момичета, не мога да спра да повръщам, помагайте !

  • 4 446
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 402
момичета , искам да ви питам някоя от вас минала ли е през това - сега съм в 7 г.с. с 1вото си бебенце и от 1 седмица запо4нах да се 4увствам изведнъж рязко по-зле. още от през нощта- към 2- 3 ч. започва зверски да ми се гади, така до сутринта ме мъчи  и като стана се започва повръщането- веднъж като стана, после ако се опитам да хапна малко препе4ен хляб - веднага се повръща, всякакви чайове, сок4ета- ВСИЧКО!!!!!!! като се обезводня тотално към 16-17 ве4е мога да ям само препе4ен хляб  ooooh!нито месо, нито мляко ...ужасно се страхувам 4е така много се изтощава бебето ...вие какво правите когато ви е толкова зле?

# 1
  • Мнения: 1 416
Аз повръщах зверски много до късно - почти, докато родя. При мен се оказа, че е било белег за прееклампсия, но никой не разбра.  Wink
Предписаха ми "Церукал", но и той не даде ефект. Пък човек, като му прочете противопоказанията и страничните ефекти на този препарат, косата му настръхва...
Та, на мен нищо не ми помогна. Повръщах си и това е.
Дано при теб е временно, ти все пак си съвсем началото на бременността, би трябвало да премине.  Peace Желая ти го от сърце!
Весели празници!   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 885
Моя приятелка е така вече 4 месеца. Първите два изкара на препечен хляб и сирене. Сега поне повръща само вечер. Изписаха й Деган, никакъв ефект. Обаче бебето си е супер! Тя е отслабнала 8 кг (друг въпрос, че си беше едричка), а малкият човек дебелее. Така че не се тревожи за детенце, то си взима каквото е нужно. Опасно е да не се обезводниш, затова гледай да поемаш течности! Иначе може да се наложи да ти вливат системи. Пробва ли лимонов сок и сухари?

Лора, ти си вторият такъв случай, за който чувам. Сестрата на моя позната лекарка е повръщала така 9 месеца, последно малко след като родила  Shocked

# 3
  • Мнения: 63
И аз повръщах много и с двете си бременности - дори при сегашната влизах в болница.  Най-вероятно след 3-ти 4-ти месец ще ти поолекне. За бебето не е опасно на този етап, не се притеснявай. Но ако се обезводняваш системно, по-добре да влезнеш за малко в болница. Доктора ти ще прецени.

Успех!  bouquet

# 4
  • Мнения: 2 309
Повръщах често до 4-5м на бременността си.Нищо не помагаше...
Следи само да не се обезводниш,тогава става опасно за бебето,иначе не му пречи.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 567
Аз повръщах цял месец, сутрин и вечер.
Моята гинеколожка ми изписаха  хомеопатични капки Вомитусхил  (Vomitusheel), не ми помогнаха. После и Деган (Degan), също не ми помогна.
Накрая повръщането спря  от само себи си.
Ако искаш, опитай и двата варианта, но първо се консултирай с лекар.
При всеки е строго индивидуално!

# 6
  • Мнения: 402
 Hugуспокоихте ме момичета  Heart Eyes
сега пробвах сок от портокал , но малко разреден с вода и със захар- перфектно е, сега ми олекна и ще пробвам да ям  Peace

# 7
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Пробвай по мъничко да пиеш прясно мляко или айрян. Но не цяла чаша а 2 глътки сега, 2 след 10-на минути. Мен това ме спасяваше Peace

# 8
  • Мнения: 116
Вдигаш главата и се натискаш под носа, ако може да се полегне - малко се разкарва.Истината е ,че трябва да се яде по малко.1-2 бисквитки доста често са ме спасявали от повръщане.Вероятно ще ти се гади няколко месеца - макар,че при всеки е различно.Не пий газирано,че става още по-лошо!!

# 9
  • София
  • Мнения: 2 896
Вомитусхил - свещички и Кокулин - таблетки (и двете хомеопатични) ме спасиха в първите месеци.

# 10
  • Мнения: 5 255
Първо, консултирай се с лекар  Peace

Аз така се обезводних на два пъти в начална бременност.
Повръщах от сутрин до вечер  Sick
Дори вода да пийна - връщах  Tired
Последва прием в болница и там на системи.
Отшумя към четръти месец.

Лека и безпроблемна бременност ти желая   bouquet

# 11
  • Мнения: 5 362
Консултация с лекар е и моят съвет!

Иначе Вомитусхил-свещичките много помагат!

# 12
  • Мнения: 402
tsveta, пробвах и с айрян - наистина помага  Peace

# 13
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
деган!
БКогато бях бременна, него пиех!

# 14
  • Мнения: 1 382
На една моя приятелка лекар й каза капачка уиски на гладно или глътка кола, незнам дали помага

# 15
  • Мнения: 1 251
Аз лично мисля, че трябва да си намериш храна или напитка, от която ти става по добре и като ти стане лошо да похапваш по-малко от нея. Аз смуча обикновени лукчета по цял ден-засега поне помагат. Е някой път не издържам и повръщам, но гледам да не преяждам, да ям бавно и да дъвча повече храната.И да не оставям стомаха прекалено дълго време празен, защото после като се наям изведнъж и става лошо.

# 16
  • Русе
  • Мнения: 170
Преди да пиеш каквото и да е консултирай се с лекаря си

# 17
  • София
  • Мнения: 2 227
На мен ми помагаха мандарините и портокалите. Изяждах по кило и половина мандарини на ден  Embarassed. Успех.

# 18
  • Мнения: 1 866
Ако е казано, че ще повръщаш, нищо не може да ти помогне - ни лукчета, ни бисквити, ни лекарства, нищо. Ще повръщаш докато настъпи спад на хормоните след 3-я-4-я месец. На някои им минава по-бързо, на други въобще не им минава. Аз повръщах по 5-6 пъти на ден в продължение на 3-4 месеца и с двете си бременности. Обезводних се, но не чак толкова, че да му стане нещо на бебето. Ядях припечени филийки със сирене и сухи бисквити. За плодове и зеленчуци беше немислимо. Вода не можех въобще да пия, връщах я моментално. Пиех разни по-гъсти напитки - айрян по-гъст, разни нектари, колкото да не се обезводня съвсем. На децата нищо им нямаше. Почивай си колкото се може повече и си повтаряй само, че това е период, който ще мине. Искрено ти пожелавам при теб това неприятно преживяване да мине колкото се може по-бързо и по-леко.   bouquet

# 19
  • Мнения: 2 309
много ми помагаше, сутрин на гладно студена вода на глътки, спираше рефлекса на повръщане, но внимавай да не те пререже в гърлото - бавно и на глътки, дано скоро мине.

# 20
  • Мнения: 801
мила, съчувствам ти, знам какво е, защото последното ми повръщане за бременността ми беше последния ден, преди да родя....цели 9 месеца повръщах средно по 6-7 пъти на ден в най-добрите случаи.....
нищо не ми помагаше, особено в началото дори не исках да ям, добре, че една акушерка успя да ме убеди, че трябва да ям постоянно и д апия течности, за да не страда бебо....така започнах в началото насила да ям, т.е. повърна - веднага след това хапвам нещо и пия, пак повърна и после пак ям, по малко естествено......така докато малко по малко организмът свикне с това състояние и вече започва да задържа част от храната....но е важно да те следи и гинекологът да не се обезводниш.....аз влизах в болница на системи (Деган и не си спомням другото, което ми вкарваха)заради повръщането, много неприятно се държаха с мен медицинския персонал, викаха ми "повръщачката" и какво от това като съм повръщала, едвам издържах тия 5 дни там,
така, че яж често, по малко и пий течности много

# 21
  • Мнения: 683
Консултацията с лекар е задължителна. Но ти си съвсем в началото,така че може да отмине. Лека бреманност нататък!  bouquet

# 22
  • Мнения: 4 668
Аз също бях много зле с повръщането , до 5-тия месец нон стоп  Confused , а след това по - рядко .
В началото бях свалила 3 кг. вместо да качвам ...
Бяха ми изписали Деган , малко ми помогна , но не знам дали е добро лекарство .
Аз карах само на солети и на сок от ябълка ...
Но мисля , че това не може да се спре  Sad
За бебето не се притеснявай , няма да му навреди , но отиди на лекар !

# 23
  • Мнения: 170
Според мен спасение няма!И с двете бременности повръщах яко до 4 месец и се влачех постоянно по болници за преливания , защото бързо се обезводнявах.Пробвах какво ли не , но повярвай ми нищо не ми помогна .В крайна сметка единствено това му беше гадното на бременностите ми иначе всичко друго беше като песен  - дори и самите раждания ( и двете със секцио).Така ,че кураж ще мине когато му дойде времето и леко бременеене.  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 1 163
искрено ти съчувствам, аз си повръщах до 9 месец.Мразя кока кола, но вече с други очи гледам на нея, защото това е единственото нещо , което ми помагаше.Също и от сладоледа се чувствах добре, но беше лято все пак.

# 25
  • Мнения: 106
повръщах от първия ден когато разбрах 4е съм бременна.И така до 4-я месец.2 пъти лежах обезводнена в болница и бях отслабнала 6 кила.Беше ме много страх за бебето но нищо му нямаше.И да ти кажа по4ти нищо не съм яла до 4-я месец.Но бебето си набавя вси4ко от твоя организъм,няма страшно за него
Успех и дано спреш скоро да връщаш

# 26
  • София
  • Мнения: 480
Дано скоро да ти премине, че е доста неприятно. На мен ми помогнаха Вомитусхил капки, но по-добре да се консултираш с гинеколога ти.

# 27
  • Мнения: 3 092
Здравей ! Аз имам такива пристъпи на повръщане без да сън бременна -нищо не ми е помагало освен ..кока кола .Странно и невероятно , но факт.Много несериозно би било да ти кажа - започвай да я пиеш , разбира се .Просто споделям.
Иначе , за да задържа някаква течност в организма си пиех на бавни глътки солена вода .Гадно е , не спира веднага повръщането , но става и ядях солети - пак сол Sick
Имам вомитусхил , но е на свещички за да не повърна капките ако ги пия и също така хидратин алфа - това са прахчета  също имам и глюкоза в аптечката.
И аз те съветвам - иди на лекар! smile3543
Стискам ти палци много скоро  да отмине и пиши как си ! newsm10

# 28
  • Мнения: 169
 HugЗнам как се чувстваш , първата ми бремееност мина с повръщане отначало до край, сега съм на финала на втората , която също започна така, но да е жива и здрава лекарката ми изписа ми Деган (ампули) ,много ми помогнаха , консултирай се с лекаря си и по4вай , много помагат. Успех Hug

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Ако повръщането не намалява с времето трябва да се консултираш с лекар.В болницата лежах с една мама със същия проблем, преливаха и системи,от нея знам ,че е опасно ....т

# 30
  • Мнения: 10
Само Деган на инжекции ми помогна след всичко друго. Повръщах сигурно до 6-ти месец и в болницата бях- Внимавай да не се обезводниш!
Не губи кураж - и това един ден свършва!

# 31
  • Мнения: 142
Може и да не ти се вярва но на мен ми помогна бира. Бях в началото на бременноста като започнах да повръщам. Бях в болница пих какви ли не лекарства но нищо не помагаше , докато една акушерка не ми каза за бирата. Страшен ефект имаше по една чаша на ден и веднага спрях да повръщам и започнах да се храня нормално. А бях ослабнала 5 кг. от повръщане.

Общи условия

Активация на акаунт