Как точно се пече питката?

  • 51 761
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 50
Аз правя така: когато омеся тестото го слагам в найлонова торбичка. Втасва 2-3 часа. Премесвам го пак и го слагам в тава, намазана с олио. Оставям го така да втаса 1 час, намазвам го отгоре с олио, втасва още 1 час и пека на 180 градуса. За по-мека коричка се намазва с олио след изпичането.

# 16
  • Мнения: 3 550
Аз се изложих с моята содена питка за Бъдни вечер. Малко стана "след дъжд качулка", но можете ли да дадете инструкции и за питка със сода?

Зори, благодаря за чудесните съвети за питките с мая!

# 17
  • Вече на село
  • Мнения: 569
След изпичането питката напръсквам обилно с вода, завивам за малко, десетина минути, след което я изваждам от тавата и я увивам в памучни кърпи поне 2-3 и я напъхвам в по-голяма найлонова торба, като добре я затварям отвсякъде. Оставям я така до следващия ден, т. е. питите си ги пека ден преди празника.
Колкото до предварителното загряване на фурната, винаги слагам тавата в студена фурна. Ефектът е довтасване, нямам провали. А печенето всеки трябва да си нагоди според фурната.

# 18
  • Мнения: 373
korneliia_h аз не мажа тестото с олио но го посипвам с доста брашно и го за вивам с кърпа, така праве6е баба и нокога не ми е хващало коричка.
За печенето: предварително загрявам фурната на 200 градуса и когато сложа вече втасалата питка изключвам горните реотани и пека само отдолу, за да може да се "подеме" - хадигне, иначе става тиклава, и като се надигне влючвам и горните реотани! Когато я изкарам от фурната я напръсквам с вода и завивам с кърпа.
по въпроса за замразеното тесто: задължително трябва да го иставиш да се размрази, премесваш го и го оставяш да втаса! Успех!

# 19
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Е, много страхотни съвети. Благодаря ви още веднъж   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт