Въпрос за АМ

  • 942
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 506
Сигурно ще прозвучи много тъпо,ама досега не сме пили АМ и... Embarassed
От утре ще му давам за пръв път такова мляко (купих НАН 2),а досега бяхме на кърма.
Та въпроса ми е,може ли от вечерта да го приготвя и да го сложа в хладилника и да го дам сутринта?

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
След като АМ се смеси с вода трябва да се даде на бебето до 1ч., след това е негодно за консумация.Тъй, че идеята ти е неосъществима.

# 2
  • Мнения: 1 041
Не,не може. Аз го давам веднага след като го приготвя  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 134
След като АМ се смеси с вода трябва да се даде на бебето до 1ч...
Точно така е.  Peace

# 4
  • Мнения: 1 101
След като АМ се смеси с вода трябва да се даде на бебето до 1ч., след това е негодно за консумация.Тъй, че идеята ти е неосъществима.
Подкрепям  Peace

# 5
  • Мнения: 361
След като АМ се смеси с вода трябва да се даде на бебето до 1ч...
Точно така е.  Peace
Hug

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Примерно на Фризолака пише че може,но никога не съм го правила.Иска ми се винаги да си го пие току що приготвено.

# 7
  • Мнения: 2 015
Някой може ли да ми каже, защо след като мине 1 час АМ е негодно?Питам, защото моя малчо почти винаги, когато е гладен яде до един момент в който засити малко и не изяжда цялото мляко, а след 1:30 огладнява.За това го изчаквам малко да си поиграе, да се оригне и му давам остатъка.Гледам да е преди да е минал един час, но ако го е изпил след 1час и 15-20мин. след направата му какво може да му стане?Да знам какво да правя.Да правя на два пъти по две малки дози или какво?

# 8
  • Мнения: 2 019
Не,не може. Аз го давам веднага след като го приготвя  Peace
Peace

# 9
  • Мнения: 5 362
Не,не може.След като го направиш най-много 1 час може да стои.

Някой може ли да ми каже, защо след като мине 1 час АМ е негодно?Питам, защото моя малчо почти винаги, когато е гладен яде до един момент в който засити малко и не изяжда цялото мляко, а след 1:30 огладнява.За това го изчаквам малко да си поиграе, да се оригне и му давам остатъка.Гледам да е преди да е минал един час, но ако го е изпил след 1час и 15-20мин. след направата му какво може да му стане?
За 15-20 ако се касае-наистина няма какво да му стане.
Но ако е повече от час,два или от вечерта,както пита момичето-е,тогава вече не става.

# 10
  • Мнения: 8 505
Някой може ли да ми каже, защо след като мине 1 час АМ е негодно?

Защото млякото е благоприятна среда за развитието на микроорганизми.
Можеш да приготвяш по-малко количество-предполадам си засякла ориентировъчно колко изпива в началото.След час и колкото там огладнява,му приготви останалата част.
Не съм давала АМ повече от 30мин след приготвянето му,макар по кутиите да пише 1ч.

# 11
  • Мнения: 6 461
Та въпроса ми е,може ли от вечерта да го приготвя и да го сложа в хладилника и да го дам сутринта?
Приготвяла съм АМ непосредствено преди хранене. Peace

# 12
  • Мнения: 832
Абсолютно НЕ. То и на кутията пише, че се дава до 1 час. Пък и защо от вечерта, приготвянето на млякото не отнема много време.

# 13
  • Мнения: 27 524
След като АМ се смеси с вода трябва да се даде на бебето до 1ч., след това е негодно за консумация.

 Peace

# 14
  • Мнения: 532
Винаги давам млякото веднага след като го приготвя.Дори навън си нося топла вода и отделно млякото и ги смесвам преди храненето.

Общи условия

Активация на акаунт