Течна сладкарска сметана - какво да я правя?

  • 24 425
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 447
Момичета, имам около литър течна сладкарска сметана (не от растителната, обикновена), но нямам грам представа какво да направя с нея (освен да си я слагам в кафето). Много съм зян като сладкарка, дайте ми идеи, че ще замине  Embarassed
Благодаря   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 27
Направи торта ако обичате Wink Сметана я  разбиваш с миксер докато се сгъсти,като ако не е сладка я подслаждаш.
Вземи си готови блатове и вместо крем слагаш сметата може и бананче да добавиш/много върви със сметаната/Ако си вземеш следкарска боя може и да оцветиш сметаната за по интересно Grinning
Блатовете ги сиропирай с сок от компот newsm78май друго не се сещам да съм пропуснала...
Успех Hug

# 2
  • Мнения: 9 104
Момичета, имам около литър течна сладкарска сметана (не от растителната, обикновена), но нямам грам представа какво да направя с нея (освен да си я слагам в кафето). Много съм зян като сладкарка

ако зададеш въпроса в друг подфорум ще получиш и други идеи


Та както ти е казала ekra - разбиваш я, и освен на торти - може и на крем да оставиш така; може да прибавиш шоколад - става още по-голям разкош; може и с парчета плодове вътре и или на крем, или на  сладолед да замразиш. А може и с бисквити и на "Покрива на Нат" - нищо сложно, а е страшно вкусно (там вместо изварата - сметана) 

# 3
  • Мнения: 3 447
Благодаря ви   bouquet Бих я направила на шоколадов мус, да речем, но нямам миксер  Confused Дали ще стане в... блендер ли се казва това, една кана за пасиране и разбиване?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
На мен нещо не ми вдъхва доверие разбиването и' в такава кана.....ама със сигурност не зная newsm78.....обаче трябва да се разбива постепенно ..от най - ниската скорост и разбира се да е била в хладилника преди това.
Ако успееш да я разбиеш и към обикновен млечен крем можеш да я добавиш..., както и в много сладкиши. Simple Smile

# 5
  • Мнения: 6 472
Може да се пробваш да я разбиеш на ръка с тел (уф сега като не знам как се казва - едно такова усукано на тумбеста спирала, с което едно време са разбивали яйца)
У нас кремове с бита сметана не се котират много. Предпочитам да я слагам в млечен крем да направя крем брюле, тирамису или парфе. Ако си падате по такива неща мога да дам рецепти Grinning

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 21 602
 Laughing Пък аз Лулу, държа да отбележа, че не само едно време ..ми това си е живата действителност...и сега се разбива с тел...мен за палачинки например ме мързи да вадя миксера и съм във вихъра си с въпросната тел. Е, аз отбелязах!  Crossing Arms Grinning

Ама добре, че и ти си отбелязала ...една важна подробност. Grinning

# 7
  • Мнения: 1 679
Ами можеш да направиш невероятно вкусна торта.

Само си купуваш готови блатове, а сметаната я разбъркваш 500 мл с 1 ч.ч. пудра захар.

Напояваш блатовете с вода и ром например (съотношение 3:1) и редиш блат, сметана, блат, сметана.
Всъщност аз не напоявам всички блатове, а през един (втория, четвъртия и шестия).
Втрху сметаната редиш кръгчета банан и стафиди. Отгоре поръсваш с орехи.

# 8
  • Мнения: 4 380
 Grinning LaughingЕ колко е процентна тази течна сметана? И аз имам литър течна сметана в хладилника, но е 10%-на и освен за кафе, за друго не става. Wink 15%-ната е за готвене, а за сладкарски цели- поне 34%.

Общи условия

Активация на акаунт