Няколко въпроса към тези с Хашимото. Алтернативно лечение?

  • 612 867
  • 2 534
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 11
PRODYKTITE NA FOREVER LIVING POMAGAT NA JLEZATA,KATO DISTRIBYTOR VI GO KAZVAM

# 196
  • Мнения: 902
не се спряхте с рекламата!!! #Cussing out #Cussing out

# 197
  • Мнения: 11
NYama reklama tarsya spasenie. V$ERA BYAX PRI DYADOTO VSI$KO E BEZ BOLKA <NE KATO TEZI V SOFIYA _BYAX I TAM.OTNOVO TRYABVA DA XODYA <KAZA MI KAKVO NE TRYABVA DA YAM I PIYA.
BOLI ME MALKO SAMO GLAVATA <NO TOWA E DOBRA REAKCIYA _ZNA$I DEISTVA METODA <DNES NE ME DYSHI ,kakto v4era

# 198
  • Мнения: 2 282
Рени, цитирала си вече конкретно лечение с алое, достатъчно е, няма нужда от много постове с рекламна цел.
Пиеш толкова много неща, предприела си толкова много неща, че е трудно, ако имаш положителни резултати, да се разбере от какво са. Но те разбирам - човек търси лек за себе си, не принципно ноу-хау... Стискам палци да имаш чудесен ефект!
Моля те, следващия път намери начин да пишеш на кирилица!

Последна редакция: вт, 25 авг 2009, 14:01 от Сребърен облак

# 199
  • Мнения: 4
Браво Рени , редваме се ,че успя да отидеш и най важното е ,че не те е боляло. Радваме се също ,че ще се лекуваш нормално ,а не тези глупаци от софия да те изнудват. Сигурни сме ,че ще има резултат и ще бъдеш излекувана.

                            УСПЕХ !!! newsm10 smile3501 hug

# 200
  • Мнения: 11
Zdraveite!
Az ne piya aloe,no samo sam distribytor ,no ima koito go piyat to obshto 4isti -detox na organizma plus vitaminite t samoto lekarstvo.Az piya oy canadskite Kalcii ,magnezii,zink plus birena maya ot nemskata s vitaminiokolo 6 leva e,valeriani i drygo za nervite 1 godina piya FOLIEVA KISELINA i LEVKOCITITE SA MI NORMALNI,DOKTORkAta se 4YDI ,no tova e ot FOLIEVATa ,kato i kazax SE RADVA $E Sam pila a ne mi kazvaAz ne se xvalya s nishto No sam RexaBILITATOR i mnogo 4eta i tarsya zashtot VIDYAX ,4e DOKTORITE ZnAYAT L TIROKSIN I METHIZOL na KOITO SAM AZ,KOITO MI NAPRAVI YJASNI BOLKI PO STAVITE.Az XODIX i PRI D-R Atanas MIXAILOV -ot mama.bg i toi se xvana za glavata s dozata METHIZOL .OT nego NAY$IX ,4E NE TRYABVA DA OSTAVAM BEZ MAGNEZII ZA SARCEBIENETO<DADE PAKET BILKI NOMER EDNO OT APTEKATA  NA VIKTOR UGO   ABANA _PAK E ZA SARCEBIENETO<PROPOLIS # PO)30-40  KAPKI ,postoyannite BOLKI V GARLOTO PAK SA OT JLEZATA  SEGA NAMALYAXA.RAZBERETE ME PRAVILNO PROSTO SPODELYAM I SHTE SE RADVAM <AKO SAM VI POLEZNA S NEsHTO.
DYADOTO ZABRANYAVA-SHOKOLAD<KAFE<KOLA PEPSI <ZAMRAZENI MESA<TOPLO I STYDENO ,pREPORA4VA  nezamrazeno MESO,POve4e salati plodove i zelen4yci yavno da se 4ISTyA oT XIMIYAtA DETo iZpiZ zA !  GODINA <A toi kaza 4e SAM GO IMALA OT %-^ GODinI ,DA DYSHEShE me ,no mislix ,4e SA samo nervite DOKATO NE STIGNAX PRED INFARKT S !40 pyls.DYADOTO SE IZKAZA LOSHO ZA TEZI TAI NE NAY$ENI REZA$I V SOFIA <PRI KOITO I AZ BYAX SEPTEMVRI 2008<NO POVYARVAITE MI NISHTO OBSHTO MEGDY TEZI V SOFIA I DYADO TANIO.AKO NYAKOI SE INTERESYVA OT NEGO SHTE MY DAM TELL I ADRESA.OT BURGAS OTIVA CYALO MIKROBYS$E S XASHIMOTO I<DIABET_LEKYVA GO I e po LESNO <NO NIE V SoFIA Sme oREl rak i ShTykA.

# 201
  • Мнения: 2 282
Стейси, видях подписа ти и чукнах да видя последните ти мнения, за да видя на каква диета си. Видях нещо, което ме подсети за тази статия, която прочетох наскоро, свързана с храненето и метаболизма.
Цитирам:
Цитат
Следващата реакция на организма ще е спад в нивата на някои хормони и забавяне на метаболизма. В крайна сметка ще сте принудени да прекратите диетата. Лошото е, че за времето през което не сте консумирали въглехидрати, вашият организъм може да е отвикнал да ги използва по предназначение и да складира като мазнини всеки грам от тях. Това е сериозно метаболитно разстройство, при някои случаи продължаващо цял живот.
......
Все повече хора, привлечени от бързите „резултати” на тази диета, впоследствие се оплакват от различни здравословни проблеми. При мен идват клиенти получили проблеми с бъбреците, хормонални нарушения и нередовен менструален цикъл.

Защо го пиша? Защото в къщи нисковъглехидратната диета беше популярна. Бях на Аткинс няколко месеца преди да ми открият хашимото. Първо отслабнах, после качих повече килограми, отколкото бях свалила, че се и разболях. Менструацията на сестра ми изчезна, при майка ми се получи тотален хормонален дисбаланс и после пак надебеля... и никоя от нас не обвини храненето за това. Сега вече имам доста повече знания и знам какво прави небалансираното хранене, но дори и аз се сепнах, като прочетох всичките ни симптоми, описани в една статия, заедно с вероятната причина за тях. Не казвам, че съм се разболяла само от диетата, но със сигурност съм си навредила.

# 202
  • Мнения: 11
АЗ Са6то буах много слаба ,но сега ка4их близо 20 килограма.организма има нуйда от вси4ко по-малко.А ваглехидратите барзо деистжат ,когато си нервен .При мен спада кравната захар,когато гладужам и после уам в несвуаст

# 203
  • София
  • Мнения: 6 797
Я каква тема имало тук.  Heart Eyes
Записвам се и се връщам да чета! Party

# 204
  • Мнения: 1
 здравейте    steisito_91
направи ми голямо впечатление  вашия случай и посещението при дядото. бихте ли ми помогнали. опитах се да ви намеря по скайпа. моят меил е kiat@abv.bg

# 205
  • Мнения: 4
Сребарен облак  Здравей мила аз не се подлагам на никакви диети и пиша от на дъщеря си регистрацията тя е стейси и е на 18 год тя се подлага на тази диета и тя е писала тези постове. Аз съм на 38 год. само влизам в сайта за да помогна на някой който се нуждае от обесняние и иска да се лекува от тази коварна болест хашимото. За диетата постояно повтарях на дъщерями да я спира че е много вредна и тя е спря.Сега е при  доцент Байкова и и иззготвят индивидуална диета. Справя се отлично със свалянето на кг . И диетата която прилага не е вредна и е успешна.

# 206
# 207
  • Мнения: 263
Здравейте и от мен.
Прочетох цялата тема. Аз съм някакъв рядък случай имам Хашимото и Базеда и се люшкам между двете вече 6 години. Преди 2 години близо поподнах при една ендокриноложка и тя се опитва да ме оправи. Ходих на въпросното цепене на небцето при този д - р Николов. Дадох маса пари и след месец ме приеха в болница. Искаха да ме оперират, но не се съгласих. Лекуващата ме лекарка също каза, че се надява да се оправя без операция. Мисля да пробвам с алтернативно лечение. Но не искам да ме оперират. Този метод с рязането е болезнен, съмнителен и не дотам ефективен. Тези двамата взимат маса пари. Карат те да си купуваш някакви неща от тях за много пари. Като спреш лекарствата по техен съвет попадаш с криза в болницата. Ако някой може да ми помогне с нещо - слушам Ви.

# 208
  • Мнения: 11
Az byah i pri d-r NIKOLOv ,no reje fizakat a ne lekaryat,byax i pri Dyado Tanio ot Galabwo.Ot dyadoto nyama tazi bolka i xryshtene,koeto 4yvah az .Ve4e vtori den sam sled rezvaneto po nebceto ot dyadoto vsi4ko zarastna.Te sa se y4ili ot dyadoto ,no...............Ot men yspex v ozdravyavanetoRIT
Гост
   
   
Re: Някой знае ли нещо за автоимунния тиреоидит на Хашимото
« #464 Четвъртък, 14 Май 2009, 03:17 »
   Отговори с цитат
Двеста милиона човека на нашата планета страдат от заболявания на щитовидната жлеза
12 май 2009, 16:51
Консултации
изпрати на приятел
Разпечатай
Древногръцките лекари са асоциирали щитовидната жлеза със щит, защото тя прикрива отпред гърлото, гръкляна и хранопровода. И по този начин защитава органите на два основни човешки процеса - постъпването на храна и въздух. По форма тя прилича на пеперуда, но по своята същност и функции се определя като диригент, ръководещ целия организъм.
Щитовидната жлеза е малък, но много важен орган от ендокринната система. Тя контролира органите и системите по специален начин - отделя в кръвта специфични биологически активни вещества - същите тези хормони.

Точно те обезпечават обмяната на веществата, увеличават или намаляват топлообмена, засилват окислителните процеси, спомагат за отделянето на водата и калия от организма, влияят на процесите на растежа и развитието. Хормоните участват в регулирането метаболизма на мазнините, белтъчините и глюкозата.

Нарушената функция на щитовидната жлеза влече след себе си промяна теглото на тялото, обема на мускулите, нивото на холестерола и т.н.

Сърдечната, нервната и костната система на човека, тяхното състояние и функции са непосредствено свързани с работата на щитовидната жлеза. И най-вече с това, доколко активно тя синтезира хормоните Т3 (трийодтиронин) и Т4 (тироксин).

От дейността на щитовидната жлеза зависи обезпечаването на организма с енергия. Ако тя изработва повече от необходимото хормони, обмяната на веществата се ускорява, ако изработва недостатъчно хормони - тогава тя се забавя.


ОСНОВНА РОЛЯ ЗА НОРМАЛНАТА РАБОТА НА ТОЗИ ОРГАН ИГРАЕ МИКРОЕЛЕМЕНТЪТ ЙОД

Основна роля в синтеза на хормоните има наличието на йод в организма. Ако постъпва в малки количества, дейността на жлезата се нарушава. А той постъпва в организма с водата, въздуха, растителната и животинската храна. По света има много райони, където йодът в почвата не достига. В такъв случай съответно трябва да се запълва този недостиг. В много страни се добавя йод в различните продукти, преди всичко в солта. Слага се дори в храната на кравите, за да може млякото да се обогати с този микроелемент. И, разбира се, човек трябва да наблегне на продукти, които поначало са богати на йод. На човешкия организъм е необходимо малко количество йод на ден - не повече от 200 мкг. Но той трябва да постъпва редовно. Там, където има значителен недостиг, се забелязва ръст на хората, страдащи от слабоумие. Морските крайбрежия са богати на този елемент, там и въздухът е наситен с йод. А японците традиционно включват в менюто си не само риба и морски продукти, но също и водорасли, и соя. В тази страна нормалната доза йод е по-висока, отколкото при нас европейците.


МНОГО ТРУДНО МОЖЕ ДА СЕ НАТРУПА ИЗЛИШЪК ОТ ЙОД, НО АКО СЕ СЛУЧИ, ТОВА ЩЕ НАВРЕДИ

Нанесете на вътрешната част на китката йодна “мрежичка” и проследете кога ще изчезне тя. Ако това се случи след два-три часа, значи имате достатъчно йод в организма. А знаете ли, че дефицитът на йод може да се запълни и ако той се нанася върху кожата, особено пък ако постъпва директно в кръвта - това става при обработване на ранички.

Но трябва да отбележим и нещо друго важно. Не само недостигът, излишъкът на йод също може да предизвика нарушаване функциите на щитовидната жлеза. И въпреки това, съвременната хранителна промишленост продължава да изкарва на пазара йодирани продукти. А те могат да навредят на здравето на хората, особено на тези, които страдат от бъбречни болести. Излишъкът на йод се изкарва чрез бъбреците и може да ги раздразни. Но по този повод мненията на учените се разделят. Според някои специалисти, йодът може да нанесе вреда, само ако постъпва повече от 500 мкг на ден. Но такова количество трудно може да се набере, дори и чрез йодирани продукти.


НАЙ-ГОЛЕМИЯТ ВРАГ НА ЩИТОВИДНАТА ЖЛЕЗА СА РАДИОАКТИВНИТЕ ВЕЩЕСТВА

Щитовидната жлеза най-много страда, когато в организма попаднат радиоактивни вещества. При условия на радиоактивност, която, дай Боже, да не се случва в големи мащаби, щитовидната жлеза взема нужният й микроелемент от атмосферата. Това са така наречените ендемични райони. И ако жителите в тези райони биха употребявали йодирана сол, те биха пострадали по-малко. Тогава същата тази важна жлеза не би поемала с такава “алчност” йод-131 от атмосферата (т.е. радиоактивен). Затова впоследствие в такива райони се забелязва силен ръст на рак на щитовидната жлеза. Особено страдат децата, защото обемът на този орган при тях е много по-малък и те са по-уязвими.

Функцията на щитовидната жлеза може да се наруши и при прием на някои лекарства - това са най-вече препаратите, съдържащи естрогени и глюкокортикоиди. Някои препарати за сърдечни болести също рязко увеличават съдържанието на йод в кръвта. Затова хората, страдащи от заболявания на щитовидната жлеза винаги трябва да се консултират със специалист, когато се налага да приемат и лекарства за сърдечни заболявания. Понякога може да се наложи изцяло да се откажат от тях.

ВНИМАНИЕ!
Най-ефективна защита от радиация е приемът на стабилен йод и то ако се приеме 6 часа по-рано. Но ако вече се е случило заразяване, пак има полза от такава терапия - например в следващите 36 часа. Обаче с всеки един час ефективността от тези мерки се понижава.


СЛАБОСТ, РАЗДРАЗНЕНИЕ, СЪРЦЕБИЕНЕ, БЕЗСЪНИЕ, ТОВА СА ОСНОВНИТЕ СИМПТОМИ

Нарушенията и болестите на щитовидната жлеза по принцип се откриват случайно. Например бръсне се сутрин мъжът и изведнъж забелязва, че му е подпухнала шията.

На жената пък с труд й се удава да закопчее блузката си. Това не трябва да ви плаши, просто трябва да ви накара да се прегледате при специалист. Особено пък ако в последно време се усещате по-слаб, че страдате от безсъние, или пък се дразните от дреболии. Другите симптоми са покачване, или точно обратното - понижаване на теглото, нарушен сърдечен ритъм също. Освен това често ви тресе, или точно обратното - горещо ви е. И не на последно място - ако гласът ви започне да става по-хриплив.

Това са общо взето симптомите за нарушена функция на щитовидната жлеза - независимо понижена, или повишена. С една дума - това са симптомите или на хипертиреоза, или на хипотиреоза. Подобни симптоми трябва да ви насочат не към кардиолог или невролог, а точно към ендокринолог.

Двеста милиона човека на нашата планета страдат от болести на щитовидната жлеза и много от тях не подозират за това. Повечето са жени. А преобладаващата част от тези заболявания, ако не се оставят на самотек, се поддават на лечение. Затова при най-малките подозрения, е по-добре да се изследвате.


ОТСЛАБНАЛАТА ФУНКЦИЯ НА ЖЛЕЗАТА ПОГРЕШНО СЕ ПРИЕМА ЗА БОЛЕСТТА НА АЛЦХАЙМЕР

Добрият ендокринолог може чрез опипване на добие представа за състоянието на жлезата. Но се налагат и допълнителни кръвни изследвания за нивото на хормоните. Ако специалистът напипа възли, се назначава ултразвуково изследване, в някои случаи пък се налага пункция. С помощта на шприц се изтеглят клетки от жлезата и се подлагат на хистологично изследване.

А сега на вашия въпрос. Да, както и другите органи, така и щитовидната жлеза старее с възрастта. Ето в какво се изразява този процес. В жлезата се появяват възелчета, а практически всички, навършили 90 години, получават възли. Съответно почти наполовина се понижава и синтезът на хормоните.

Понякога заради старческа хипофункция на щитовидната жлеза, човек става апатичен, вял, със забавени реакции, с неловки движения. На хората около него им се струва, че на този човек необратимо са се понижили умствените способности. Други дори се съмняват да наличие на болестта Алхаймър.

А в крайна сметка, често излиза, че виновна за всички тези нарушения е именно отслабналата функция на щитовидната жлеза. И след провеждане на необходимото лечение и корекции в храненето, човекът сякаш се преобразява. Той реагира на събитията около себе си, с удоволствие чете, започва все повече да се разхожда. Въобще у него се пробужда интересът към живота. Е, виждате, че ненапразно щитовидната жлеза се нарича диригент на нашия организъм.


ДВА ПРОТИВОПОЛОЖНИ СИМПТОМА ОТРАЗЯВАТ СЪСТОЯНИЕТО НА ТОЗИ ОРГАН

Сърцето при хипертиреоза страда от тахикардия, т.е.


учестен ритъм, а при хипотиреоза - от брадикардия, т.е. забавен ритъм. При хипертиреоза мускулите се отпускат, а при хипотиреоза получават спазми. Човек става хипер емоционален при хипертиреоза и апатичен при хипотиреоза.
Болните с хипертиреоза страдат от диария, а при хипотиреоза - съответно от запек.
Страдащите от хипертиреоза се изпотяват обилно, а тези с хипотиреоза винаги изпитват мръзнене.
Както виждате два противоположни набора от симптоми.


ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ...

Достатъчно е човек да изяжда по 25 г морски водорасли (суха маса) веднъж в седмицата и така ще удовлетвори потребността на организма си от йод.

Някои видове зеле (белокочанно и броколи), до известна степен потискат усвояването на йода.

Йодът бързо се изпарява. Затова трябва да държите йодираната сол в плътно затворен съд, за да я запазите качествена.


СТРЕСЪТ ПРЕДИЗВИКВА ХОРМОНАЛНИ НАРУШЕНИЯ

Стресовете и пушенето не само влияят на функциите на щитовидната жлеза. Те са много опасни за нея. Силният стрес може да предизвика хормонални нарушения в организма, като в това число промени и секрецията на хормоните на щитовидната жлеза. Ако стресът се задълбочи, отслабва имунитетът. Само това е напълно достатъчно да се провокира хронично заболяване на жлезата. Що се отнася до тютюна, той определено оказва токсично действие. Цигареният дим съдържа така наречените тиоцианати, които блокират нормалната функция на щитовидната жлеза. А изследователите смятат, че те са способни дори да разрушат някои нейни клетки. При хора с генетична предразположеност към заболявания на тази жлеза, пушенето може да провокира много негативни последствия. А рискът се засилва и при недостиг на йод.

ВНИМАНИЕ!
През 2002 година се провело изследване, в което взели участие 132 двойки близнаци - единият от близнаците бил пушач, другият - не. Резултатите показали, че пушенето увеличава три пъти риска от развитие на болести на щитовидната жлеза.


ПРИЕМАЙТЕ ВИТАМИНИ

Витамин В12

Той е необходим за растежа на клетките и нормалното формиране на кръвните клетки. Препоръчителната доза е 2-3 мг дневно.
Витамин В12 се съдържа в месото, рибата, млякото, яйцата, ядките, бобовите култури. Недостигът на В12 води до анемия и нарушения в работата на нервната система. В резултат на това може да се наблюдава дори частична загуба на съзнанието или изтръпване на ръцете и краката. Витамините са основни хранителни вещества - наред с белтъците, мазнините, въглехидратите и минералните соли. Те са регулатори на обменните процеси, като основното им действие е каталитично. Необходими са за нормалното протичане на всички реакции в организма, за усвояването на хранителните вещества, за растежа и възстановяването на клетките и тъканите. Редовният им внос повишава имунитета и устойчивостта на организма към неблагоприятните фактори на околната среда, подпомага кръвотворенето и функциите на черния дроб и жлезите с вътрешна секреция. Витамините са необходими и за нормално използуване на белтъците, мазнините, въглехидратите и минералните соли.


Нетрадиционната медицина:
СЪЩЕСТВУВАТ МНОГО ЛЕЧЕБНИ РАСТЕНИЯ КАТО ДОПЪЛНИТЕЛНО ЛЕЧЕНИЕ НА ХИПЕРТИРЕОЗАТА

При хипертиреозата на фитотерапията се пада спомагателна роля. Полезни са растенията с успокояващо действие и такива, които подобряват съня и нормализират сърдечната дейност. Много ефективни са смесите от горчивка (твърда песъчарка, родопско прозорче, български лен, българска круша - всички те са разновидности на горчивката), валериана, комунига, дъбова кора, коприва, орехови листа, ленено семе, сладник, пача трева.

Трябва да отбележим, че приемането на смеси от лекарствени растения дава възможност да се подейства както на самата щитовидна жлеза, така и за отстраняване на някои симптоми при хипертиреоза. Има се предвид такива билки, които нормализират сърдечния ритъм и отстраняват дискомфорта в областта на сърцето. Става дума за глог, мента, дяволска уста. Особено внимание заслужават растенията, които едновременно понижават функцията на щитовидната жлеза, защитават сърцето от токсично въздействие и понижават кръвното налягане. Такива са например така наречената бяла трева (пчелник), мокрица (врабчови чревца), а също и малко популярното червено кучешко грозде (катушка). Всички изброени растения оказват успокояващ ефект, който е толкова важен при хипертиреоза.

Предлагаме ви една рецепта с червено кучешко грозде. Това растение много прилича на копривата и се препоръчва при хипертиреоза, съпроводена с нарушен сърдечен ритъм, с безсъние и безпричинно чувство на страх.
Залейте една супена лъжица от растението с една чаша гореща вода и оставете, докато напълно изстине. След това прецедете и приемайте по половин чаша, 4 пъти на ден, половин час преди ядене.


ГОРЧИВКАТА РЕГУЛИРА ПРОИЗВОДСТВОТО НА ХОРМОНИ

Ще започнем с горчивката, която се смята за универсална лечебна билка. На времето дори са я използвали при атеросклероза, хипертония, последствия от инфаркт и инсулт. Горчивката помага при анемия и заболявания на черния дроб, както и при отпускане на матката.

Доказано е също, че тази билка намалява нивото на холестерол, спомага за разнасянето на кисти и миоми, нормализира месечният цикъл. Тази билка лекува и заболявания на ендокринната система, дори се приготвят препарати с нея, защото оказват силно въздействие на щитовидната жлеза, регулират нейната функция, ликвидират дифузните изменения и отстраняват многобройните токсични явления в организма.

Залейте 10 г суха горчивка с 200 мл гореща вода и оставете за 12 часа. От получената настойка се приема по една супена лъжица, 3 пъти на ден, непосредствено преди ядене. При тахикардия и отоци можете да увеличите дозата до 2 супени лъжици на един прием.


НАСТОЙКА ОТ ГЛОГ ПОМАГА ПРИ ХИПЕРТИРЕОЗА

Неведнъж сме писали колко ефективен е глогът при сърдечносъдова недостатъчност, при стенокардия и мъждукаща аритмия, особено в климактеричен период. Но тази билка е полезна и при хипертиреоза.

Сложете 10 г глог - цветчета с листата, - в 100 мл водка или 70-градусов спирт. Нека сместа престои известно време, след това се филтрира и се слага в тъмен съд. От получената спиртова настойка се приемат по 20-30 капки, разредени с вода. Приема се 3 пъти на ден, 20 минути преди ядене. Курсът на лечение е 30 дни. Тук е мястото да подчертаем, че продължителният и безразборен прием на настойка от глог, както и препарати от него, може да предизвика потискане на сърдечния ритъм. Затова, известно време след прием на тази настойка, трябва непременно да похапнете. Не бива да приемате настойката и на гладен стомах, защото това може да провокира чревни спазми, а понякога и повръщане.


МАЩЕРКАТА УСПОКОЯВА

Мащерката е универсално растение. Неговите лечебни свойства са неоспорими. Много ценно лечебно растение и истински “лекар”. Мащерката може да успокои щитовидната жлеза и да я застави да работи в нормален режим. Ето една рецепта:
Залейте 10 г от билката с 200 мл студена вода, сложете сместа да ври 5 минути, след което трябва да престои 45 минути. Пие се по една супена лъжица, 3 пъти на ден.
За лечение на хипертиреозата е най-добре да се използват връхчетата на мащерката, заедно с листенцата. Това чудодейно растение ще ви помогне дори да забравите къде се намира щитовидната жлеза, защото просто ще оздравеете.

Публикациите подготви за печат д-р Стефка Найденова, ендокринолог
   Информирай модератор 
Страници: 1 ... 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32    Отговор Извести ме при нови отговори Маркирай като непрочетени Изпрати темата Изпечатай
Forum.BG-Mamma :: Популярни >>
Здравословни проблеми, здравна каса, здравеопазване
Тема: Някой знае ли нещо за автоимунния тиреоидит на Хашимото    
Отиди на: 

+ Бърз Отговор
Чрез Бърз Отговор, можеш да използваш ВВ код и усмивчици, както и при обикновен отговор. Т.е. ако ги изпишеш правилно, то те ще се появят в съобщенията. Ако не си сигурен в синтаксиса - използвай другата форма за публикуване на мнение и съответните бутони за код и усмивчици.    



neg logo

Нет Ентертейнмънт Груп ООД 2002-2009 BG-Mamma.com Всички права запазени

За нас | За реклама | За контакти | Корпоративен блог

Приятели: Пумпелина, Тон Бонбон, ДБМ, СНБМ, сп. Кенгуру, Аз-Жената, Зачатие, Biberonbg.com, ide.li, Ла Лече

Powered by SMF 1.1.10 | SMF © 2006, Simple Machines LLC

# 209
  • Мнения: 11
Регистриран на: 04 Aug 2007
Мнения: 40
Местожителство: Варна
   
МнениеПуснато на: Thu Sep 20, 2007 8:33 pm    Заглавие: Диляна Узунова, Асистент Супервайзор    Отговорете с цитат
Възползвайте се от полезните свойства на АЛОЕ ВЕРА!

12 август 2005 г. бе страшна дата за мен. На този ден ми поставиха диагноза тумор на щитовидната жлеза. Лекарите бяха категорични – необходима е незабавна операция. Направиха ми пълни биохимични изследвания, които бяха показателни за сериозен възпалителен процес. Желязото в кръвта ми почти напълно липсваше – развивах желязодефицитна анемия. Холестеролът беше висок, като резултат от начина ми на хранене и стреса. Истината е, че преди да се почувствам зле от тумора, който бавно е изсмуквал жизнените ми сили, аз изобщо не се замислях как живея. Ежедневието ми бе много динамично, стресът се трупаше от години, а вечер с приятели „релаксирах” на маса. Всичко това ми се отрази пагубно, но се замислих, чак когато започнах да ставам нетрудоспособна, когато вечер не можех да спя, защото „нещо” постоянно притискаше гърлото ми и на моменти не можех да си поема въздух. Отделно имах и сърдечни оплаквания – учестен пулс, бодежи, затруднено дишане.

Поставената диагноза ми подейства като шок. Умът ми не я възприемаше, не исках да повярвам, че всичко това се случва на мен. С душата си усещах и вярвах, че не само скалпелът е в състояние да оправи проблема ми. Исках да опитам и друг начин на лечение и още същия ден започнах да го търся. От дума на дума, от близки и познати, стигнах до моя спонсор – Димитър Николов. Споделих проблема си с него, а той ме запозна с полезните свойства на растението алое вера и как мога да се възползвам от тях. Повярвах му. Оказа се, че в групата си той има още няколко случая подобни на моя и при всички резултатите са били положителни. При мен ще отнеме повече време, но „вярвам” е ключовата дума в съвместната ни работа.

Започнахме с драстично изчистване на организма. Една седмица пиех три пъти по 200 мл гел от алое вера на ден. След това го замених с нектар от алое и боровинки, като дозата свалих на 3 по 100 мл, и комбинирах с Gin-Chia и Forever Lycium Plus. С гела и нектара не се разделям и до ден днешен (3 по 50 мл), като ги редувам. В последствие включих Nature-Min, пчелно млечице, „Зелени поля”, Arctic-Sea и Garlic-Thyme. Промених начина си на живот и хранене. След един месец с продуктите на ФЛП си направих нови биохимични изследвания, както и ехография на щитовидната жлеза. Ефектът беше очевиден. Желязото в кръвта ми вече бе в норма, което показваше, че възпалителният процес е спрял, а и ехографията го потвърждаваше. Лекарите не можаха да повярват. Аз самата се чувствах като нов човек. След втория месец отново направих ехография. Туморът бе започнал да намалява. Упорито продължавам да използвам продуктите на ФЛП п
Публикувано на: Вторник, 28 Юли 2009, 16:16
Публикувана от: pepvaneva

Общи условия

Активация на акаунт