Новородено в столче за кола?

  • 9 719
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 915
До добавя и още нещо, и вече преставам, че станах досадна.  Laughing

Сега си замислих каква е причината бебешките кошници/столчета за кола да са в такава форма?... И измислих,  че вероятно причините са основно и най-вече две:

1. Формата на черупка защитава по-добре детето при евентуална катастрофа, защото го обгръща.
Не правят кошниците във форма на бебешка люлка/шезлонг, защото бебето няма да има добра защита.

2. Формата на столчето спестява и място в автомобила- ако се предполага дете до 5-6 месеца да лежи хоризонтално, просто няма как да се сложи такъв тип кошница в автомобила - няма място.

За сметка на това,  предметите за дома, предназначени за спане и приспиване - люлки, креватчета, шезлонги - не са във формата на кошницата за кола, колкото и удобно да изглежда това на родителите. Предметите за дома са хоризонтални, не вдлъбнати.


# 16
  • Мнения: 2 039
От началото сме с кошче за кола,което се води от 0 месеца,но аз напъхах две малки възглавнички под тапицерията и така бебо е почти легнал.Скоро обаче мисля да и махам,а така или иначе купихме и столче за кола от 9кг. нагоре.

# 17
  • Мнения: 924
По тази логика ВСИЧКИ бебета и деца в САЩ трябва да са с гръбначни изкривявания. Бебетата там прекарват много време в столчето за кола, използват го за количка, вкъщи и т.н. Тамошните ортопеди го препоръчват, защото позата в него била по-близка да физиологичната поза, т.е. позата в която е било бебето в корема.
Не искам да споря, просто не се плашете толкова от столчетата за кола.
Да са ви живи и здрави бебоците  bouquet

 smile3521 И моето дете е именно от тези родени в САЩ и слагани в столче за кола от 2я си ден. Е, в тази многомилионна държава явно е задължително децата да са с гръбначно изкривяване. Междудругото ако прочетете упътването на столчето на която и да е уважавана марка ще забележите, че подлагането на всякакъв вид възглавнички не се препоръчва. Възглавничките са новородени се слагат само отсрани.

# 18
  • Мнения: 4 399
Слагай го когато пътувате. Но имай пред вид че новородено бебе не трябва да прекарва повече от 40 мин в столче за кола. Освен гръбначните изкривявания, причината е че в тази поза се затруднява дишането. Столчето за кола е начин за сигурно пътуване на бебето и поради гореизброените причини мисля че не е добре да се използва вкъщи. За пътуване го ползвам от деня в който ни изписаха от болницата. Вкъщи не съм го ползвала никога по никаква причина защото смятам че използването на столчето трябва да се сведе до абсолютно наложителните случаи.
В Америка се правят много неща които не са особено съобразени със здървословния начин на живот. Там се гледа преди всичко удобството и аз не бих кривила бебето си само защото американците го правели.

Моето столче е най-добрия модел който се предлага в Германия и с най-добрите резултати на тестовете за сигурност. То има допълнителна възглавница за новородени, която се подлага в областта на кръста. Но ако столчето ти не е снабдено с такава възглавница, не ми се струва подходящо ти да слагаш.

# 19
  • София
  • Мнения: 5 604
Столчето за кола е столче за кола, не столче за отглеждане, люлеене и приспиване на бебето.
Ползвали сме го, когато сме пътували с колата.

Ортопед ми каза, ако го ползваме у дома - не повече от 30 минути, и то да му се подложи възглавница, за да не се огъва гръбнака.

Преди месеци имаше подобна тема за столчетата, там бях дала и линк към публикации, в която детски специалисти и дори производители на столчета не препоръчват бебето да прекарва дълго време в тези кошници. И да, вредно е за гръбнака, защото извивката на облегалката спрямо седалката е много близо до правия ъгъл, макар и бебетата да седят с вирнати крачета в полулегнало положение.



newsm10 Точно така, даже в опътването пише , че трябва да се подлага възглавница на новородени.
И ние слагахме възглавница на столчето. И определено е не е хубаво детето да се държи там дълго време!

# 20
  • Канада
  • Мнения: 494
Ами нашето столче/кошче за кола е част от количката.Ванко е в него от 4 си ден или в колата или в количката.И на мен ми се виждаше много не удобно и специално питах педиатърката ни,като и казах,че съм чела че са вредни!Отговорът и беше,че всяка фирма се презастрахова с тези указания,защото хората тук се съдят за щяло и нещяло!А пък и наистина толкова масово се използват тук,че почти всички деца трябва да са изкривени!Отделен е въпроса,че без такова столче няма да те изпишат от болницата!

# 21
  • София
  • Мнения: 2 686
Моето столче е най-добрия модел който се предлага в Германия и с най-добрите резултати на тестовете за сигурност. То има допълнителна възглавница за новородени, която се подлага в областта на кръста. Но ако столчето ти не е снабдено с такава възглавница, не ми се струва подходящо ти да слагаш.

И аз специално взех такова с възглавница за новородени. Ортопедът, при който водихме бебо каза, че сме взели възможно най-доброто. Ползваме го и като шезлонг, откакто се е родил. Случвало се е и да спи в него, като съвсем малък, но позата никога не ми се е струвала неудобна, може би заради възглавницата. Не бих подлагала нещо под гръбчето му, което не е предвидено от производителя. Мисля си, че това може да му навреди повече.

# 22
  • Мнения: 5 362
Използвай го само ако пътувате Peace
Иначе не ми се струва много удачно толкова малко бебе в столче за кола Thinking
За успокоение,когато плаче, намери друг подход Peace

# 23
  • Мнения: 9 990
Сега, то че и тук трябвя да стане задължително изписването с такова столче-много ясно, въпреки, че не сме многомилионна Америка.Но едва ли скоро ще стане факт.Иначе-столчето си е столче за кола, наистина-правено е с цел превенция, защита при удар.Не е правено с цел детето да се отгледа в него, а да се ползва при път!Иначе, наистина-и леглата биха били в тази форма.Дадени са ви много линкове-който иска и може-да чете.Иначе- затова, че едикъде си продават с такова кошче количките и навсякъде и всеки ги ползва-ми много ясно-по-изгодно е така да ги продават, нали всеки пътува,по-удобно е да си купиш 3 в 1, спор няма.Но кошчето за кола си е кошче за кола и толкова...А че е по-лесно/ за някои по-красиво/ да стоят децата нон-стоп в тези столчета.....Пък хайде, да спрем с това-колко милиона едикъде си не били с гръбначни изкривявания...То това след време се усеща, не става видимо веднага ми се струва Confused

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 1 363
При колики столчето ни вършеше чудеса, там заспиваше, купихме го, когато беше на 1 месец и почти всеки ден спеше в него.

# 25
  • Мнения: 4 362
Ако столчето е предназначено за новородени, няма проблем да стои вътре. То е по-скоро легнало, отколокото седнало. В колата е задължително да е в столчето.

 Peace

# 26
  • Мнения: 793
спеше си през деня, откакто е вкъщи  Crazy само че много изкривена ми се струваше, по тази причина слагах голяма възглавница и тя ставаше почти легнала  Wink ами социален тип ми е детето не ще само  Tired пък и се люлее и т.н. и при колики верно върши  чудеса Party

# 27
Не се притеснявай!  Peace
Слагай на кръстчето или сгъната пелена или някаква възглавничка

# 28
  • Мнения: 2 309
В стола за новородено,му подлагах пеленка за да изравня нивото и да стои легнало...
Също съм си возила детето и в шезлонг!

# 29
  • Мнения: 1 029
По тази логика ВСИЧКИ бебета и деца в САЩ трябва да са с гръбначни изкривявания. Бебетата там прекарват много време в столчето за кола, използват го за количка, вкъщи и т.н. Тамошните ортопеди го препоръчват, защото позата в него била по-близка да физиологичната поза, т.е. позата в която е било бебето в корема.

И аз знам, че е така!   Peace
Ние го ползвахме още от първия месец, но подлагах отдолу възглавничка, защото също ме бяха наплашили тукашните лекари...  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт