреля няколко души. Каквито истории имаше в Германия и САЩ (се сещам, сигурно не само).

# 47
  • Sf
  • Мнения: 808
Простете отклонението, но едно време гледахме Призраци в блока.

Това е от антибиотика, изСвинете...

# 48
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Рибата миреше от към главата!
Щом във върховете на държавата всичко е объркано, нормално е да има такива сцени и трагедии в ниското! И още/според мен/ - липсва смъртното наказание. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 49
  • Мнения: 2 292
Младежта си е същата, само идеалите и надеждите са други или ги няма иzобщо, zа съжаление. Затова и постъпките и поведението са други.
Дано успеем да предотвратим тежки проблеми при нашите деца в пубертета. Никой не е zастрахован   Sad

# 50
  • София
  • Мнения: 2 100
аз познавах семейството на жертвата лично и много добре, бяхме близки познати, дет се вика почти сме отраснали заедно с двете й деца. знам, че жената сама си гледаше децата и буквално делеше от залъка си, за да са добре те. а като професионалист беше перфектна. още не мога да повярвам какво се е случило и как човек е способен на такова зверство. държа само да отбележа, че убийството не е резултат на моментно спречкване, а е планирано като той й е разцепил черепа с чука докато тя още е спяла преди да стане за работа. според полицията той е употребявал наркотици, но не е пристрастен, за сметка на това са му установили шизофрения, като той не изпитва абсолютно никаква вина за деянието си. питам се и сега какво: невменяем, лудница и след няколко години: освободен за добро поведение, как да спим спокойни в днешно време, кажете!

БОГ ДА ПРОСТИ ЖЕНАТА, ДАНО СЕГА Е НЯКЪДЕ НА ПО-ДОБРО И СПОКОЙНО МЯСТО!

# 51
  • София
  • Мнения: 5 604
Абе не е така. И аз съм ходила на училище и ние сме прекалявали, но да пребиеш съученик до смърт с метален бокс и после да пуснеш клипчето в интернет или пък да скочиш да биеш учителката - да ти кажа такива неща не сме си позволявали!!! Crossing Arms
Да съгласна съм. И ние сме били тинейджъри, но...не като днешните! Имам брат на 17 години. Еми...нямам думи просто!

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 6 174
Каквото и да си говорим ,сега времената са други - много по-трудни за повечето хора.Разкъсвайки се да работят по 10 часа на ден ,събота,че и неделя  нямат време за децата си. Отвсякъде са  заляти с простотия,насилие и порнография- това са децата,хората  на Демокрацията.Днес не е модерно да си добър,възпитан и скромен,за съжаление.

И съвсем не беше точно така по наше време , имаше винаги и "черните овци",но далеч не бяха толкова "смели" в постъпките си и бяха все пак единици.

# 53
  • Мнения: 177
Искам да ви разкажа за един случай от 70-те години, за когото сега се сещам. В провинциален град две момчета извършват въоръжен обир на банка и вземат солидна сума. После се укриват. Намират ги обаче, защото от събраните доказателства се оказва, че едното момче страда от някаква много рядка болест. Осъждат ги на 'смърт чрез разстрел'. Присъдата е приведена в сила и изпълнена!
Знам, че не е точно по темата, ама не става ли дума zа 1984 година, zа обира в провинциалния
град Хасково? ИzвърШителите са zаловени по_късно и убити чреz раzтрел. СлуШала съм zа тоzи случай доста.

# 54
  • София
  • Мнения: 5 604
Аз пък някак си не мога да се съглася, че разликата между преди и сега е, че просто сега сме по-информирани, а иначе поколенията са си същите!!!

# 55
  • Мнения: 6 167
сигурно е невъзможно да стане, но при такава драма аз сменям апартамента.
ужасно е, съчуствам ви. Бог да проси жената и да тикне синът й зад решетките завинаги.

# 56
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Само че, според новините, се говори, че синът е шизофреник. Спомням си, че имаше случай в Благоевград, пак син, болен от шизофрения уби майка си и брат си.
И в двата случая майките май са учителки и в двата случая не са били лекувани момчетата.
Питам се защо.

Общи условия

Активация на акаунт