Храни съдържащи калции-само не млякоооо!

  • 2 046
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Здравейте, не обичам мляко и млечни продукти, а сега трябва да се храня с храни с много клации.

Казаха ми, че сусамовия тахан съдържа много такъв, знаете ли дали е така, а и други продукти, които мога да ползвам?

Благодаря:)

# 1
  • София
  • Мнения: 1 244
Таблетки  Laughing

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
 Още източници на калций са къдравото зеле, ряпата, а също така сьомгата и сардините,соя,  фъстъци, орехи, слънчогледово семе, зрял фасул, броколи, .....но мляко ,сирене и кашкавал са основните източници.

# 3
  • Мнения: 94
Сусамовото семе е с наи-голямо съдържание на калции.Други храни които съдържат калции са соята ,бадеми,лешници,орехи,овесени ядки,пълнозърнесто пшенично брашно и др.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Само да допълня и пресен сок от портокал-фреш.

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
В тази статия от кърмаческата библиотека има изброени много от млечните и немлечни източници на калций с данни какво количество се съдържа във всеки:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=62916.0

# 6
  • Мнения: 5 362
Освен храните,които са ти изредили момичетата,можеш да пиеш таблетки Калций. Peace

# 7
  • Мнения: 356
И аз ти препоръчвам сусамово семе (заради високото съдържание на калций). Смилам го в кафемелачка и смесвам с мед - хем вкусно, хем полезно Simple Smile Може да си направиш и бонбони от тази смес   Laughing

# 8
  • Мнения: 958
Сусама има най-много калций (повече от всичко друго включително и млечни)
ако искаш да се усвои обаче трябва да го смелиш, а ако купуваш сусамов тахън гледай да е суров защото по магазините масово се среща печен а там калция вече го няма
 Naughty

# 9
  • Мнения: 2 818
Сусама има най-много калций (повече от всичко друго включително и млечни)
ако искаш да се усвои обаче трябва да го смелиш, а ако купуваш сусамов тахън гледай да е суров защото по магазините масово се среща печен а там калция вече го няма
 Naughty

Несъмнено суровия сусамов тахан е по-полезен! , но калций има и в печения, защото калция е метал, който не се разпада при печене на 100/200 градуса  Peace  Друг е въпроса какво му е нужно на човешкия организъм, за да усвои калция.

# 10
  • Мнения: 640
Аз също имам проблем с калция, въпреки, че ям постоянно мляко и млечни продукти в промишлени количества. Затова ползвам таблетките на Ideos. За разлика от разтворимите, тези се смучат и така калция се разпределя равномерно. Освен това всяка таблетка съдържа точно необходимата дневна доза калций. Е, малко по-скъпички са, но пък съм доволна от тях.

# 11
  • Мнения: 2 952
Освен храните,които са ти изредили момичетата,можеш да пиеш таблетки Калций. Peace

Ако са предписани от лекаря  и ако липсва  калций на организма.Това след  кръвни изследвания (защото няма как да  се прецени).Н амен ми изписаха непомня  в кой месец ....според нуждата на организма.

# 12
  • Мнения: 305
Извара-можеш да си я правиш и като -салатка с кисели краставички!

# 13
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Извара-можеш да си я правиш и като -салатка с кисели краставички!
Изварата е с най-ниско съдържание на калций сред млечните продукти.

# 14
  • Мнения: 3 334
суров сусам всеки ден по една супена лъжица+таблетки. Peace

Общи условия

Активация на акаунт