Белтък в урината на бременна

  • 23 414
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 111
Здравейте! Днес си направих изследвания на урината, но в нестерилна чашка. Резултатът показа белтък - положителен. Знам че трябва да повторя резултата и то в стерилна чашка, ще го направя още утре, но се тревожа и незнам какво означава този положителен белтък. Моля ако знаете да споделите с мен. Досега се ровичках в търсачката, но не открих подобна тема. Благодаря ви!   bouquet
п.с. показа и някакви бактери, но знам, че може да са от чашката, ще видим.

# 1
  • Мнения: 1 802
Здравей! Не е хубаво да имаш във урината белтък, говори за бъбречни проблеми. За жалост не от стерилната чашка зависи белтъкът. За бактериите да - трябва да е стерилен съдът. А кръвното ти как е? Имаш ли оттоци? Ако имаш бактерия във урината ще ти направят допълнителни изследвания за да се установи какъв вид е бактерията и на какви антибиотици е чувствителна.

Не се притеснявай преварително! Желая ти успех и притесненията ти да са напразно  Hug

# 2
  • Мнения: 4 111
Здравей! Не е хубаво да имаш във урината белтък, говори за бъбречни проблеми. За жалост не от стерилната чашка зависи белтъкът. За бактериите да - трябва да е стерилен съдът. А кръвното ти как е? Имаш ли оттоци? Ако имаш бактерия във урината ще ти направят допълнителни изследвания за да се установи какъв вид е бактерията и на какви антибиотици е чувствителна.

Не се притеснявай преварително! Желая ти успех и притесненията ти да са напразно  Hug

Здравей! Кръвното ми е 70/110 и е непроменливо, отоци нямам, не съм задържала вода, нямам проблем с изхвърлянето на урина. Затова съм озадачена. Благодаря ти за отзивчивостта!   bouquet

# 3
  • Мнения: 1 416
Виждам, че си отговорила, че нямаш отоци и кръвно, които са най-явните признаци на прееклампсия. Аз преживях такава и мога да ти кажа, че нещата се развиха мигновено в 7-мия месец. По принцип, винаги съм била с кръвно като твоето. Но светкавично взе да се вдига, а аз - да се надувам с часове...
Много теми е имало, няколко момичета от форума редовно сме се разписвали с тях. Пусни "прееклампсия" или "токсикоза на бременността" и ще прочетеш по-подробно.
Сега освен да чакаш нови изследвания, не виждам какво друго можеш да направиш. Не се плаши, важното е, че проблемът е открит. Това е най-ценното в случая!  Peace
Ще чакам да пишеш повече. Насреща съм за всичко!  Hug

# 4
  • Мнения: 4 111
Здравейте отново. Прочетох за прееклампсията и се уплаших какви последици може да има. Не знам защо нямам признаците. Ще видим изследванията и дано всичко е наред.  Praynig Благодаря ви много!!!

# 5
  • Мнения: 4 111
Бързам да пиша - ФАЛШИВА ТРЕВОГА!!! Нито белтък има, нито бактерии!!! Майка ми занесе урината и изчака резултата и сега ми се обади. Обяснили й за белтъка че ставали грешки и сега всичко е наред, а бактериите сигурно са от чашката. Много се бях притеснила, сега съм спокойна и съм ви много благодарна, че взехте така присърце проблема ми. Почувствах се по-уверена.   bouquet   bouquet   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 416
Много се радвам, Лилия! Прекрасна новина...  Hug
Дано да нямаш повече тревоги.
Желая ти весели празници!   bouquet

# 7
  • Мнения: 3 456
Бързам да пиша - ФАЛШИВА ТРЕВОГА!!! Нито белтък има, нито бактерии!!! Майка ми занесе урината и изчака резултата и сега ми се обади. Обяснили й за белтъка че ставали грешки и сега всичко е наред, а бактериите сигурно са от чашката. Много се бях притеснила, сега съм спокойна и съм ви много благодарна, че взехте така присърце проблема ми. Почувствах се по-уверена.   bouquet   bouquet   bouquet
Браво! Весели празници !Празнувай от сърце!

# 8
  • Мнения: 1 802
liliana_R! ЧУДЕСНА НОВИНА! За жалост винаги може да стане грешка в лабораторията и да си изкараме акъла...  Grinning Радвам се за теб! И дано и занапред всичко да е наред с бремеността ти!  Hug

Весела Коледа и Весело посрещане на новата 2007 г.

# 9
  • Мнения: 4 111
Благодаря ви, момичета! Весели празници и на вас! Пожелавам ви всичко добро от сърце - на вас и семействата ви!    bouquet

# 10
  • Мнения: 1 428
Радвам се,че всичко е наред ,но и да имаше белтък пак не е болка за умиране.Всяка втора бременна в третия триместър има белтък в урината и не е задължително това да създава проблеми, като преекламсия например.
Радвай се на бременоста си и Весели празници Wink

Общи условия

Активация на акаунт