Двуетажно легло-от каква възраст?

  • 8 090
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5
а да и баткото ни е на 4 години а беб4о е на 1,5 месеца та за долния етаж ощте не съм мислила Simple Smile

# 16
  • Мнения: 29
Използвам темата, защото и за мен е много актуална. А бихте ли казали от къде и за какви пари сте купили или сте виждали да се продават двуетажни легла?

# 17
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Моя син и той от известно време приказва за двуетажно легло. Ние засега имаме място - спалня, кошара (малката може да спи в нея още доста време) и единично легло, което е доста старо (на квартира сме и то е на хазяите). От лятото се мъчим да отделим пари да му купим ново легло. Досега не съм мислила за двуетажно, защото той по принцип е страхлив. Но сега сам прояви желание. Даже ще ме улесни - като стане първолак, няма да мисля къде да слагам бюро (просто махаме кошарата, а те спят на 2 етажа). А до тогава, ако иска може да спи долу.... или горе... негова си работа. Само да съберем пари.

Ако някой има желание може да погледне в този албум. Събирала съм идеи от доста време. Има двуетажни легла, има просто по-високи от нормалните легла, под които се събира матрак на колелца (дали го обясних   33uu , вижте Детска стая 26 и 29, Легло 13, 17, 18, 19). Има и примери за такива покривала, за които стана въпрос по-горе (Легло 26, 28, 31, 32). И нещо интересно - двуетажни легла, които могат да бъдат разглобени на 2 отделни нормални легла (Легло 35 и 35а, и 36 и 36а).

Последна редакция: чт, 04 яну 2007, 13:31 от М_е_г_и

# 18
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
   И ние сме решили на пролет да правим 2-етажно креватче.Каката ще е на 3,5г.,а бебка на 1г. и 4м.притеснявам се малко,защто каката много се върти,но на Стройко видях идеи със стабилна оградка горе.
   Харесваме по-раздвижени неща,а пък и така се рационализира мястото.
   Гледали сме и по списания много готини идеи.
   В детската градина креватчетата са им на 2-етажа,макар 4е Сани спи на 1-я.
   Май е по-важно родителите да се престрашат:)
   а нещата,които сте показали ТУК са страшни.

# 19
  • Мнения: 47 981
нашата кака се "качи" на леглото на 4 год и половина,като за нас беше супер,защото преди това все искаше да спи при нас Tired
не сме имали  никакви проблеми Simple Smile
нашето е ето това:  http://snimka.bg/album.php?album_id=91948
малкия спи в сгъваема кошара(на теория) или при нас(на практика ooooh!)
слагала съм го и на 1 етаж,докато беше малко бебе и не се въртеше

# 20
  • Мнения: 246
Тук също има доста идеи за обзавеждането на детската стая
http://www.napravisam.bg/?id=gdetskastaia

# 21
# 22
  • Мнения: 1 526
Горните легла по принцип са обезопасени и е малко вероятно да падне дете. Мойте деца спят на такова, че и се събират двамата горе понякога и не сме имали произшествия.

# 23
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
В един от горните сайтове прочетох това:

"Най-традиционния варянт при две деца - легло на два етажа, разположени едно над друго, до скоро се считаше за спасение в малогабаритните апартаменти. Сега тази идея безусловно се осъжда от прихолозите. Смята се, че при този варянт не се осигурява необходимото уединение на всяко от децата. Страхът на несигурността на конструкцията, прави съня им непълноценен. Много деца не обичат да спят на високо. Ако все пак се налага леглата да са на различна височина, те да са поставени под ъгъл едно спрямо друго. Не е задължително да са под прав ъгъл. Тогава в образувания между леглата ъгъл може да се вмести триъгълна писмена маса."

И "долното" дете може да се страхува - да не би да падне горното легло върху него.

Обаче като няма място, какво да правиш.

# 24
  • Мнения: 47 981
ох,според психолозите сигурно и тесните ни жилища са осъдителни и вредни,ма кво да прайш Wink
моето "горно дете"засега спи екстра Peace
"долното"-също Joy

Общи условия

Активация на акаунт