Какво да правя а да спим повече?

  • 1 220
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 434
Здравейте,
имам един такъв въпрос - сина ми вечеря с 210 мл. вода и седем лъжички Фризовом но от няколко вчери насам се буди около 3.00 гладен като вълк. Препоръчаха ми каша Лека нощ на Хип за да се засища по-добре но не знам дали не е рано да давам нещо различно от мляко за вечеря! Ще се радвам да ми помогнете!

# 1
  • Мнения: 46 492
Остави детето да те води  Sunglasses
Не вярвам храненето да отнема повече от 15-20 мин., иди до тоалетна, пий една вода и лягай пак  Wink

# 2
  • Мнения: 27 524
Храни си го.
Синът ми на 3 месеца спря нощното хранене и на 8 го започна пак и продължава  Mr. Green

# 3
  • София
  • Мнения: 15 216
Сигурна ли си, че се буди от глад?
Когато моето бебе навърши 6м. и започна да се буди нощем и аз най-напред предположих, че е от глад. Няколко вечери го хранех, но после реших, че няма да го правя повече. А и прочетох някъде (май в Babycenter newsm78), че след навършване на 6 месеца много бебета започват да се будят през нощта, дори и преди да са спали без проблем, и няма определена причина за това.
Не мисля, че е добра идея да се създаде навик на детето да се храни нощем. В нашия случай се оказа, че човекът просто иска да бъде гушкан. Щом се събудеше го вземах при мен и заспиваше без никаква идея да яде. Е, ще трябва да прецениш кое за теб е по-малкото зло-ядящо посред нощ бебе или спящо до теб и таткото  Laughing.
Между другото, Иво спря да се буди през нощта преди около 2-3 месеца. И определено не се будеше от глад.

# 4
  • Мнения: 27 524
Виви, може и така да е, ама с моя не проработи нито гушкане, нито вода. Като е гладен, той пее. Много пъти се буди понякога нощно време, но не пее, ако не е гладен. Мърмори си, играе си, крещи. Но пее ли - значи е глад и друго не признава. Та си е малко индивидуално. Трябва майката да се усети за какво иде реч, че варианти много  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 46 492
Ако приеме млякото, значи е глад  Peace
София по едно време се будеше, защото не й вдигахме щорите в детската, при всеки опит да й подам шише ми го избиваше от ръцете, независимо дали беше с мляко или с вода  Tired но ако приеме млякото, изпие го и заспи като котенце- глад е  smile3521

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Може, не споря.
Исках точно на това да обърна внимание-че трябва да се убеди, че става дума за глад, а не за друго. Защото първата мисъл-поне на мен навремето-е, че детето е гладно. А не е задължително да се буди от това.

# 7
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
Аз давам млечна каша за Лека Нощ от около месец. Има вечери когато изпива цялото шише от 240мл.   Crazy
Има нощи в които се събужда, има и такива в които ме оставя да спя. Обикновенно като се събуди му давам чайче и мажа венците с гел, че са много подути. Но господина решава, че от 3 до 6 иска да спи при мен... Е, снощи не издържах и отидох да спя в другата спалня. Странното е, че повече не го чух дори да мрънка до 6 сутринта.
Имам чувството, че подушва, че съм в стаята и се събужда, за да го гушкам. Няма ли ме, спи спокойно...Малък дявол такъв  Twisted Evil

# 8
  • София
  • Мнения: 1 457
Аз и досега не мога да разбера защо се буди дъщеря ми през нощта  Crossing Arms Не се буди всяка нощ. На периоди е. Мисля, че не е от глад, а от зъби или нещо друго я боли. Интересното е, че ако и дам мляко, винаги го пие и заспива. Ако не и дам, може да заспи, а може и да не заспи  Mr. Green (тогава задължително давам мляко). Хубавото е, че не привиква към млякото през нощта. Когато и мине "гадния" период, пак започва да спи цяла нощ и не се буди.
Така че аз смятам, че се буди не от глад, но пък млякото я успокоява и заспива по-бързо.

# 9
  • Мнения: 475
Ако сте спрели нощното хранене преди това,май не е много добре да го започвате отново.Малко ще е трудно,но по-добре да му даваш водичка или чай и ще трябва да изтърпите тези събуждания.Ние сме на същото дередже.Понякога се буди,бодърства един час,след което заспива отново,но при всяко бебче е различно,така че ти желая успех и търпение! smile3524

# 10
  • Мнения: 434
Тази нощ спахме добре! Събуди се в 6.00 и тогава яде, а дали е от глад съм сигурна че е защото такъв рев със сълзи за нищо друго не реве!

# 11
  • Мнения: 5 362
Сигурна ли си, че се буди от глад?
след навършване на 6 месеца много бебета започват да се будят през нощта, дори и преди да са спали без проблем, и няма определена причина за това.
Не мисля, че е добра идея да се създаде навик на детето да се храни нощем.
Подкрепям мнеието на Виви Peace

# 12
  • Мнения: 109
Здравейте момичета! И аз съм с такъв проблем, но Дара не се храни през нощта от 4-ят месец. Около 4 ч. се събужда без да плаче, а само си стои в тъмнината и гледа, като животинка. Понякога започва да "бърбори", но най-често пие вода и заспива. Така е всяка вечер. Дори и да давам повече мляко (Аптамил 2 - 6 л.+ смляна бисквитка), пак същата работа... А и през целият ден един сън....20мин.

# 13
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
И моето момченце от една седмица се буди към 3, 6 и т.н. и постоянно и лапа ръчиките и гризе юручетата. Давам му биберон. Понякога се успокоява и заспива, до след няколко часа. Точно от седмица му смених и млякото на Аптамил 2. Определено си развали режима. Преди спеше до 10-11ч. предиобяд, а сега пак на 3 часа иска да яде.

# 14
  • Мнения: 6 461
Пламен е на 1г и 3месеца и още става нощно време за хранене Mr. Green.
Какво пък толкова Laughingдавм му шишето с млякото и готово....хем детето наядено,хем детето приспано Laughing

Общи условия

Активация на акаунт