Двуетажно легло-от каква възраст?

  • 8 082
  • 24
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте.Искаме да направим детска стая,но тъй като стаята е малка сме се спрели на варианта легло на два етажа.Притеснявам се обаче,че големия ми син е малък още да го сложа да спи на високото легло(на малко повече от три години е).На каква възраст вие сложихте децата си да спят на такова легло и как го обезопасихте.Ако може и снимка на вашите креватчета да покажете много ще съм благодарна.Събирам и идеи,тъй като искам долната част да е като кошара,т.е с решетка,която ще махна по-късно.Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 667
Когато се интересувах от двуетажните легла, някъде срещнах, че възрастта е от ок. 6 год., т.к. леглото се използва не само за спане, а и за игра.
А интересни неща може да видиш в интернет като пуснеш търсене с Google.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 145
Вече трета седмица дъщеря ми спи в новата си стая - на втория етаж. Тя е на 4 и половина. В детската градина спи на втория етаж от по-рано.
Ние имаме само едно дете и достатъчно стаи (ако се появят още), но тя видя в едни приятели детски стаи на два етажа (те имат 5 деца) и направо полудя на тема "високо" легло от около година и половина, така, че нямаше как.
Стаята е по проект на нашите интериорни дизайнери и е много раздвижена, под долното легло се вади (на колелца) подиум, а самото легло може да се използва за игрален кът, тъй като размерите са стандартни 2 на 1 м. Има място и за завеса, като в театър, сложили сме и вътрешни лампи - идеята беше всичко да е като сценичен декор.
В общи линии детето много се забавлява. Що се отнася до обезопасяване, не сме се престаравали, но тя по принцип не се върти много...

# 3
  • под тепетата
  • Мнения: 9 261
Поради липса на място и моите 2 щерки спяха на кошари ,приспособени от таткото на 2 етажа.Беше ги качил на 4 здрави греди,сам беше направил по-високи и по-гъсти решетките (тези отпред).Същите решетки бяха на пантички и с резенца за по-голямо удобство при смяна на белъото(на 4-те края) и можеха да се свалят целите.Леглата имаха и стълбичка.Дясният край и гърба се опираха в стени и нямаше опасност от падане. Горе беше каката,долу бебето.Каката беше на 4, а малката бебе(имат 3г и 11м разлика ).Снимка не мога да покажа, защото беше преди 10-на години. Надявам се да си добила представа.

# 4
  • Мнения: 470
На 4 годинки беше големият ми син като започна да спи на втория етаж.

# 5
  • Мнения: 4 451
Ох, и аз много искам да им купя двуетажно легло. Видях в един каталог едно с пързалка. Много оригинална идея.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 616
Поради липса на място се наложи да сме с двуетажно легло. Аз исках нещо по-раздвижено, но мъжът ми нямаше време от други поръчки и направи това


Синът ми много го хареса и страшно се кефи че е на високо и стига тавана  Laughing
Леглото го правихме август месец, значи е бил на 1г и 2 мес. А когато и малката поотрасне ще махнем решетката и отдолу също ще стане легло

# 7
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 167
Големият се качи на втория етаж на 5 години, но това - защото тогава се роди малкия  Sunglasses
Имахме си легло за новото бебе, направихме втори етаж за баткото. Мобилни са, така че могат да са едно под друго или под прав ъгъл: снимка
Имам приятели, които купиха тръбно двуетажно легло, извадиха долното легло и сложиха там кошарата. Децата са с 2 години и няколко дни разлика, значи каката е била на 2, когато се е качила горе.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Наталия беше на две годинки, когато я извадих от кошарата и я преместих на леглото. В началото спеше на "първия" етаж. Не съм слагала никакви допълнителни прегради или обезопасяване. Не сме имали инциденти. Когато тя стана на три годинки и 7-8 месеца, а брат й на една и 7-8 месеца, тя се премести горе, а той остана долу. Горният етаж е с достатъчно висока и дълга преграда, за да няма никакъв начин човек /освен ако не е сомнамбул от буйстващите/ да я прескочи и да падне.

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мен ме притесняват двуетажните легла и се отказах да вземем такова. Но на едно приятелско семейство баткото беше на 2 г. и 10 м., когато се появи бебето и оттогава спи на 2-ри етаж. Решетката е малка, но инциденти не са имали. Но мен и досега ме е шубе да сложа каката високо, понеже много се мята нощем.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа спи на високо от преди година. Значи е била на 1 година и 6-7 месеца.

Леглото не е двуетажно, но е високо като такова, защото под него е гардеробът и скринът й с играчки. Инциденти не сме имали. Тя обаче не си играе в леглото - ползва го само за спане.

Снимка: http://good-times.webshots.com/photo/2855660940094800963tsrMeG

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 13:53 от Isa

# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Като стана на 3 год. големия син решихме да му направим детска стая. В нея искахме да има 2 легла, но понеже стаята е много малка ги направихме едно в/у друго и големия си избра да спи на горното легло. Само първата седмица се притеснявах да не падне, но иначе съм по-спокойна защото заради решетката на горното легло никога не му пада завивката.

# 12
  • Мнения: 511
аз доста се страхувам от тези легла.незнам дали бих взела такова но тези от снимките са супер

# 13
  • Varna
  • Мнения: 288
Много благодаря за отговорите и идеите HugАко вземем такова легло и при нас втория етаж няма да е за игра!Може би обаче ще изчакам до лятото.Не се притеснявам,че Данчо може да падне докато спи,а ако реши да се наведе да види какво прави брат му отдолу Confused

# 14
  • Мнения: 5
 Simple Smile тъкмо преди два часа ми монтираха двуетажното легло и аз също продължавам да се чудя дали баткото ни няма да тупне от втория етаж Confused.Но в магазин Como намерих една идея която за беда е безумно скъпа Cryта сега ще си я правим сами и идеята е нещо като тунел от плат закреден на две дъговидни железа трудно е за описание но в магазина още го има казва се небе на Disney и е 100 лева но си е гаранция а и с него втория етаж става за игра Wink

Общи условия

Активация на акаунт