Извършване на прегледи за рак на гърдата през здравната каса

  • 1 327
  • 6
  •   1
Отговори
Предварително пиша че адресът е в София!
Слатински редут ,ул.Царичина №1,тел 971 45 80

# 1
  • София
  • Мнения: 3 610
Благодаря за инфото  bouquetвече си мислех че няма такова нещо като безплатен мамолог

# 2
  • Мнения: 512
Мили мами,
Преди точно една година имах проблеми с гърдите - уплътнения, болки силни и паника. Тогавашният ми личен лекар (смених го веднага след това) ми каза, че ракът вече се лекувал и че с една пластична операцийка пак ще съм хубава... и тия новини - без изследвания, просто ми хвърли бомбата в лицето! Вече си представях как детето ми си расте без майка и три дни ревах. Оказа се хормонален проблема, паниката попремина. Ходихме по доктори, пих и мазах хормони - за 3 месеца се оправиха нещата. Сега трябва да ходя на контролни прегледи всяка година, но джипито ми твърди, че нямало направления и ме праща при частен доктор срещу "скромна" сума. Както и да е - поне да е препоръчан лекарят...
Та този мамолог, който предлагате, освен, че е безплатен - добър лекар ли е (това ми се струва по-важно...)?
Много ви благодаря предварително!!!   bouquet

# 3
Ами само мага да напиша че научих за здравния център от софийските кабеларки,като там се рекламираше че работят със
здравната каса.И на мен ми предстой да ходя,та затова дадох инфото.Личната ми препоръча някяква поликлиника в Младост в
която също уж се правили безплатни прегледи,но след ходене на
друга нейна пациентка се оказало че въобще не са започнали да
правят такива прегледи  ConfusedАко някой има друга информация нека
пише!

# 4
  • Мнения: 2 700
За тази година не знам как стоят нещата (дали все още работят с касата), но миналата с направление от джипито ходих в Биочек (на Халите, на спирката на трамваи 3, 20,22). Ходила съм профилактично и нищо не ми откриха, слава Богу, но си спомням, че работното им време беше много удобно.

# 5
Благодаря за инфото!Трябва да се ходи!

# 6
  • София, Дружба
  • Мнения: 44
Първият ми преглед на мамолог беше профилактичен.Реших да ида веднага след като спрях да кърмя.В болница"Св.София" преглеждат безплатно(поне така беше тогава),но става много бавно. Личният лекар ти дава един зелен талон,който се пише на ръка и с него си запазваш час за след месец,месец и половина. Прегледът е безплатен и не се поема от здравната каса(не знам от кой?!).Много съм доволна от прегледа. Всичко беше нормално.След като се прегледах юни 2006г,а края на март спрях да кърмя, ми се наложи пак да ходя. Този път имах проблем.Болеше ме едната гърда,при това доста силно. Този път реших със здравната каса. Отидох на гинеколог,но тя ми каза,че няма направление-НЗОК  не отпускали за август месец, но ме прати във ВМИ да си направя само снимка-мамография.Отидох аз там и само снимката,без мнението на мамолог беше 45лв. Затова си отидох пак в "св.София" и за щастие дори попаднах на същия доктор.Проблемът беше само хормонален.Даде ми хомеопатични капки,които пих 3 месеца и сега съм добре.Всичко се нормализира.Прегледът там е 20лв. на ехограф.Има и мамография, но при първичен преглед мисля че не е нужно да се облъчваш.

Общи условия

Активация на акаунт