Отговори
  • Мнения: 103
Искам да попитам работещите майки как се справят в моментите когато децата им са болни.Помага ли им някой?Как отсъстват от работа?Колко често им се налага да го правят? Thinking

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 20:14 от chiara1978

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 132
Абе зависи колко е болна...Ако е горе-долу добре/ не особено висока температура, без повръщане, сравнително жизнена/ се доверявам на бавачката с уговорката да ми се обади веднага при някаква дори и лека промяна към по-зле. Ако усетя, че наистина не е добре си оставам вкъщи.

# 2
  • Мнения: 1 416
За повече от година съм отсъствала 3 пъти. Георги се грижи за Маргарита, когато е болна.  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Бавачката, бившия ми мъж, майка ми, аз... В този ред  Embarassed, който е свободен.

# 4
  • Мнения: 420
Заради тези разболявания ми се наложи да напусна.Налагаше ми се да отсъствам през седмица,защото няма кой да ми го гледа.Спрях го от ясла,спрях работа и спря да боледува.Много е трудно когато няма кой да ти гледа детето и за един час.Чудя се хората които нямат баби и гледачки как се справят?Особено ако са с болнави деца.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 610
Като работех основно таткото го гледаше,ако той не можеше тогава някоя от бабите но си умирах от притеснение с тях защото все не са разбрали кое лекарство,колко пъти и т.н.т  #CrazyДаже веднъж свеки ме пита дали с "антимико бета" препарат за гъбички по краката да му почисти гурелите от очите #Cussing out и аз веднага се прибрах.Та така с прехвърлянето на грижи.

# 6
  • Мнения: 14 897
Заради тези разболявания ми се наложи да напусна.Налагаше ми се да отсъствам през седмица,защото няма кой да ми го гледа.Спрях го от ясла,спрях работа и спря да боледува.Много е трудно когато няма кой да ти гледа детето и за един час.Чудя се хората които нямат баби и гледачки как се справят?Особено ако са с болнави деца.
Като при тебе. Същата история.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Взимам болнични и си гледам детето. Предната зима боледуваше доста по-сереиозно и по-често. Таткото също вземаше болнични и се редувахме. Не съм имала проблеми с началството.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 552
И аз скоро напуснах заради това.Дават по 7 дни болничен и на децата не им стига да оздравеят както трябва.Вторият близнак се разболява 2-3 дни след първия и ходи с остатъчна кашлича и се получи рецидив и се наложи да си остана постояно вкъщи.Не боледуват много,но чух подмятания на шефа и напуснах.Гледам си децата сама, макар да има свободни баби, но никой не иска да се занимава с нас по-дълго време.Свекърва ми пропуска лекарствата и ми мърмори ,че съм ги тъпчела с такива.Най- добре аз да си се отравям сама.

# 9
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Ами,преди да изляза в майчинство,когато Боби се разболееше си го гледах във къщи.Нямаме баби наблизо на които да разчитам.Взимам болнични и работа,която мога да свърша от вкъщи и така.

# 10
  • Мнения: 14 133
Моята майка  Peace

# 11
  • Мнения: 2 700
Това са единствените пъти, когато бабите са се включвали в гледането. Освен това и мъжът ми може да си позволи да отсъства и да си работи вкъщи. За осем години аз един единствен път съм ползвала болничен за гледане на дете. Иначе ми се е случвало и болна (по-точно не напълно оздравяла) да я мъкна в службата с мен.

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
Слава Богу, Ники  почти не боледува. Но в редките случаи, когато се е налагало да си остане вкъщи за 2-3 дни, е оставала с татко си или сме викали баба, ако и двамата сме заети. Нямам никакъв проблем да ползвам болнични, но просто не се е налагало, което е чудесно. Ако, не дай Боже, се разболее сериозно, ще си остана аз вкъщи. И без това няма да мога да работя, ако знам, че той е зле Sad

# 13
  • София
  • Мнения: 4 865
комбинираме се - аз или съпругът ми оставаме у дома, често разчитаме на свекърва ми, която не работи и се е обявила "в полза на децата"
забелязвам, че боледуват все по-рядко - дали пораснаха, или ваксината действа newsm78

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Обикновено свекърва ми. Аз досега два пъти съм излизала в болнични за почти 6 години. По принцип, първия ден аз излизам от работа и ги водя по лекари, за да се установи какво им е, набавям лекарствата, организирам гледането и от втория ден поема баба им. Аз съм оставала вкъщи когато вадиха на Наталка сливиците и когато и двамата се разболяха от шарка.

Слава богу, боледуват много рядко вече /да чукна на дърво/ и нищо сериозно не ги е сполетявало, та баба им се справя.

Общи условия

Активация на акаунт