Игрите от нашето детство

  • 10 371
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 451
Прави ми впечатление, че нашите деца все по-рядко играят групово. Май компютъра така е навлязал в техния свят, че те не умеят да играят. А помните ли игрите от детството си?
На нашата улица се събирахме много деца, все на една възраст горе-долу. Падаше голяма игра чак до късни нощи (през лятото). Момичетата подскачахме на ластик, а момчетата играеха на война с инпровизирани пушки Laughing Любими наши игри бяха "Прескочи кобила" ( включвахме се и момичета и момчета), "Народна топка", "Мижанка". Сега се сещам и за "Кралю, портальо отвори порти..." Ех, размечтах се - какво безгрижно детство беше...
Разкажете за вашите детски игри. Дано не се повтарям с друга подобна тема.

# 1
  • Мнения: 5 393
Любимата ми беше"Народна-та топка".Правехме си цели турнири, оставахме до тъмно навън, топката едвам се вижда....Супер беше.

# 2
Народна топка, Кър, Старажари и Апаши, Ластик и една дето не помня как се казва.  С ластик се играе - на двама човека целта е да оплетат ластик около себе си, а ти трябна да преминеш без да докоснеш някоя от нишките. Ех, и аз се размечтах....

# 3
  • Мнения: 7 723
ОООо, и на ръбче много сме играли, и на народна топка, и на ластик.............ееееееееей, че беше хубавооооо!!!!! Rolling Eyes Rolling Eyes

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И ние играехме до тъмно, по-точно до полунощ навън Simple Smile най-вече на криеница, криехме се зад колите на паркинга, ех че хубави времена бяха Heart Eyes Също играехме на ластик, народна топка, да бие да бяга, дама, или просто седяхме на пейката и си говорехме! Hug А сега ooooh!, сега не знаят какво е детство- от малки са по дискотеки, барове, интернет зали  ooooh!

# 5
  • Мнения: 1 680
На федърбал, волейбол и Царю честити колко ти е часа- това допълвам, иначе сме играли всички изброени по горе.

# 6
  • Мнения: 2 936
и развален телефон

# 7
  • Мнения: 1 802
Федербал и стражари и апаши  Joy  Еййй, детство, детство...

# 8
  • Мнения: 5 313
На ръбчета ми беше любима.Сега,ако не ме е срам,пак мога да се разиграя.

# 9
  • Мнения: 2 309
Фунийки,ножки,стражари и апаши,жоменка,народна топка,дама...на село по дърватата как висяхме!
Наистина детсво,като максимум от 90те няма вече Naughty

# 10
  • Мнения: 1 021
Ей как си припонмих всички тези игри.
И при нас ластика и по-късно народна топка бяха фаворити.
Жалко е, че днешните деца не играят на такива игри, а само стоят пред компютрите.

# 11
  • Мнения: 7 474
 Cry  Хубави времена бяха.  Cry  Сега децата не играят за жалост, поне не така както ние на времето. А колко играехме на "Седморката на Блейк", то бяха едни оръжия, едно гонене  Hug



Последна редакция: сб, 23 дек 2006, 10:43 от Leo*

# 12
  • Мнения: 2 196
Стражари и апаши.
Народна топка
Ластик
Фунийки
Федербал
Жмичка
Ех,младост,младост... Cry

Последна редакция: сб, 23 дек 2006, 16:08 от bianka

# 13
  • Мнения: 510
Ми на мен и сега ми се скача на ластик и федербал си купих и май ще чакам малкия да порасне да си играем  Wink . Играехме на всички изброени, сещам се за още няколко: "Кавалери и дами", "Капитане какво ти е морето?", "Обущар" и т.н. , а и непрестанно висяхме по дърветата и звъняхме по звънците на блоковете...беше супер.

# 14
  • Мнения: X
Народна топка, стражари и апаши, миженка, федербала по-малко, а ластика беше фаворитната игра на момичетата.

Общи условия

Активация на акаунт