Как проходиха близнаците ви?

  • 1 873
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 113
Здравейте майки на близнаци! Сигурно много от вас се тревожат за прохождането на децата си или вече са минали този период. Моите близначки са почти на 10 месеца и вече ни вълнува този въпрос, има обаче доста голяма разлика в двигателното им поведение. Ще ми е интересно да споделите вашия опит в това отношение. Едновременно ли проходиха близнаците ви или през период от време? Различен ли беше този процес  при двете деца? Очаквам отзивите ви! Здраве и усмивки за всички вас! Flowers Four Leaf Clover

# 1
Мойте проходиха с разлика.Единия  преди годината другия след това.Не се притеснявай.И аз се шашках,но сега като се сетя май е нямало за какво.Трябва обаче да си подготвена.Запуши контактите.Махни всички неща ,които като ги достигнат могат да ги наранят,ако ги бутнат.
С две думи обезопаси си дома.
Всички перилни или почистващи препарати,лекарства на недостъпно за тях място.
Децата обичат да изследват и почват да пипат навсякъде,а като са две става още по-голяма какфония.
На мен ми бях бутнали телевизора.Вратичките на всички шкаф4ета бяха вързани ,за да не се отварят и бърникат.
Отваряй си очите на 4 и дупе да ти е яко ,ако си сама и няма кой да помага.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 103
Моите също проходиха по различно време. Вики проходи на годинката, а Роси месец след това. Тя започна с бягане около масата в кухнята, пада става и пак. Въпреки, че по-късно проходи Роси беше много по стабилна, докато Вики милия е много спънат.
В къщи много бели не правеха, но като излем навън ставаше страшно, защото и двамата бягаха в различни посоки. Предстои ти най-трудния период, около 2 годинки започват да разбират повече, да си играят и поне за мен е много по-леко.
Леко прохождане и по-малко обелени колене и носове.

# 3
  • Мнения: 1 895
и ние проходихме с разлика-той тръгна първи на година и 40 дена,и доста бързо напредна Grinning Тя беше по-плаха-изправяше се сама без чужда помощ на крачетата си,но стоеше и не смееше да пристъпи-тръгна изведнъж на година и 2 месеца-в началото беше много тромава и непохватна,но сега ми се струва по-добре координирана от него.трудното беше докато тя отказваше да ходи,а той искаше само да ходи ама не можеше сам добре Twisted Evil в парка бях жална гледка-нея я носех в едната ръка ,а него го държах за другата и така се препъвахме по полянките Wink направо като си спомня и пак ме заболява кръста Laughing

# 4
  • Мнения: 4 965
Нашите бебки са още малки, но и на мен ми прави впечатление, че са с различна двигателна активност. Нормално е - все пак става въпрос за 2 различни същества.
Близнаците на моя приятелка проходиха с близо 5 месеца разлика (момченцето на 10 м., а момиченцето 15 м.) и тя се беше шашнала. Близнаците намоята братовчедка обаче проходиха с 3-4 дни разлика (няколко дни след 1-вия им рожден ден).

# 5
  • Мнения: 4 458
Grinning  връщаш ме много назад във времето.
Моите проходиха в един и същ ден - едната сутринта, другата привечер.
Преди обяд бяха на разходка в парка с баща си и той е гушнал едната за да и покаже куче а другата стояла до количката. По едно време той усетил че някой го дърпа за крачола и какво да види - малко усмихнато човече  Wink
Вечерта другата проходи докато си играеше с мен и вуйчо и  - изтича към него!
От тогава насам не са спряли да търчат насам натам  Wink

# 6
От мойте мъже единият проходи на 10 мес.,а вторият- на 1г.

# 7
  • Мнения: 2 051
Вчера на разходката се запознахме с още едни близнаци. Направо запушихме улицата с тази среща Grinning
Та тези близнаци бяха на 1 година и 3 месеца, но изглеждаха като две породени братчета - с видима разлика. По-малкото кротуваше в количката, казаха, че още не се опитва да ходи, а другото го буташе, подтичваше наоколо с викове:shock: . Та това по-голямото било проходило на 9 месеца, когато тежало само 7 килограма!

# 8
  • Мнения: 137
Моите проходиха с 20 дни разлика - на 07 и 27.12. Едната на 10.5 месеца, другата на 11. Ето и сега аз си чета тук и пиша, а те шетат (на мама помощничките). Вече не си спомням какво е да направиш две крачки без да настъпиш нещо. Всички играчки ги пръскат за по-малко от 5 минути. Но свикнах.

# 9
Моите близнаци са на 1г. и 4м. и се водеха недоносени.Момчето което ми върви по-едро първо започна да се обръща,да пълзи и проходи на 1г, и1м.самостоятелно,а момиченцето ми вървеше с 1м. след него ,но за научаване на разни неща ,като пляскане с ръчички и др. тя е по схватлива и всичко повтаря.Просто жените сме си по-умни.Сега вече гледа от брат си и се катери по него навсякъде.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 037
моите момчета проходиха единия на 10м.а другия на 11м. почти не са пълзели но добре че беше една приятелка че не знам как щях да се справя говоря за навън а в къщи те си стояха само в тяхната стая и бяхме на принципа падни-стани(все още сме така)но не им прави впечатление когато падат а други деца гледам че ревтунят и при най-леки ударилчестно казано беше кошмар-само се молех  да не си счупят нещо

Общи условия

Активация на акаунт