Ламиниран паркет за кухнята?

  • 25 893
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 818
Ламинатът ни в кухнята е от една година, няма никакви проблеми засега. Големи наводнения не сме имали, но непрекъснато го мокря като мия или разнасям мокри съдове насам-натам. Малката се грижи да чупи чаши върху него и да го удря с най-различни предмети- и тя не е успяла да го повреди. Лично аз нямам забележки към ламината Peace

# 16
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
моята кухня е с гранитогрес, без фуги, което е доста по-лесно за поддържане, отворена е към хола, там е паркет, ти най-добре знаеш как ти е по-уютно, а аз съм на мнение че за кухня, коридор трябва да е с теракот, мрамор или др., а спални, дневни - паркет,но всичко е въпрос на вкус

# 17
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Ние вече го наредихме ламината в кухнята, но самата нея още не сме почнали да ползваме, та не мога да докладвам как ще е. Не се притеснявам особено много, защото вкъщи  в хола от 5-6 години имаме и не е мръднал, а през ден го чистя с вода и препарати за плочки. Проблем виждам единствено, ако пералнята протече, но моята няма да е в кухнята така или иначе... Peace

# 18
  • Мнения: 408
От две години сме с ламинат в кухнята -  никакъв проблем, освен това е доста по-топло/че сме на първи етаж/  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Наскоро бях в един хотел, където банята беше с ламинат Shocked Видимо не с цел икономия, защото хотелът беше много луксозен, не бяха пестили пари за нищо. Това ме навежда на мисълта, че вероятно има ламинати, специално за мокри помещения - с някакво водоустойчиво покритие, знам ли Rolling Eyes Но сигурно са и по-скъпички ooooh!

# 20
  • гр. София
  • Мнения: 1 887
Аз съм от противниците на ламината Crossing Arms.Категорично за кухнята бих избрала теракот. Peace

 
От две години сме с ламинат в кухнята -  никакъв проблем, освен това е доста по-топло/че сме на първи етаж/  Peace
Пълна заблуда е,че ламината държи топло  .Освен това като ходиш тропа,а едва ли ще си застилаш кухнята с някаква постелка.Имала съм ламинат в хола на старото си жилище,по стечение на обстоятелствата сега имам в двете спални.За мен ламината е по-добрият избор единствено пред мокета! Crossing Arms

# 21
  • София
  • Мнения: 1 439
Има разлика между ламинат и ламинат, има различни видове устойчивост и дебелина, така че ако си вземеш хубав, мисля че няма да имаш проблем. Аз съм с ламинат в кухнята, вече година и половина, там ми е и пералнята, постоянно го мокря, но засега нямам никакви проблеми! На мен ми изглежда по-уютно:)

# 22
  • Мнения: 2 270
Ламинатът ни в кухнята е от една година, няма никакви проблеми засега. Големи наводнения не сме имали, но непрекъснато го мокря като мия или разнасям мокри съдове насам-натам. Малката се грижи да чупи чаши върху него и да го удря с най-различни предмети- и тя не е успяла да го повреди. Лично аз нямам забележки към ламината Peace
Аз също съм доволна от ламината в кухнята - лесно се поддържа!

# 23
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Теракота май е по-добре.

# 24
  • Мнения: 505
Никог ан ебих сложила ламинат в кухня. Многа ми харесва, но от водата се съсипва. Колкото и добре да е поставен -влиза във фугите и се надува. Теракота се ми ебързо и лесно а за фугит еси има препарати ,които не позволяват да остава мръсотия в тях много бързо Peace

# 25
  • Мнения: 1 734
Има водоустойчиви ламинати

# 26
  • Мнения: 420

 


Със сигурност ламината държи по-топло от другите настилки. Тропа, ако не е изравнен пода или не сте махнали старата настилка /мокет, балатум/, а сте сложили евтин паркет, който не поема неравностите. Тропа и скърца, ако не е сложена отдолу специалната подложка, която до известна степен е и изолация.


Относно настилката в кухнята - аз си сложих теракот само под и около шкафовете, останалото е паркет.

# 27
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Записвам се за да следя темата

# 28
  • Мнения: 4 406
Теракота май е по-добре.
имам теракот в кухнята и ме е яд винаги, когато готвя, защото ми измръзват краката, а обичам да се мотам по чорапи , без чехли. въпрос на навик предполагам, но искам ламинат, мисля , че е по- уютният вариант, има водоустойчиви ламинати...
но не си представям сега да разбивам пода в кухнята...макар , че ми се иска

# 29
  • Мнения: 5 401
Ние сме с ламинат вече 5-та година и нямаме никакви проблеми. Ако не си решила да наводняваш кухнята си, ламината е супер решение.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт