За или против тампоните!!!

  • 5 624
  • 85
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 070
Понеже съм я преподавала тази информация, ще ти я кажа и на теб. Не изчетох темата, може да се повтарям. Теоретично можеш да стоиш с тампон 8 часа, но се препоръчва не повече от 4. За нощем - изключено. Синдрома на токсичния шок се дължи на стафилококи - имаш ли инфекция ползването на тампони може за предизвика този синдром - предизвиква отделянито на токсини. Нямам време в момента да изровя медицинската инф и да прочета терминологията. Доста опростено го казах, а не е. Предполагам знаеш - купувай си тампони според силата на течението-  колкото по-силно - толкова по-голям и плътен.
С апликатор са много добри. Аз  лично ползвам рядко

# 31
  • Мнения: 2 070
Тампоните нямат нищо общо с гъбичките..

# 32
  • София
  • Мнения: 1 326
Сега ползвам само когато се налага. Преди -постоянно, обаче си навлякох бяло течение........пия лекарства-не минава............гинекологът накрая ме пита да не би  ползвам тампони и като разбра, че да-каза веднага да ги махам и така всичките ми проблеми отлетяха........  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 865
50:50,т.е. от втория ден.но май отдавна не ми се е случвало да ползавам smile3534

# 34
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
могат ли да се ползват тампони при жени, които са със спирала?

# 35
  • Мнения: 5 577
В живота си веднъж си сложих такова чудо, едвам не умрях, ба*ти кошмара. РЕве ми се и сега като се сетя. Отивах на кафе с вписващи тук форумки, могат да потвърдят колко ужасно се чувствах - като замаяна, едвам седнах. На третата минута излязох от барчето и отидох да търся превръзки по магазините.  Sick

# 36
  • Мнения: 1 233
Аз ползвам и тампони и превръзки - фифти-фифти. Нямала съм засега проблеми и оплаквания с тампоните.

# 37
  • Мнения: 4 473
Без тях не се виждам просто. За навън говоря, в къщи не стоя с тампон никога.

Само аз ли нямам проблем с функционирането на търсачката?

# 38
  • Мнения: 6 891
От няколко години ползвам само тампони. Трудно ми е да си представя да ползвам пак превръзки, много са ми неудобни. И спя с тампоните също. След 3-4 дена от началото на цикъла, когато вече е по-слабо си слагам понякога превръзка вкъщи.

# 39
  • Мнения: 53
само тампони

# 40
  • Дъблин
  • Мнения: 330
Само тампони, откакто ги открих преди 5-6 години. Не мога да си представя да се върна към превръзките, запарват ми кожата ужасно.
Не мисля, че пречат на каквото има там да изтече, просто го абсорбират по-близо до източника, така да се каже  Embarassed
Не знам дали могат да доведат до инфекции, спазвам правилото да се мият ръцете и ПРЕДИ поставянето им.

# 41
  • Мнения: 6 155
В живота си веднъж си сложих такова чудо, едвам не умрях, ба*ти кошмара. РЕве ми се и сега като се сетя. Отивах на кафе с вписващи тук форумки, могат да потвърдят колко ужасно се чувствах - като замаяна, едвам седнах. На третата минута излязох от барчето и отидох да търся превръзки по магазините.  Sick
Това е защото не си го сложила както трябва  Laughing
Първият път когато сложих и аз бях по същия начин  ooooh! Crazy

# 42
  • Мнения: 1 735
Много против тампоните съм.

# 43
  • Мнения: 5 577
В живота си веднъж си сложих такова чудо, едвам не умрях, ба*ти кошмара. РЕве ми се и сега като се сетя. Отивах на кафе с вписващи тук форумки, могат да потвърдят колко ужасно се чувствах - като замаяна, едвам седнах. На третата минута излязох от барчето и отидох да търся превръзки по магазините.  Sick
Това е защото не си го сложила както трябва  Laughing
Първият път когато сложих и аз бях по същия начин  ooooh! Crazy

 Sick Sick Sick Ами то ... колко начина има?
Пребледнях, явно нещо на психическа основа беше - майка ми така каза.

# 44
  • Мнения: 9 901
сериозно ли това е тема за Клюкарника? Поне се осветлих, че авторката не носи бельо.
упс, поправям се - не носи гащи. За мене всичко е гащи, прашките също.

Общи условия

Активация на акаунт