Детето ми ме превърна в мърла ...

  • 5 527
  • 87
  •   1
Отговори
# 45
И при вас ли е така  newsm78

До преди година не можех да си представя шкаф, в който всичко не е подредено по конец, а в последно време като заваря дрехите й накуп по средата на стаята (5-6 пъти на ден), просто ги хващам на топка и хвърлям в чекмеджетата на скрина, след което затварям с крак  Joy

Играчките от 5 коша са равномерно разпръснати по пода, но вечер не всеки път ги слагам по местата, най-често ги наритвам в ъгъла (за по-прегледно  Embarassed)


Аз ли се повредих или просто претръпнах  Tired
 JoyДобре дошла в клуба  bouquet

# 46
  • Мнения: 4 668
Ами ... аз съм частично претръпнала  Confused Докато малкият не ходеше и не пипаше всичко , смея да твърдя ,че е било идеално подредено и изчистено .
Сега подреждам само когато спи или когато баща му го вземе да се занимават ... последният също се старае в разхвърлянето , но пък и наистина много помага , така че ...
Чудех се мърла ли съм заради това , че не ставам веднага да избърша огледалата или шкафовете от пръстчетата по тях или затова ,че прескачам играчките , но не е възможно докато малкият е около мен да е подредено за повече от 5 минути  Sad
Но все още не мога да спя спокойно , ако не си подредя къщата ...
Ходя и на работа ...

# 47
  • Мнения: 88
И аз май съм от немарливите. Вечер събирам всичко в няколко коша, за да мога сутрин да пусна една прахосмукачка и след това през деня само ги подритвам за да мога все пак да се движа. Можеби за толкова години съм претръпнала и въобще не ми прави впечатление, а може и да съм си мърла по рождение newsm78. Вече нямам спомени как е изглеждала къщата ни идеално почистена и подредена Embarassed

# 48
Определено трябва да се подготвя. Аз отсега не мога да подредя, та представям си дребното като проходи  newsm78

# 49
  • Мнения: 6 039
Никол, не е детето, ами форумът. Laughing


 Joy
и аз така мисля

# 50
  • София
  • Мнения: 819
Аз ли се повредих или просто претръпнах  Tired
Нищо ти няма, спокойно, станала си нормална като мен Joy Аз вече предпочитам да изчистя с прахосмукачката и да мина един парцал, а не да прибирам докато Стела върви след мен и вади, ако това ме прави мърла, не ми дреме, ама грам Mr. Green

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 23:10 от Пети

# 51
  • Мнения: 2 309
Аз пък сега съм хилядократно по-подредена от преди да стана майка. Иван е на почти 2 години и е много палав. На ден чистя (играчките събирам в кошовете и мета паркета), мойе би и по 6-7 пъти, без да преувеличавам. Много рядко го оставям да извади цялото съдържание на 2-та коша с играчки, но загледа ли се на някъде и веднага ги пребирам. Дрешките му са безупречно подредени, както и нашите. Всеки ден бърша праха от шкафовете,а вечер докато не ми е измито всичко в мивката(въпреки,че като използвам нещо и веднага го мия), докато не е измит и паркета и всичко не е прибрано- не лягам.  В къщи имам доста често гости...и през деня за кафе и вечер на по водка....(особено сега зимата), и немога да си представя някой да дойде без предупреждение и да ми види къщата разхвърляна. Това, че имам малко дете и томомче и то палаво, не мисля,че може да бъде оправдание да не чистя. Мъжа ми като се върне от работа трябва всичко да свети:) Да е сготвено ( съответно тенджерите и тавите измити) и т.н. Това което съм сега, няма нищо общо с това което бях. Дрехите ми са седяли с дни на облегалката на някой стол и чак когато той падне от тежест, тогава ги пренареждам:) Но е вярно, че някои жени като родят и се вманиачават на тема чистота. И това е от както Иан стана на 7-8 месеца ( от тогава съм подредена)Simple Smile
 А и между другото, той почти свиква сам да си сабира играчките, особено когато кажа :" хайде бързо че иначе няма да излизаме"Simple Smile
Направо паднах,като ти прочетох поста Joy
Ми то е същото и при мен...чак не се понасям понякога!
Едно време като ученичка ,гардеробите ми бяха празни и всичко що е парцал,беше по дивани и столове!Безпорядък-пълен...
Сега докато не съм пуснала прахосмукачката и не измия и избърша праха не мигвам Shocked
Най-ми стана смешно за играчките hahaha Joy наистина,сина ми горкия аха се заиграе и току се зазяпа,мама пак подредила...

# 52
  • Мнения: 46 436
Рожбо, оставете си децата да играят беееееееееее, у нас всичко е позволено  Blush



Никол, не е детето, ами форумът. Laughing


 Joy
и аз така мисля

Ааа, моля, моля, напоследък хич ме няма във форума, пък може и от тук да идва проблема  newsm78 като изчета 2-3 теми за прилежни домакини и се засиля да подреждам, иначе само се помотвам  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 7 718
Детето спи, мъжа ми на работа, аз вися по форумите, къщата на вили-мотовили. Twisted Evil Какво ми пречи сега да почистя, ама - не. Laughing

# 54
  • Мнения: 1 640
... Обикновенно подреждам по два пъти, на обяд докато спи и вечер като заспи ...


Като беше по-малка и аз така правех, но сега става в 12 ч. на обяд и ляга в 24-1 ч. нощем. Не спи следобяд, а в 1 часа хич не ми е до разтребване  Tired

Лелее, Никол, сериозен режим има. Не й ли се приспива за тия 12 часа бодърстване. На кой се е метнала? Laughing
Моята е със същия режим-ужас!От 2 месеца е така! Не мога да чистя-дърпа четката и лопатката-"Аз,аз!"
докато мия съдове,тя разнася  из стаите това,което е извадила от шкафове и чекмеджета!Играчките ги понасъбирам на купчини 2 пъти дневно и скоро пак ги виждам разнесени по вс.стаи.Нещо като пощальон се изживява моята! Затова сядам изморено пред компа и изключвам.,абстрахирам се!
Това 12 часово бодърстване ще ме вкара в ...

# 55
  • Мнения: 2 593
И аз май съм от немарливите. Вечер събирам всичко в няколко коша, за да мога сутрин да пусна една прахосмукачка и след това през деня само ги подритвам за да мога все пак да се движа. Можеби за толкова години съм претръпнала и въобще не ми прави впечатление, а може и да съм си мърла по рождение newsm78. Вече нямам спомени как е изглеждала къщата ни идеално почистена и подредена Embarassed
Абсолютно по същия начин процедирам и аз.Сутрин пускам прахосмукачката и забърсвам пода и до края на деня само прескачам и подритвам играчки Mr. GreenВ началото критериите ми за изчистена къща бяха съвсем други,но с годините  постепенно занижих изискванията си и представите за ред и подредба.С чиста съвест си признавам,че всичко съм занемарила къщата тотално!!!Гледам да не се трупа пране и мръсни чинии,да има манджа,пък другото не е толкова важно.

# 56
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Не се впрягам особено, но не се мисля за мърла  Naughty Чистя с прахосмукачка веднъж седмично, прах също толкова рядко бърша. Дрехи по столовете нямам, на детето тези, които не ги стига, са все още по конец наредени, но пък една солидна част са винаги намотани. Играчките тъпча в коша поне 5 пъти дневно...

# 57
  • Мнения: X
Рожбо

Хехе:) Да, а той като се обърне и види че е подредено, с още по-голямо удоволствие ги изсипва и разхвърля наново:)Ама усмивката му на задоволство е безценна!:)

# 58
  • Мнения: 2 407
Аз я оставям през деня да играе и е хаос,а вечер заедно прибираме играчките в коша.

# 59
  • Мнения: 983
И у нас напоследък лудницата е пълна Mr. Green като беше само сина ми, успявахда се справям с разхвърляни играчки и дрехи, но сега с двете е по-трудно и вече претръпнах. Гледам да е чисто, пък на разхвърляното, майната му............ ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт