Какво ще кажете за меда ?

  • 1 944
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 186
И аз съм против меда. Смятам да дам на навършени поне 2 г.

# 31
  • Мнения: 7 803
не че обичам да съм в опозиция, но има и други мнения.
то за много неща се казва, че са алергени и ако слушаме за всичко, трябва да я караме на фотосинтеза. близък алерголог каза, че моето дете може да няма алергия и няма смисъл да го лишавам от редица храни. не беше с конкретен повод и с риск да ме линчуват, ще си кажа, че съм давала мед от рано. не върху биберон, а в чайчета или с лъжичка по мъ-ъ-ъничко. предпочетох да рискувам с алергия, но "спестих" няколко антибиотика, след като се оказа, че не сме алергични. прилагах го и външно, на компреси, при нужда, след 2 години мажех на филии
не знам колко пъти бе6е написано МЕДА НЕ Е АЛЕРГЕН, той само може да зарази бебето с БОТУЛИЗЪМ

Последна редакция: пн, 01 яну 2007, 19:17 от jump

# 32
  • Мнения: 3 886
И аз съм против меда. Смятам да дам на навършени поне 2 г.



и аз така Peace

# 33
  • Мнения: 3 069
Незнам дали е имало друга такава тема. Искам да попитам какво ви е мнението за мед на беберона? Мойта маймуна ме е взела за залъгалка и се чудя дали да не я излъжа с мед на бибата. Сестра ми ме разубеждава че била много малка и можела да направи някоя алергия. Какво е вашето мнение ?


Сестра ти е много права.
Мед се дава най-рано след годинка защото е силен алерген.
Не бързай.

# 34
  • Мнения: 817
Не му давай!

# 35
  • Мнения: 1 425
Подкрепям казаното по-горе  Peace.Даже тук на етикетите на бурканчетата е написано, че не се дава на деца под една годинка.

# 36
  • Мнения: 3 360
освен, че е мн силен алерген, медът при бебетата причинява ботулизъм, затова не се дава най-малко до годинка, а най-добре да се изчака до 2 год.
Подкрепям!

# 37
  • Мнения: 1 267
категорично да не се дава. дори и аз не ям, като кърмачка

# 38
  • по света
  • Мнения: 1 587
Аз топях биберона в мед когато имаше колики,мисля че повечето от нас така са отгледани,проблема беше, че като свършеше меда биберона се изплюваше.

# 39
  • Мнения: 205
  Ами аз не разбрах защо точно мед искаш да слагаш на бибата, но по принцип аз още се въздържам да му давам на моя син. . .

# 40
  • Мнения: 2 015
  Ами аз не разбрах защо точно мед искаш да слагаш на бибата, но по принцип аз още се въздържам да му давам на моя син. . .
И аз още се въздържам, защото съм чувала, че благоприятства за по късни кариеси на зъбите използването на мед при бебе.

# 41
  • Мнения: 101
Моето мнение е да не рискуваш! Hug

# 42
  • Мнения: 5 103
Мед след 3 годинки.
На биберона нито мед, нито захар има нужда да се слага  Stop
Няма какво да пиша, Блонди винаги е първа  bouquet

# 43
  • Мнения: 561
Медът не е толкова сериозен алерген, да не говорим, че вече се преекспонира тази тема, но риск от ботулизъм има, факти!!!

# 44
  • Мнения: 2 242
Медът е алерген, при това силен – имах 15г алергия, а и сега мога да ям само акациев, боров или липов.
Колкото до другото ето го в по сбит вид:

Ботулизмът е паралитично заболяване, причинявано от нервен токсин, произвеждан от бактерията Clostridium botulinum(24kb).
Тъй като меда може да съдържа спори на Clostridium botulinum , което от своя страна да доведе до заболяване на деца от ботулизъм, то деца под 12 месечна възраст не бива да се хранят с мед. Същият е безопасен за хора над 1 година и повече.

Общи условия

Активация на акаунт