как се преборвате с температурата без да стигате до антибиотик

  • 3 445
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 655
Вчера бяхме с Т и педиатърката ни изписа Оспамокс. Само да уточня, че имаме и зачервено гърло. Въпреки това не го купихме- решихме да видим дали Т няма да мине само с Панадол. Днес се консултирах с двама лекари и те бяха съгласни, че съм взела правилно решение. Аз по принцип не съм привърженик на АБ без основателна причина - ако може да се мине и без тях -не ги давам. Naughty

# 17
  • Мнения: 5 362
По принцип като се замислиш не можеш да лекуваш  температурата ,защото тя сама по себе си е лечебна.
Има здравословен проблем,който трябва да се лекува ,а температурата само алармира за него.

Давала съм само Панадол.

# 18
  • Мнения: 6 461
Винаги когато децата ми са вдигали Т е имало някакъв здравословен проблем.Току така без нищо Т не се вдига.

Ето например Когато Тошко беше на 5 месеца вдигна 39,5 Т .Опитвах се да я свалям с Панадол,свещички.....но уви спада до известно положение и после хоп пак на горе.
Определено нямаше хрема,кашлица....на слушалка нищо не се чуваше...но когато направихме снимка се оказа двустранна пневмония.Когато започнахме да лекуваме пневмонията (приеха ни в болница),Т много ясно ,че спадна.През това време ,давах Панадол.
Да не говоря колко много пъти гърлото е правело проблем или ушичките.Но когато се открие причината и се докаже диагноза ....всичко много бързо си идва на мястото.Както е много важно специалиста който изписва лечението да е компетентен Peace .
Защото има лекари ,които наистина без причина изписват АБ в случаи когато е на пълно излишно.

# 19
  • Мнения: 3 647
paraccetamola и разновидностите му са точно за това за сваляне не Т

# 20
  • Мнения: 5 140
За висока Т давам само Нурофен и правя компреси с оцет и вода, при нас има ефект.

# 21
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 ... според Хомеопатичното Лечебно Изкуство, Т. от 39.5С не е опасна за здраво дете!
  - и според един от големите хомеопати на 21-и век - Питър Чапел Т. от 39.5С продължила до 3 денонощия, не е опасна за здраво дете!

# 22
  • Мнения: 1 645
Не давам никакво лекарство при температура до 38.5 - 38.6 .
Синът ми 2 пъти вдига температура без никакви други симптоми.
Само температура.
В първият случай не дадох нищо,а при вторият сложих една хомеопатична свещичка.
Правих мокри компреси и му ги слагах на челото.
Антибиотик мога да му дам само в много краен случай,и то задължително да се допитам до лекар.

# 23
  • Мнения: 417
Антибиотик по никакъв начин не влияе върху температурата на детето. Температура може да се свали по-различни начини - с температуропонижаващи или без /вода, компреси, бабини рецепти и т.н/.  За мен температурата е положително явление, което показва борбата ма организма и не трябва да се сваля докато детето е видимо добре и тя не надвиши 39.3-39.5 градуса. Най-често един ден с висока температура, покой, лека храна /или без храна ако не иска/ и много течности е достатъчен да се пресече започащо вирусно заболяване.

# 24
  • Мнения: 2 818
здравейте БГ мами. Рядко пиша , но редовно чета. Имам един въпрос -колко време чакате да мине преди да пристъпите към антибиотика. Сина ми има температура , не много висока около 37.8 , вече 2 дни и кашля. Водих го на лекар и той каза да давам парасетамол, ама само с парасетамол не ми се вярва да мине. Имам оспамокс който донесох от БГ. Да уточня само че живея в чужбина и тук антибиотик дават само в краен случай и не може да се купи свободно от аптеките. Да ви питам още какво е мнението Ви за оспамокса? Предварително ви благодаря за отговорите.

Ако има бактериална инфекция, тогава АБ ще помогне (особено ако е точния АБ... ). Ако е вирус АБ няма изобщо да помогне и по-скоро ще навреди (убива и "добрите" бактерии и организма отслабва).  Температурата , особено пък под 38,5-39  не е страшна. Когато има Т значи организма се бори с нещо и Т му помага в случая. Когато я свалим изкуствено забавяме  самооздравителния процес. Природата е по-съвършена от човешкия ум. Организма е в състояние сам да се справи с повечето болести, които го атакуват, стига да е здрав и с добро разположение на духа.

# 25
  • Мнения: 1 883
Скъпи майки,ще Ви бъда много благодарна,ако успеете д ме успокоите!Прочетох всичко за това ,кое е опасна температура,но кажете ми как да съм спокойна на 39 градуса ,след като дъщеричката ми е правила температурен гърч и не пожелавам никому тази малка смърт/за мен/ от страх,че бях се парализирала от страх и бях абсолютно неадекватна?Съжалявам,но не можете да ме убедите,че дори и 37,5 е ниска температура.А ако ме убедите-аз ще съм най -спокойният човек под слънцето/поне по отншение на температурата при децата/

Колко е голямо детенцето ти??

# 26
  • София
  • Мнения: 1 097
Съгласна съм с Maktub .
Цитат
Природата е по-съвършена от човешкия ум.

 Peace Ако не и пречим понякога, няма да имаме толкова много проблеми! !
 Peace А ако й помагаме, ще преминават по-бързо!!

 

# 27
  • Мнения: 656
За висока Т давам само Нурофен  Peace

# 28
  • Мнения: 36
Благодаря на всички отзовали се.
Парацетамола не ни действа,но поне се успокоих,че 39 не е толкова страшна температура.Сега по съвет на бг-мама давам прополис на голямото и  имунобор на малката.Може и да си внушавам ,но май има ефект

# 29
  • Мнения: 561
Антибиотикът няма да свали температурата.

Hug Лиорена го е казала добре. Антибиотикът не е антипиретик!!! Температура се сваля с антипиретици, антибиотици се взимат за бактериални инфекции, за вирусни- не!!! Не знам къде живеете, но чакам времето, когато и в БГ ще спрат безразсъдната продажба на антибиотици и от там безразборната им употреба.
Относно парацетамола: Действа, само че се дава на килограм тегло!!! Което ще рече 10 кг = 10 мл. Панадол, вече го продават с мерителна спринцовка.

Общи условия

Активация на акаунт