Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 15
Мимоза, виж това - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=7392.0

# 16
това направо е съдистко две шепи сол върху малкото бебче Cry

# 17
  • София
Виждам, че има и други, които успешно ще цепят мрака оцъклени...  Mr. Green

Пий кола, Мила Лила, тук добре ще си изкараме, може и Дядо Коледа да пресрещнем....  Mr. Green

# 18
Ох имам някакви ужасни киселини, за 1-ви път са ми толкова силни...чак като си поемам въздух ме боли. Досега се рових из форумите на БГ Мама, но ми омръзна и се чудя какво да правя. Идва ми да удуша сладко похъркващия до мен...аз само се мъча с някакви болежки, а той дори и не подозира #2gunfire

# 19
Ох, скапана съм и си лягам.  Whistling Ще спа като труп. Лека нощ и си почивайте да сте бодри за утрешната свята нощ!  Laughing

# 20

За своя случай със сигурност е права. За случая на barbi не знае дали е права, но се надява да не е.

Деметра, ти откъде се появи бе душицо?
Както казва Ошо "Не съм се раждал и не съм умирал. Посетих планетата от тая до тая дата"  Wink
Та, и аз така. Не съм се появявала и не съм изчезвала. Посетих тази седянка от 23 декември до... ъъъ... още не съм решила докога.  Grinning Едва ли е важно всъщност откъде, как и докога обаче. В профила на потребителя има подробна информация за самия потребител, ако някой има чак такъв интерес. По-важното сега е дали мога да съм полезна на някого. Заприлича ми за случая на barbi като да бих могла, макар че повече ми се ще да съм се излъгала.

Пожелавам весела Коледа и весело Раждане на всички, в случай че реша следващите ми посещения да бъде заместени с предколедна суета  Grinning

ПП: Гладенето на бебешките дрехи е ненужно упражнение. Ако някого го мързи да се поти над ютията под тежестта на наедрялото си шкембе, да не се притеснява, че съгрешава. Изобщо не съгрешава и дори си освобождава предстоящия натоварен график от едно от тоновете излишества, за които се твърди, че са необходими за бебешкото оцеляване.  Laughing   bouquet

# 21
  • София
Можем да си организираме залагания за следващо бебе...  Mr. Green И за това дали ''изчезналите напоследък'' мами са родили...  newsm78 Що все се сещам за Санди???  newsm78 Ще видим...

Киселините са ни бонус-бебе, нали знаеш...

# 22
Прочетете това:

Вредни обичаи при обгрижването и лечението на децата  

Има обаче и други обичаи, от които пострадали деца все още постъпват в детските отделения. Например още през първата седмица новороденото се осолява навсякъде, включително и в гънките, за да не миришела кожата му, като порасне! В резултат кожата на бебето се зачервява силно - като при първа степен изгаряне, а на места повърхностният й слой се свлича и се появяват капчици кръв. А солта се просмуква през кожата и предизвиква тежко отравяне. Едно новородено загина в клиниката часове след като бе поръсено с две шепи сол. Затова, ако някоя ''знаеща'' баба или съседка ви посъветва да направите тази глупост, предложете й да наръси със сол своята кожа, и то на най-нежните места.

може и Дядо Коледа да пресрещнем....  Mr. Green

И да му вземем подаръците  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  Аз искам още подаръци-мъжа ми каза,че ще се обади да се оплаче на родителите ми ,че само го тероризирам за коледни подаръци  Rolling Eyes

# 23
  • София
ПП: Гладенето на бебешките дрехи е ненужно упражнение. Ако някого го мързи да се поти над ютията под тежестта на наедрялото си шкембе, да не се притеснява, че съгрешава. Изобщо не съгрешава и дори си освобождава предстоящия натоварен график от едно от тоновете излишества, за които се твърди, че са необходими за бебешкото оцеляване.  Laughing   bouquet

Алелуя - още някой да подкрепи практичния ми ум в следването на желязното правило Work smart not hard!!!

Деметра, я раздрусай още някоя хамалска легенда за бебегледане...

# 24

Ъъъ, сигурна ли си, че искаш? Да не настъпи война Crazy  Laughing

# 25
Ивонска, пак си се заела с развенчаването на градски легенди...Аз съм си изгладила дрехите, но наистина има такива, които трябва да минат през ютията . Не върви да облечеш детето със смачкани дрешки...
Иначе Деметра, Мистър Бхагаван Шри Раджниш (Ошо) , има много доста освободено мислене по отношение на отглеждането на деца, без стереотипи (тук може би се включва и негладенето на дрешките smile3533..., а може и да е прав...

# 26
  • София

Ъъъ, сигурна ли си, че искаш? Да не настъпи война Crazy  Laughing

Рискуваш - пИчелиш, не рискуваш - не пИчелиш... Mr. Green

# 27
  • София
Ивонска, пак си се заела с развенчаването на градски легенди...Аз съм си изгладила дрехите, но наистина има такива, които трябва да минат през ютията . Не върви да облечеш детето със смачкани дрешки...
Иначе Деметра, Мистър Бхагаван Шри Раджниш (Ошо) , има много доста освободено мислене по отношение на отглеждането на деца, без стереотипи (тук може би се включва и негладенето на дрешките smile3533..., а може и да е прав...

Мда - моят син ще носи ританки с ръб!!! newsm53

А разговорът между Вас, дами, стана твърде конкретен - аз ще ходя да се срамувам от невежеството си в ъгъла след малко...  #Crazy

# 28
Айде и аз да внеса малко смут относно "принципите" на гледането: детски дерматолози, обикновено в Европа, препоръчват малкото дете до 1 годинка  да се къпе 2-3 пъти седмично. И то като се редува козметиката за баня просто с вода, или с щадящо олио за баня.
Особено за новородени не се препоръчва ежедневно къпане.
Идеята е, че бебешката кожа е много тънка, нежна и чувствителна и честото къпане, както козметиката, допълнително я изсушават.
Естествено, гениталиите се почистват добре с мокри кърпички, или се подмиват- но честото мокрене с вода също е предпоставка за подсичане при бебета с чувствителна кожа. 

Аз също къпех Мариела като бебе всеки ден, докато не прочетох туй-онуй и  почнах да я къпя през ден-два.
Когато почнат да  пълзят и ходят, вече може и по-често, и всеки ден, но не всеки ден със сапун.
Принципно гледам да ползвам колкото се може по-малко химия върху кожата й - затова ползвам сапун формула "без сапун" (или чист глицеринов) и олио за баня - редувам ги през къпане, а за след баня - зехтин екстра върджин.

# 29
Я, ти да видиш кой чакал бебе. Свободна душо, браво на теб Hug
Къде съм бляла, та не съм видяла лентичката преди време  newsm78

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт