Два въпроса

  • 555
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 777
Имам следните два въпроса:

1. От 3 дена бебчо през деня яде на 4 часа Shocked яде си добре и след това спи или будува малко, изобщо не дава признаци, че е гладен. Това добре но вечерта...яде към 8, след това към 10, след това в 11 и в 12 може и в 1ч и на всяко ядене изпива по 100 милилтра поне , което на мен ми се вижда страшно много. Горе долу за 3-4 часа изпива по 400 милилтра кърма и повече.

2. Незнам при вас така ли е, но при мен по цял ден тече кърма. Постоянно сменям тениски, свят ми се зави, но най-неприятно е нощем. Чаршафа е подгизнал, няма сухо място да легна, а се майтапя че скоро и матрака ще трябва да сменяме. Как да се справя с това?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
1. Поведението му е нормално за малко бебе, вероятно нощем наваксва за паузите през деня, и може би в близките дни ще обърне режима. По принцип е хубаво, че суче нощем, защото стимулира гърдите най-добре. Дано не те умаря много! Ще разреди вечерните хранения, потърпи.

2. Течащата кърма е неприятно нещо. Аз лично спях само по гръб, защото така течеше най-малко, а денем задължително с подплънки. Ще мине също, търпение. Можеш и нощем да спиш примерно с някакъв еластичен потник, в който да можеш да подложиш нещо на гърдите, да попива.

# 2
  • Мнения: 4 915
За мокренето - и аз бях така в началото, докато не започнах да спя с един по-широк сутиен и с подплънки.  Simple Smile

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И ние нощем ядем най-много през 2 часа - ама нали заспива веднага,заспивам и аз,та успявам да се наспя някак.
А за изтичането на мляко - ако съм без сутиен,и аз тека непрекъснато,затова го нося постоянно и кой знае защо,с него не тече (може би защото макар и съвсем леко,но притиска зърното и дава сигнал да не тече?! - не знам).
Иначе защо не пробваш да слагаш голяма хавлиена кърпа,сгъната на две,под теб - тя ще попива изтичащото мляко,не мокрее толкова и ще си спестиш среднощните смени на чаршафи - или на матрак Mr. Green
Пък и изтичането ще намалее чувствително след няколко седмици Simple Smile

# 4
  • Мнения: 7 837
Наистина подплънките за еднократна употреба са най-доброто решение.
Иначе и ние продължаваме да се храним на малки интервали и то по много, защото понякога нямам какво да изцедя. Аз също се протеснявах в началото да не си претовари стомахчето, но явно бебчо си знае най-добре Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 777
Благодаря Ви много.

Нощното кърмене не ме уморява, защото спя през деня, а нощем си се храним с бебо.

А за мокренето смятам да приложа някои от вашите съвети, проблема е че не мога да нося сутиен .. адски ми е неудобно и когато гърдите се пълнят с мляко ми е леко казано дискомфортно, но ще пробвам няколко неща  да видим кое ще има ефект.


Добре че ви има.

# 6
  • Мнения: 3 379
Пробвай със специален сутиен за кърмачки - препоръчвам ти на Триумф, но го мери с подложките.

# 7
  • Мнения: 7 106
Аз също не мога да търпя сутиен, затова съм непрекъснато със безшевните потничета и бюстиета.В началото, когато течах като теб, слагах нощем но гърдите нагъната тензухена пелена - много добре попива и не се събуждах неприятно мокра.

# 8
  • Мнения: 3 379
Между другото Шали ме подсети, че и аз нощно време съм с ластично бюстие - по не убива. Под него спокойно можеш да прикрепяш подложките.

# 9
  • Мнения: 3 777
Това за ластичното бюстие и потници е супер идея...обаче един малко по встрани въпрос...
Аз не мога да си представя секса с мъжа в тази ситуация, все се бъзикам че в един момент ще сме в море от мляко Grinning бъзика си е бъзик, ама на мен хич не ми е смешно и ми се убива желанието.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Ммм, ти си напред с материала...аз чак към втория месец се замислих за секс...и то повече заради семейното благо, щото особено до 40-тия ден от безсъние такива яки халюцинации по цяла нощ, едвам отлепях сутрин, какъв ти секс...
Ами, с еластичен потник и подложки каквито там вътре... Долната ти половина мляко не блика, нали? Wink
А и особено в началото е вероятно мъжът ти да няма много мерак да закача "манджата" на детето Simple Smile

# 11
  • Мнения: 3 777
Цитат на: boo
А и особено в началото е вероятно мъжът ти да няма много мерак да закача "манджата" на детето Simple Smile


Няма такава вероятност, манджата се споделя между двамата ми мъже .. е силно казано споделя. Но татито си отнася по някоя и друга чаша "питателна закуска" както казва той.  Grinning
Лекува си и конюнктивита с кърма Grinning
Щеше да пробва да прави и сирене, но му казаха че не става Grinning

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Хихи, браво! Моя бая се чудеше, преди да се престраши, особено пък като видя, че при проба тече мляко "със захар", както каза Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 952
Слънце, по първия ти въпрос имаше една много хубава статия, Iva_D (май тя, дано не бъркам) беше дала линк към нея. За съжаление не запазих линка и сега не успявам да я открия. Ставаше дума за струпването на хранения, Cluster Feeding, най-често вечерите. Посланието на статията беше, че бебетата не само се хранят, но и се успокояват от сукането, а вечер те са по-изнервени и уморени. Плюс това вечер инстинктивно хапват повече, за да се запасят. И ето ти как могат непрестанно да сучат от 7 до 11 вечерта.
Моето бебе е на почти 4 месеца и все още прави две такива струпвания - сутрин е много изгладняла и суче 2-3 пъти в рамките на 2-3 часа, вечер вече не виси непрестанно на гърдата, но пак си хапва поне 2-3 пъти м/у 7.30 и 10 вечерта.
Поздрави!

Общи условия

Активация на акаунт